Settings
Light Theme
Dark Theme
Podcast Cover

Janusz Grabowski Podcast

 • #134 Czy warto obecnie brać kredyt hipoteczny

  19 NOV 2022 · Czy warto obecnie brać kredyt hipoteczny? Czy to dobry czas, by teraz kupować nieruchomość? Odniosę się do obecnej sytuacji finansowej, sytuacji na rynku nieruchomości, stóp procentowych tak, abyś mógł świadomie przeanalizować plusy, minusy, czy to dobry czas oraz jakie są alternatywy. Zapraszam do słuchania
  19m 57s
 • #133 Aktualności z rynku [listopad 2022]

  10 NOV 2022 · W dzisiejszym filmie omawiam aktualności z rynku kredytów hipotecznych z listopada 2022. Jak wygląda to na dzień dzisiejszy? Plusy i minusy tego, co się dzieje. Zapraszam do słuchania Odwiedź mnie również tutaj: Strona: http://januszgrabowski.pl/ Facebook: https://www.facebook.com/januszgrabowskipl Spotify: https://open.spotify.com/show/666Vo4MXbF0hzRRWHKVfZU?si=1b06263744fb45ed Skontaktuj się : Telefon: 726 196 626 Email: kontakt@januszgrabowski.pl
  7m 22s
 • #132 Refinansowanie kredytu. Jak zoptymalizować kredyt, żeby płacić mniej odsetek i mieć lepszą ofertę?

  15 OCT 2022 · Tematem przewodnim dzisiejszego odcinka jest jak można skrócić okres kredytowania o 10 lat obecnego kredytu mając taką samą ratę, czyli refinansowanie kredytu. Jak zoptymalizować kredyt? Mniej za niego płacić, mniej przepłacać i mieć lepszą ofertę? W tym odcinku mówię dużo o liczbach, które są obrazowo przedstawione na grafikach na YouTube. Jeśli więc chcesz lepiej zrozumieć omawiany przeze mnie temat zachęcam Cię do obejrzenia tego odcinka na moim kanale na YouTube.
  34m
 • #131 Co powinienem wiedzieć przed zakupem pierwszej nieruchomości?

  17 SEP 2022 · W tym odcinku postaram się przekazać Ci najważniejsze informacje, jakie chciałbym wiedzieć i uważam, że Ty też powinieneś wiedzieć, zanim kupisz pierwsze, własne mieszkanie, czy też zawnioskujesz o kredyt hipoteczny. Zapraszam.
  17m 5s
 • #130 Kredyt z Rodzicami, jak zwiększyć zdolność kredytową dzięki dodatkowej osobie

  10 SEP 2022 · Kredyt z rodzicami — co zrobić, gdy nie ma się zdolności kredytowej? Decyzja o wzięciu kredytu to ważna i odpowiedzialny krok w życiu, dlatego warto wiedzieć, jak uzyskać kredyt dla siebie. Co się jednak dzieje, gdy nie masz wystarczającej zdolności kredytowej, aby otrzymać kredyt? W tym filmie opowiem o niektórych sposobach, jakie możesz wykorzystać, aby pomóc sobie wystartować z własną historią kredytową.
  20m 37s
 • #129 Mieszkanie bez wkładu własnego – ustawa o kredycie z gwarantowanym wkładem własnym

  27 AUG 2022 · W dzisiejszym odcinku wyjaśnię wam, na czym polega ustawa o kredycie z gwarantowanym wkładem własnym. Posiadasz zarobki umożliwiające spłatę kredytu na mieszkanie, ale jednocześnie nie masz środków na wymagany wkład własny? Jeśli tak, to zachęcam do wysłuchania tego podcastu.
  22m 34s
 • #128 Zmiana formy opodatkowania na ryczałt a zdolność kredytowa

