Settings
Light Theme
Dark Theme
Podcast Cover

Kościół wydarzenia komentarze

 • Legendarny Song of Songs powraca - Wojciech Zaguła, sosmusic

  4 JUN 2024 · Wielkie muzyczne świętowanie w Toruniu już 9 czerwca. Do zamkowej fosy powraca legendarny Song of Songs Festiwal. Na scenie zarówno muzycy, którzy ćwierć wieku temu gromadzili młodzież z całej Polski, jak i artyści, dla których będzie to pierwszy występ na festiwalu. Skąd pomysł na reaktywację? Co ma z tym wspólnego Jan Paweł II i czy młodzież sprzed 25 lat, może dziś przyprowadzić swoje dzieci, a może nawet wnuki? O tym mówi pomysłodawca festiwalu Wojciech Zaguła.
  Played 9m 16s
 • Popiełuszki i Polski droga do wolności - dr Ewa Czaczkowska

  7 MAY 2024 · Zginął dlatego, że tak żył - ks. Jerzy, człowiek niezwykły. Skąd brał siłę, jaką rolę odegrał w prowadzeniu Polaków do wolności, ale też na czym polegał jego fenomen? Dziś wiemy jak wyglądały ostatnie chwile jego życia. Dużo mówimy o męczeńskiej śmierci. Nie wolno nam jednak zapomnieć o całym jego życiu, które doprowadziło go do świętości, a nas Polaków wciąż prowadzi do wolności.O tym wszystkim opowiada dr Ewa Czaczkowska, współautorka biografii ks. Jerzego, historyk, dziennikarza, UKSW.
  Played 38m 1s
 • Maryja i jej Polska - prof. Jan Żaryn

  7 MAY 2024 · Dlaczego Maryja została królową Polski? Jak to się stało, że na stałe wpisała się w losy naszej ojczyzny? O tym kto kogo wybrał, jak przez lata wyglądało zaufanie Maryi i czy wciąż jesteśmy maryjni? Na te wszystkie pytania, przybliżając historię interwencji Maryi w dziejach naszego państwa, opowiada prof. Jan Żaryn
  Played 38m 41s
 • Inspirująca Maryja - dr Agata Rujner @prawiemoraly

  7 MAY 2024 · Prosta dziewczyna z Nazaretu i wykształcone Polki XXI w. Co dziś kobiety widzą w Maryi? Czym je zachwyca, jak budują relację z Matką Boga? Czy patriotyzm w tym pomaga, czy może przeszkadza? O tym wszystkim rozmowamy z dr teologii moralnej Agatą Rujner vlogerką, @prawiemoraly.
  Played 27m 56s
 • I komunia, wielkie święto bez stresu, za to z Jezusem - s. Beata Zawiślak, urszulanka od Baranków

  7 MAY 2024 · Nie ma drogich prezentów, pękających w szafach sal restauracyjnych. Jest za to rodzinnie, kameralnie, radośnie i bez stresu. Dla kogo są "Baranki", co różni je od tradycyjnego przygotowania do I komunii świętej i co ma wspólnego spowiedź z talentami?
  Played 26m 15s
 • Porywający bohaterowie biblijni - Anna Hazuka

  7 MAY 2024 · Bohaterowie biblijni nie są nudni. Ich historie mogą porwać nasze dzieci i zabrać je do świata zaufania Bogu, ale też uświadomić im, że wszelkie porażki, lęki i niepowodzenia są częścią naszej drogi do świętości. Jak uczyć modlić dzieci, by otwierać je na Boga i ludzi, a nie uczyć zapamiętywania niezrozumiałych sformułowań? O tym wszystkim rozmawiamy z Anną Hazuką - mamą piątki dzieci i współautorką modlitewnika dla dzieci, który znacząco odbiega od tego, co znaliśmy do tej pory.
  Played 31m 23s
 • ks. Kamil Leszczyński - "Helenka mnie asekurowała. Patrzę na to moje zdjęcie z przyszłą świętą".

  25 APR 2024 · Siedem lat po zabójstwie Helenki Kmieć rusza jej proces beatyfikacyjny. Z jej znajomym wspominamy, rozmawiamy o cudach, kulcie i ściance wspinaczkowej. Za co - mówiąc bardzo wprost - będzie wyniesiona na ołtarze?
  Played 12m 16s
 • Played 21m 50s
 • Played 11m 36s
 • Played 14m 53s
Information
Author Grupa ZPR Media
Categories Society & Culture
Website -
Email -

Looks like you don't have any active episode

Browse Spreaker Catalogue to discover great new content

Current

Podcast Cover

Looks like you don't have any episodes in your queue

Browse Spreaker Catalogue to discover great new content

Next Up

Episode Cover Episode Cover

It's so quiet here...

Time to discover new episodes!

Discover
Your Library
Search