Settings
Light Theme
Dark Theme
Podcast Cover

Na drutach po prostu - otulove

 • 11. Jeden z dziesieciu

  6 DEC 2020 · W tym odcinku opowiadam jak wygląda teleturniej Jeden z Dziesięciu z perspektywy uczestnika. Czego nie widać na wizji i jak to się wszystko odbywa. Jeśli chcesz zobaczyć mój ostatni występ - zapraszam tutaj bit.ly/1z10Kamila a tutaj odcinek z udziałem mojego Syna bit.ly/1z10Łukasz
  37m 26s
 • 10. Dlaczego jest tak mało wzorów na druty po polsku?

  1 APR 2020 · Czy zastanawiasz się czasem dlaczego nawet polskie projektantki wzorów na druty piszą je po angielsku? Jeśli myślisz, że to z lenistwa, albo że olewają polskie dziewiarki to koniecznie posłuchaj. Jeśli wiesz, też zapraszam :) Tu znajdziesz wpis z samochodzikiem o którym wspominam w odcinku https://otulove.pl/2017/04/samochod-na-drutach.html Tu możesz posłuchać odcinka Jak powstają wzory https://www.spreaker.com/episode/17491252 a jeśli chcesz skorzystać z kursu albo z wzorów po polsku - zapraszam do sklepu https://sklep.otulove.pl
  32m 43s
 • 9. Szeptucha i wychodzenie z ramek

  14 FEB 2020 · Gdybym wiedziała, co mnie czeka, pewnie nie byłoby tego odcinka. Dziś opowiadam o tym, że choć dobrze mieć swoje poglądy i przekonania, to czasem warto wyjrzeć poza nie. Po drugiej stronie może na nas czekać bardzo miła niespodzianka.
  25m
 • 8. Drutozlot -dziewiarska impreza roku

  4 AUG 2019 · Drutozlot to największe w Polsce spotkanie robótkowe na żywo, na którym spotkają się dziewiarki z całego kraju i z zagranicy. Warto przyjechać choć raz (choć zwykle na jednym się nie kończy). Dziś odcinek głownie dla tych, którzy się wahają, zastanawiają czy warto, martwią "bo ja nikogo nie znam". Te co już były mam nadzieję, z przyjemnością powspominają. Jeśli chcesz też poczytać bardziej szczegółowe wspomnienia zapraszam na bloga https://otulove.pl/?s=drutozlot Do zobaczenia w Toruniu!
  29m 28s
 • 7. Akryl, wełna czy bawełna

  15 JUN 2019 · Czy akryl naprawdę jest taki zły i do niczego się nie nadaje? Dlaczego wełna gryzie i czy kazda jedna jest gryząca? do czego lepiej się sprawdzi bawełna a do czego włóczka z bambusa . O tych i innych ciekawostkach, wadach i zaletach różnych włoczek posłuchasz w tym odcinku :)
  35m 47s
 • 6. Kocie mojo

  8 MAY 2019 · W tym odcinku mało o dzierganiu, a dużo o kotach. Wiele z nas ma bowiem kota w domu. Ale czy znamy ich naturę? Potrzeby? Recenzja książki Kocie Mojo a w sumie najciekawsze jej fragmenty
  33m 55s
 • 5. Jak się tworzy wzory na druty

  31 MAR 2019 · W tym odcinku opowiadam, jak powstają moje wzory i kursy dziergania. Skąd wziął się pomysł, od kogo się uczyłam. I oczywiście o blaskach i cieniach bycia projektantką dzianin. Jak zwykle z lekkim humorem. Jeżeli czasem zastanawiasz się dlaczego wzory są takie drogie- posłuchaj tego odcinka. Być może wiedząc, ile pracy trzeba wykonać od zaplecza, żeby opublikować opis, z którego ktoś inny będzie mógł odtworzyć twój pomysł trochę ułatwi podejmowanie decyzji? A jeśli chcesz poczytać więcej zapraszam na bloga : https://otulove.pl/2018/11/jak_opracowac_wzory_na_druty.html https://otulove.pl/2018/11/testowanie-wzoru-na-druty.html Będzie zabawnie ale i merytorycznie.
  31m 15s
 • 4. Jak druty i dzierganie stały się częścią mojego życia

  16 MAR 2019 · Miałam kilka lat, gdy po raz pierwszy wzięłam w ręce druty. Babcia pokazała mi podstawy podstaw, potem uczyłam się metodą prób i błędów. Ze wskazaniem na te drugie oczywiście. Internet zmienił wszystko...Dziś dzielę się wiedzą i doświadczeniem zbieranym przez lata. A o tym jak wyglądała moja dziewiarska droga opowiadam na prośbę Marty - mojej Patronki (Ty tez możesz nią zostać jeśli podoba Ci się podcast i to co robię - zapraszam https://partonite.pl/otulove).
  27m 44s
 • 3. Żakardy na drutach i nauka na błędach

  6 MAR 2019 · Błąd popełnia się tylko za pierwszym razem. Każdy kolejny to już wybór. Dlaczego uparcie wybieram niewłaściwą drogę dziergając żakardy, opowiadam w tym odcinku. Będzie jak zwykle na wesoło, ale słuchaj uważnie i ucz się na moich błędach. Naprawdę nie warto ich przerabiać samodzielnie.
  26m 18s
 • 2. Moc słowa "ale" - pomóż sobie osiągnąć cel.

  31 JAN 2019 · Dlaczego jednym wszystko się udaje, a innym nie? Mają szczęście? Talent? Niekoniecznie Jest jedno małe słowo, które może zrobić dużą różnicę. Jakie? Dowiesz się słuchając dzisiejszego odcinka - obiecuję, że warto! Przyda się nie tylko przy dziewiarskich zmaganiach, ale i w codziennym życiu. A oprócz tego co na poważnie, będzie też trochę dziergadania Opowiem też o wyzwaniu,w którym co miesiąc nauczysz się nowej techniki, wydziergasz coś fajnego i poznasz kilka angielskich zwrotów związanych z robieniem na drutach, dzięki czemu będzie Ci łatwiej korzystać z opisów w tym języku. Link do zabawy https://otulove.pl/jedenmotek
  17m 17s

To prawdopodobnie pierwszy polski podcast do słuchania podczas dziergania. Stworzony przez dziewiarkę dla dziewiarek (ale nie tylko). Znajdziesz tu ciekawostki ze świata robótkowego, przydatne rady, opowieści o upadkach i wzlotach,...

show more
To prawdopodobnie pierwszy polski podcast do słuchania podczas dziergania. Stworzony przez dziewiarkę dla dziewiarek (ale nie tylko).
Znajdziesz tu ciekawostki ze świata robótkowego, przydatne rady, opowieści o upadkach i wzlotach, dzierganiu i pruciu, o książkach, które warto przeczytać, a także anegdotki z kotem w tle.
Będę próbować zarazić Cię pasją do rękodzieła, szczególnie do robienia na drutach, ale również do rozwoju osobistego :)
Planuję zapraszać do podcastu inne inspirujące osoby.
Jeśli podoba Ci się ten pomysł i uznasz, że warto go wspierać - możesz zostać patronem podcastu wpłacając drobne kwoty (partonite.pl/otulove).
Dziękuję
show less
Information
Author Kamila Wojciechowska
Categories Hobbies
Website -
Email -

Looks like you don't have any active episode

Browse Spreaker Catalogue to discover great new content

Current

Looks like you don't have any episodes in your queue

Browse Spreaker Catalogue to discover great new content

Next Up

Episode Cover Episode Cover

It's so quiet here...

Time to discover new episodes!

Discover
Your Library
Search