  2 JAN 2022 · Nowy Polski Ład to wiele zmian (o części z nich mówiłem w poprzednim odcinku). W tym odcinku chciałbym z kolei poruszyć temat, który jest powiązany z tym, co nas czeka. Ponieważ pod wpływem Nowego Polskiego Ładu wiele osób zaczęło się zastanawiać nad tym jaką formę opodatkowania wybrać w 2022 roku. Jedną z możliwości jest ryczałt. Co należy wziąć pod uwagę oceniając czy ta forma opodatkowania jest dla Ciebie? Zapraszam serdecznie do wysłuchania dzisiejszego odcinka. -------------------------------------------------------------------------------- KLAUZULA INFORMACYJNA: Treści na stronie www.januszgrabowski.pl, (zarówno materiały audio, video oraz treści pisane) oraz wszelka wiedza przekazywana przez Janusza Grabowskiego ma charakter wyłącznie informacyjny. Powielanie bądź publikowanie materiału (lub jego części) bez pisemnej zgody Janusza Grabowskiego jest zabroniona. Decyzja inwestycyjna w odniesieniu do każdej formy kredytu, papieru wartościowego, produktu finansowego, nieruchomości lub inwestycji powinna być podjęta na podstawie opublikowanego prospektu emisyjnego, formularza informacyjnego lub innej kompletnej dokumentacji. Ostateczna decyzja zawarcia transakcji to osobista decyzja danej osoby. Janusz Grabowski nie występuje w roli pośrednika ani przedstawiciela klienta za pośrednictwem Internetu. Przed zawarciem każdej transakcji osoba w niej uczestnicząca samodzielnie decyduje, czy chce zawrzeć daną transakcję. Sama określa ryzyko transakcji, potencjalne korzyści oraz ewentualne straty z nią związane, jak również, w szczególności,, konsekwencje prawne, podatkowe, księgowe transakcji oraz konsekwencje zmieniających się czynników rynkowych, a także w sposób niezależny ocenia czy jest w stanie podjąć ryzyko związane z daną transakcją/inwestycją. Niniejszy dokument nie stanowi rekomendacji, porady inwestycyjnej i nie jest związany ze świadczeniem usług doradztwa inwestycyjnego ani doradztwa kredytowego. Materiały na stronie nie stanowią podstawy do zawarcia jakiejkolwiek umowy lub powstania zobowiązania. Opracowanie to nie zastępuje niezbędnych porad odnośnie zakupu lub sprzedaży papieru wartościowego, inwestycji, wzięcia kredytu lub innego produktu finansowego. Wyrażane opinie są niezależnymi opiniami Janusza Grabowskiego. W opracowaniu wykorzystano źródła informacji, które Janusz Grabowski uważa za wiarygodne i dokładne, lecz nie jest to gwarancją, że są one wyczerpujące i w pełni odzwierciedlają stan faktyczny.
  8m 14s
 • #127 Nowy Polski Ład a Twoja zdolność kredytowa

  28 DEC 2021 · Od stycznia 2022 roku zaczną obowiązywać nowe przepisy (w ramach pakietu zmian do wielu ustaw, w tym również podatkowych), nazywanym przez przedsiębiorców Nowym Ładem, Polskim Ładem lub Nowym Polskim Ładem. Jak wprowadzane zmiany mogą wpłynąć na Twoją zdolność kredytową? W tym odcinku podcastu posłuchasz właśnie o tym, zapraszam do wysłuchania.  -------------------------------------------------------------------------------------------------------- Treści na stronie www.januszgrabowski.pl, (zarówno materiały audio, video oraz treści pisane) oraz wszelka wiedza przekazywana przez Janusza Grabowskiego ma charakter wyłącznie informacyjny. Powielanie bądź publikowanie materiału (lub jego części) bez pisemnej zgody Janusza Grabowskiego jest zabroniona. Decyzja inwestycyjna w odniesieniu do każdej formy kredytu, papieru wartościowego, produktu finansowego, nieruchomości lub inwestycji powinna być podjęta na podstawie opublikowanego prospektu emisyjnego, formularza informacyjnego lub innej kompletnej dokumentacji. Ostateczna decyzja zawarcia transakcji to osobista decyzja danej osoby. Janusz Grabowski nie występuje w roli pośrednika ani przedstawiciela klienta za pośrednictwem Internetu. Przed zawarciem każdej transakcji osoba w niej uczestnicząca samodzielnie decyduje, czy chce zawrzeć daną transakcję. Sama określa ryzyko transakcji, potencjalne korzyści oraz ewentualne straty z nią związane, jak również, w szczególności,, konsekwencje prawne, podatkowe, księgowe transakcji oraz konsekwencje zmieniających się czynników rynkowych, a także w sposób niezależny ocenia czy jest w stanie podjąć ryzyko związane z daną transakcją/inwestycją. Niniejszy dokument nie stanowi rekomendacji, porady inwestycyjnej i nie jest związany ze świadczeniem usług doradztwa inwestycyjnego ani doradztwa kredytowego. Materiały na stronie nie stanowią podstawy do zawarcia jakiejkolwiek umowy lub powstania zobowiązania. Opracowanie to nie zastępuje niezbędnych porad odnośnie zakupu lub sprzedaży papieru wartościowego, inwestycji, wzięcia kredytu lub innego produktu finansowego. Wyrażane opinie są niezależnymi opiniami Janusza Grabowskiego. W opracowaniu wykorzystano źródła informacji, które Janusz Grabowski uważa za wiarygodne i dokładne, lecz nie jest to gwarancją, że są one wyczerpujące i w pełni odzwierciedlają stan faktyczny.
  7m 27s
 • #126 Zdolność kredytowa przedsiębiorcy na 2022 rok

