Settings
Light Theme
Dark Theme
Podcast Cover

Lektury szkolne - streszczenia

 • Quo Vadis. Henryk Sienkiewicz. Streszczenie, bohaterowie, problematyka

  27 FEB 2023 · "Quo vadis" jest powieścią historyczną autorstwa Henryka Sienkiewicza, a przy tym jednym z jego najsłynniejszych i najwybitniejszych dzieł. Należy też rzecz jasna do kanonu lektur, zatem jej znajomość wymagana jest od wszystkich uczniów. Przygotowaliśmy streszczenie i opis bohaterów, czasu oraz miejsca akcji, które pomogą wam lepiej zrozumieć, co Sienkiewicz miał na myśli. Posłuchaj! Całość streszczenia oraz wiele innych streszczeń o opracowań znajdziesz w zakładce podcasty na www.eska.pl Partnerem podcastu „Lektury szkolne - streszczenia” jest https://aquaphor.com/pl-pl – producent dzbanków i butelek filtrujących oraz zaawansowanych systemów uzdatniania wody w domu.
  Played 38m 27s
 • Mały Książę. Antoine de Saint-Exupéry. Streszczenie, bohaterowie, problematyka

  13 FEB 2023 · "Mały Książę", wbrew pozorom, nie jest książką dla dzieci. Antoine de Saint-Exupéry kieruje ją głównie do dorosłych, gdyż - jak sam twierdził - tylko oni są w stanie zrozumieć wszystko, nawet książki dla dzieci. Jest to też niezwykle osobista książka dla autora, który sam ją zilustrował i przelał wiele z własnej osoby w postać pilota - dlatego spotkanie tegoż z tytułowym Małym Księciem jest tak naprawdę rozmową pisarza z samym sobą. Co więcej, postać Róży inspirowana była żoną Exupéry’ego, Consuelą. Partnerem podcastu „Lektury szkolne - streszczenia” jest https://aquaphor.com/pl-pl – producent dzbanków i butelek filtrujących oraz zaawansowanych systemów uzdatniania wody w domu.
  Played 31m 7s
 • Reduta Ordona. Adam Mickiewicz. Streszczenie, bohaterowie, problematyka

  31 JAN 2023 · "Reduta Ordona" to wiersz Adama Mickiewicza napisany w 1832 roku w Dreźnie. Pisząc go, polski wieszcz narodowy opierał się na wspomnieniach innego poety, a zarazem swego przyjaciela - Stefana Garczyńskiego, który był uczestnikiem opisywanych wydarzeń. "Reduta Ordona" należy do kanonu lektur, a jej znajomość była wielokrotnie weryfikowana podczas wszelkiej maści egzaminów. Partnerem podcastu „Lektury szkolne - streszczenia” jest https://aquaphor.com/pl-pl – producent dzbanków i butelek filtrujących oraz zaawansowanych systemów uzdatniania wody w domu.
  Played 7m 53s
 • Świtezianka. Adam Mickiewicz. Streszczenie, bohaterowie, problematyka.

  30 JAN 2023 · "Świtezianka" to słynna ballada Adama Mickiewicza, zaliczająca się w poczet żelaznej podstawy kanonu lektur szkolnych, zatem należy dobrze opanować jej treść i problematykę. Streszczenie oraz opis bohaterów pomogą wam też lepiej zrozumieć, co chciał nam przekazać polski wieszcz narodowy. W formie pisanej znajdziecie wszystko na stronie eska.pl w zakładce podcasty. Posłuchaj! Partnerem podcastu „Lektury szkolne - streszczenia” jest https://aquaphor.com/pl-pl – producent dzbanków i butelek filtrujących oraz zaawansowanych systemów uzdatniania wody w domu.
  Played 7m 25s
 • Dziady cz. II. Adam Mickiewicz. Streszczenie, bohaterowie, problematyka

  30 JAN 2023 · "Dziady" to jedno z najsłynniejszych dzieł naszego wieszcza narodowego, Adama Mickiewicza. Jest to utwór dramatyczny podzielony na cztery części. "Dziady część II" są absolutną podstawą w kanonie lektur, zatem warto dokładnie poznać ich treść i problematykę. Streszczenie oraz opis bohaterów pomogą wam lepiej zrozumieć, co chciał nam przekazać polski wieszcz narodowy. Posłuchaj! Partnerem podcastu „Lektury szkolne - streszczenia” jest https://aquaphor.com/pl-pl – producent dzbanków i butelek filtrujących oraz zaawansowanych systemów uzdatniania wody w domu.
  Played 12m 43s
 • Opowieść Wigilijna. Charles Dickens. Streszczenie, bohaterowie, problematyka.

