Settings
Light Theme
Dark Theme
 • Kafademi: Fulya Ertem Başkaya

  27 AUG 2020 · Kafademi'nin sekizinci konuğu Yaşar Üniversitesi, İletişim Fakültesi, Görsel İletişim Tasarımı Bölümü'nden Dr. Öğretim Üyesi Fulya Ertem Başkaya. Fulya Hoca dansın hayatındaki önemini anlatırken, 5 Ritim Dansı'ndan (5 Rhythms Dance) yogaya ve sema etmeye kadar bedenini nasıl deneyimlediğini paylaştı.
  53m 27s
 • Kafademi: Emre Yıldız

  18 AUG 2020 · Kafademi'nin yedinci konuğu Yaşar Üniversitesi, Sanat veTasarım Fakültesi, Grafik Tasarım Bölümü'nden Öğr. Gör. Emre Yıldız. Emre Hoca ile çocukluğundan bugüne, bilim kurgu edebiyatına ve sinemasına olan merakını konuştuk.
  1h 10m 57s
 • Kafademi: Şebnem Yücel

  16 JUN 2020 · Kafademi'nin altıncı konuğu Mef Üniversitesi, Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi, Mimarlık Bölümü Başkanı Prof. Dr. Şebnem Yücel. Şebnem Hoca ile her taktığında dikkat çeken orijinal takılarını ve bu tasarım objelerine olan ilgisini konuştuk.
  1h 4m 58s
 • Kafademi: Göker Gülay

  31 MAY 2020 · Kafademi'nin beşinci konuğu Manisa Celal Bayar Üniversitesi, İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Göker Gülay. Göker bize karavancılıkla ilgili bildiği, tecrübe ettiği ne varsa anlattı.
  1h 2m 12s
 • Kafademi: Metehan Özcan

  22 MAY 2020 · Kafademi'nin dördüncü konuğu MEF Üniversitesi ve Bilgi Üniversitesi mimarlık fakültelerinde yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak dersler veren Metehan Özcan. Metehan ile yürümek, Metehan Özcan gözüyle gezmek ve bakmak hakkında konuşacağız.
  55m 51s
 • Kafademi: Tansel Özalp

  13 MAY 2020 · Kafademi'nin üçüncü konuğu Yaşar Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Grafik Tasarım Programı ve Sanat ve Tasarım Fakültesi Grafik Tasarımı Bölümü'nde dersler veren Öğretim Görevlisi Arif Tansel Özalp. Tansel'le konuya yogayla girecek sonra başka bir sürprizle bitireceğiz.
  57m 49s
 • Kafademi: Bahar Emgin

  8 MAY 2020 · Kafademi'nin ikinci konuğu İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü (İYTE), Mimarlık Fakültesi, Endüstriyel Tasarım Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Bahar Emgin. Bu kez konu tasarım tarihi değil; Bahar'la bol hareketli şeyler konuşacağız.
  42m 7s
 • Kafademi: Umut Altıntaş

  3 MAY 2020 · Kafademi'nin ilk konuğu Yaşar Üniversitesi, Sanat ve Tasarım Fakültesi, Grafik Tasarım Bölümü Dr. Öğretim Görevlisi Umut Altıntaş. Bu kez konu Umut'un tasarımlarına gelmeyecek; bambaşka bir hobisini konuşacağız.
  1h 5m 27s

Siz hiç demiyor musunuz bu akademisyenler üniversite dışında neler yapıyor? Araştırma alanları çerçevesine girmeyen hobileri, bilinmeyen takıntıları, hayalleri neler? Akademideki arkadaşlarım, hocalarım katıldıkça; gündelik yaşantımızdakine benzer sohbetlerimiz ve soru-cevaplarla, her...

show more
Siz hiç demiyor musunuz bu akademisyenler üniversite dışında neler yapıyor? Araştırma alanları çerçevesine girmeyen hobileri, bilinmeyen takıntıları, hayalleri neler? Akademideki arkadaşlarım, hocalarım katıldıkça; gündelik yaşantımızdakine benzer sohbetlerimiz ve soru-cevaplarla, her bölümde yeni bir konudan bahsedeceğiz.

Hazırlayan ve sunan: Demet Atınç
show less
Contacts
Information

Looks like you don't have any active episode

Browse Spreaker Catalogue to discover great new content

Current

Looks like you don't have any episodes in your queue

Browse Spreaker Catalogue to discover great new content

Next Up

Episode Cover Episode Cover

It's so quiet here...

Time to discover new episodes!

Discover
Your Library
Search