  21 DEC 2021 · W dzisiejszym odcinku porozmawiamy na jeden z moich ulubionych tematów, czyli o mądrym budowaniu zdolności kredytowej dla przedsiębiorców. Zapraszam do słuchania.
  23m 11s
 • #125 Bank hipoteczny a "zwykły" bank - czy się różnią?

  5 DEC 2021 · Możliwe, że jakiś czas temu otrzymałeś/aś pismo o zmianie wpisu w hipotece. Teoretycznie jest to formalność, ale jeżeli obecnie przygotowujesz się do sprzedaży owego mieszkania to może CI to wydłużyć proces sprzedaży. --------------------------------------------------------------------------------------------------- Treści na stronie www.januszgrabowski.pl, (zarówno materiały audio, video oraz treści pisane) oraz wszelka wiedza przekazywana przez Janusza Grabowskiego ma charakter wyłącznie informacyjny. Powielanie bądź publikowanie materiału (lub jego części) bez pisemnej zgody Janusza Grabowskiego jest zabroniona. Decyzja inwestycyjna w odniesieniu do każdej formy kredytu, papieru wartościowego, produktu finansowego, nieruchomości lub inwestycji powinna być podjęta na podstawie opublikowanego prospektu emisyjnego, formularza informacyjnego lub innej kompletnej dokumentacji. Ostateczna decyzja zawarcia transakcji to osobista decyzja danej osoby. Janusz Grabowski nie występuje w roli pośrednika ani przedstawiciela klienta za pośrednictwem Internetu. Przed zawarciem każdej transakcji osoba w niej uczestnicząca samodzielnie decyduje, czy chce zawrzeć daną transakcję. Sama określa ryzyko transakcji, potencjalne korzyści oraz ewentualne straty z nią związane, jak również, w szczególności,, konsekwencje prawne, podatkowe, księgowe transakcji oraz konsekwencje zmieniających się czynników rynkowych, a także w sposób niezależny ocenia czy jest w stanie podjąć ryzyko związane z daną transakcją/inwestycją. Niniejszy dokument nie stanowi rekomendacji, porady inwestycyjnej i nie jest związany ze świadczeniem usług doradztwa inwestycyjnego ani doradztwa kredytowego. Materiały na stronie nie stanowią podstawy do zawarcia jakiejkolwiek umowy lub powstania zobowiązania. Opracowanie to nie zastępuje niezbędnych porad odnośnie zakupu lub sprzedaży papieru wartościowego, inwestycji, wzięcia kredytu lub innego produktu finansowego. Wyrażane opinie są niezależnymi opiniami Janusza Grabowskiego. W opracowaniu wykorzystano źródła informacji, które Janusz Grabowski uważa za wiarygodne i dokładne, lecz nie jest to gwarancją, że są one wyczerpujące i w pełni odzwierciedlają stan faktyczny.
  8m 50s
Podcast dla wszystkich obecnych i przyszłych inwestorów w nieruchomości oraz dla osób, które chcą mądrze podejść do kredytowania.
Contacts
Information

Looks like you don't have any active episode

Browse Spreaker Catalogue to discover great new content

Current

Looks like you don't have any episodes in your queue

Browse Spreaker Catalogue to discover great new content

Next Up

Episode Cover Episode Cover

It's so quiet here...

Time to discover new episodes!

Discover
Your Library
Search