  20 JAN 2023 · "Opowieść wigilijna" to napisane w stylu wiktoriańskim opowiadanie autorstwa Charlesa Dickensa, które nawiązuje do Wigilii Bożego Narodzenia. Całość skupia się przede wszystkim na spirytualnym doświadczeniu, a w efekcie wielkiej przemianie stroniącego od ludzi skąpca Ebenezera Scrooge’a. "Opowieść wigilijna" to jedno z najsłynniejszych dzieł światowej literatury, znajdujące się również w kanonie lektur, zatem warto dokładnie poznać jego treść i problematykę. Streszczenie oraz opis bohaterów pomogą wam lepiej zrozumieć, co chciał nam przekazać słynny angielski powieściopisarz. Posłuchaj! Partnerem podcastu „Lektury szkolne - streszczenia” jest https://aquaphor.com/pl-pl – producent dzbanków i butelek filtrujących oraz zaawansowanych systemów uzdatniania wody w domu.
  Played 22m 43s
 • Pan Tadeusz. Adam Mickiewicz. Streszczenie, bohaterowie, problematyka

  20 JAN 2023 · "Pan Tadeusz" to epopeja napisana w latach 1832–1834 przez polskiego wieszcza narodowego, Adama Mickiewicza i zarazem absolutna podstawa w kanonie polskich lektur. W swym dziele Mickiewicz nakreśla nam obraz życia polskiej szlachty pod zaborem rosyjskim, traktując jednocześnie o przybyciu wojska napoleońskiego na Litwę. "Pan Tadeusz" to jedno z najważniejszych dzieł polskiej literatury, zatem warto dokładnie zapoznać się z jego problematyką. Streszczenie i opis bohaterów pomogą wam lepiej zrozumieć treść i przesłanie zawarte w lekturze. Posłuchaj! Pełne streszczenie znajdziesz na https://www.eska.pl/news/lektury-szkolne-streszczenia-audio-aa-scBh-Qf7W-pbsu.htmll Partnerem podcastu „Lektury szkolne - streszczenia” jest https://aquaphor.com/pl-pl – producent dzbanków i butelek filtrujących oraz zaawansowanych systemów uzdatniania wody w domu.
  Played 26m 3s
 • Zemsta. Aleksander Fredro. Streszczenie, bohaterowie, problematyka

  20 JAN 2023 · "Zemsta" to komedia Aleksandra Fredry w czterech aktach i jedna z najzabawniejszych lektur, z jakimi będziecie mieć do czynienia. Jej znajomość jest oczywiście wymagana na wszelkiej maści egzaminach, zatem warto przyswoić sobie treść utworu oraz zawarte w nim przesłanie. By wam to ułatwić, przygotowaliśmy krótką ściągawkę w postaci streszczenia, opisu bohaterów, a także czasu i miejsca akcji. Zatem, o co chodzi w "Zemście"? Posłuchaj! Streszczenie znajdziesz również na https://www.eska.pl/news/lektury-szkolne-streszczenia-audio-aa-scBh-Qf7W-pbsu.html Partnerem podcastu „Lektury szkolne - streszczenia” jest https://aquaphor.com/pl-pl – producent dzbanków i butelek filtrujących oraz zaawansowanych systemów uzdatniania wody w domu.
  Played 26m 33s
 • Balladyna. Juliusz Słowacki. Streszczenie lektur, problematyka, bohaterowie

  20 JAN 2023 · "Balladyna" to słynny dramat romantyczny w pięciu aktach, który Juliusz Słowacki spisał w 1834 roku w Genewie, a wydał pięć lat później w Paryżu. Utwór należy rzecz jasna do ścisłego kanonu lektur, więc jego znajomość wymagana jest od wszystkich uczniów. Jeśli zatem pragniecie przyswoić treść "Balladyny" w przystępny i w pełni zrozumiały sposób, a także pojąć przesłanie, jakie się tu kryje, trafiliście we właściwe miejsce. Specjalnie dla was przygotowaliśmy bowiem streszczenie i opis bohaterów, czasu oraz miejsca akcji, które pomogą wam lepiej zrozumieć, co autor miał na myśli. Posłuchaj! Partnerem podcastu „Lektury szkolne - streszczenia” jest https://aquaphor.com/pl-pl – producent dzbanków i butelek filtrujących oraz zaawansowanych systemów uzdatniania wody w domu.
  Played 20m 57s
 • Wesele. Stanisław Wyspiański. Streszczenie, bohaterowie, problematyka

  29 SEP 2022 · "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego to arcydramat narodowy, który przedstawia przyczyny niemocy narodowowyzwoleńczej i obnaża młodopolską ludomanię. W tym odcinku podcastu znajdziesz jego opracowanie i charakterystykę bohaterów. Posłuchaj! Partnerem podcastu „Lektury szkolne - streszczenia” jest https://aquaphor.com/pl-pl – producent dzbanków i butelek filtrujących oraz zaawansowanych systemów uzdatniania wody w domu.
  Played 19m 12s
Streszczenia najważniejszych lektur z liceum. Opracowania, problematyka, charakterystyka bohaterów. Wiedza podstawowa oraz rozszerzony materiał z najczęściej pojawiających się lektur na egzaminach i maturze.
Contacts
Information

Looks like you don't have any active episode

Browse Spreaker Catalogue to discover great new content

Current

Podcast Cover

Looks like you don't have any episodes in your queue

Browse Spreaker Catalogue to discover great new content

Next Up

Episode Cover Episode Cover

It's so quiet here...

Time to discover new episodes!

Discover
Your Library
Search