Settings
Light Theme
Dark Theme
Podcast Cover

Jak zrozumieć prawnika?

 • JZP13 Instrukcja obsługi umów – czyli jak uniknąć błędów

  12 NOV 2019 · To jest drugi odcinek podcastu, który jest częścią serii podcastów o umowach. W pierwszym odcinku tej serii mówiłam o tym, że nawet nie wiesz jak często zawierasz umowę. W tym odcinku mówię o tym jak posługiwać się już zawartą umową. Wskazuję najczęstsze błędy, które pojawiają się przy okazji realizacji umowy. Mam dla Ciebie zadanie. Podczas słuchania tego podcastu sprawdź, czy przy ostatniej umowie, którą zawarłaś / zawarłeś nie przydarzył Ci się jeden z tych błędów. Ja niestety widzę, jak często przedsiębiorcy, którzy proszę mnie o pomoc popełniają właśnie te błędy.
  21m 40s
 • JPZ12 - Umowa - nawet nie wiesz jak często ją zawierasz

  16 OCT 2019 · Nawet nie wiesz, ile umów zawierasz każdego dnia! A ile z tych umów jest pisemna? Ile razy w ciągu dnia podpisujesz się pod umową w swoim prywatnym życiu? Jeżeli jesteś przedsiębiorcą albo członkiem zarządu spółki, pewnie robisz to o wiele częściej niż zwykły konsument. W tym odcinku podcastu mówię o tym jak często zawieramy umowy. I nie musi to nastąpić w formie pisemnej. Ten podcast to początek mini serii podcastów o umowach. Jednak spokojnie. Nie będę Cię zanudzać analizą poszczególnych postanowień. Bardziej będę Ci chciała wskazać kierunki i sposoby myślenia o umowach.
  15m 53s
 • JZP11 - EPU czyli elektroniczne postępowanie upominawcze

  30 SEP 2019 · Z podcastu dowiesz się? - co to jest elektroniczne postępowanie upominawcze? - jak przebiega elektroniczne postępowanie upominawcze? - jakie są wady EPU? - jakie są zalety EPU? - które sprawy najlepiej kierować do EPU? - jakich spraw nie polecam składać do e-sądu?
  19m 55s
 • 23m 29s
 • JZP09 Termin - świętość czy sugestia?

  25 FEB 2019 · Kiedy wyznaczony termin jest świętością a kiedy delikatną sugestią? Co może nas spotkać w przypadku niewysłania pisma do sądu w terminie?
  22m 46s
 • 16m 36s
 • JZP07 Bolesne konsekwencje nieaktualnego adresu w KRS czy CEIDG

  3 DEC 2018 · Za to zaniedbanie przedsiębiorcom zdarza się płacić bardzo wysoką cenę. Zbyt długo zwlekają ze zgłoszeniem zmiany adresu w CEIDG czy KRS. Czym może się skończyć takie opóźnienie?
  16m 37s
 • JZP06 - Prawo do bycia zapomnianym - Praktyczne wskazówki

  19 NOV 2018 · Prawo do bycia zapomnianym jest kontrowersyjne. Wielu przedsiębiorców nie wie, co ma zrobić, gdy ktoś zgłasza się do niego z żądaniem zapomnienia jego danych. Stąd w tym odcinku wyjaśniam, kiedy trzeba zrealizować prawo do bycia zapomnianym a kiedy nie trzeba tego robić. Krok po kroku wyjaśniam, co w takim przypadku zrobić.
  24m 14s
 • JZP05 Dlaczego warto zawrzeć ugodę?

  15 OCT 2018 · Ugoda pod wieloma względami się opłaca. Nie tylko powoduje, że nasz wizerunek jako przedsiębiorcy jest lepszy, bo pokazujemy, że można się z nami dogadać. Jednak zawarcie ugody pociąga za sobą również skutki prawne, które ułatwiają dochodzenie należności, gdy postanowienia ugody nie zostaną wykonane przez drugą stronę.
  19m 39s
 • JZP04 Kiedy kara umowna może być naszym sprzymierzeńcem?

  23 SEP 2018 · Przedsiębiorcy boją się zawierania umów, gdy jednym z ich postanowień jest obowiązek zapłaty kary umownej. Nie ma co się im dziwić. Jednak kara umowna może być sprzymierzeńcem. W jaki sposób dzięki postanowieniu o karze umownej ograniczyć swoją odpowiedzialność za szkody wynikłe z realizacji umowy? Na to i wiele innych pytań odpowiedź padnie w najnowszym odcinku podcastu Jak zrozumieć prawnika? Notatki do podcastu znajdziesz na stronie: https://jakzrozumiecprawnika.pl/jzp04/
  17m 56s
Jak zrozumieć prawnika? To podcast, w którym mówię prosto o prawie dla przedsiębiorców.
Information
Author Joanna
Categories Business
Website -
Email -

Looks like you don't have any active episode

Browse Spreaker Catalogue to discover great new content

Current

Looks like you don't have any episodes in your queue

Browse Spreaker Catalogue to discover great new content

Next Up

Episode Cover Episode Cover

It's so quiet here...

Time to discover new episodes!

Discover
Your Library
Search