Settings
Light Theme
Dark Theme
Podcast Cover

EV Generation

 • Pierwsza fala zmian czy utopijne marzenie? Dlaczego AFIR to krok w dobrą stronę?

  22 MAY 2024 · Zapraszamy na nowy odcinek podcastu EV Generation, gdzie będziemy rozmawiać z Krzysztofem Burdą, Prezesem Polskiej Izby Elektromobilności, na temat AFIR - unijnego rozporządzenia o rozwoju infrastruktury paliw alternatywnych, które weszło w życie 13 kwietnia 2024 r. Przed Polską stoją ambitne wyzwania związane z dostosowaniem się do wymogów AFIR. 🚗 Od 2025 r. główne autostrady UE muszą mieć huby ładowania o mocy co najmniej 400 kW co 60 km w obu kierunkach 🚚 Od 2027: pokrycie 50% sieci TEN-T hubami o mocy 2800 kW (sieć bazowa) oraz 1400 kW (sieć komplementarna) na hub ładowania co najmniej co 120 km. Celem AFIRu jest zapewnienie swobodnej podróży dla kierowców wszystkich typów pojazdów, tworząc infrastrukturę na podobnym poziomie w całej Europie. Czy Polska jest gotowa na spełnienie tych wymagań? Kluczowym wyzwaniem pozostają przyłącza. Najczęściej główny punkt zasilania (GPZ) znajduje się od kilku do kilkunastu kilometrów od MOPa. Zwykle na MOPach, gdzie nie ma stacji benzynowej, przyłącze ma zaledwie 50 kW mocy, co stanowi bardzo niewielką wartość. Koszt doprowadzenia przyłącza o wymaganej mocy dla infrastruktury ładowania może wynosić nawet kilkanaście milionów złotych, co często czyni inwestycje nieopłacalnymi. Obecnie, aby doprowadzić przyłącze, konieczne jest uzyskanie zgody właścicieli działek, przez które będzie przebiegać przyłącze, co znacząco wydłuża procedurę. Jak wygląda proces uzyskiwania warunków przyłączeniowych? Jak możemy uprościć ten proces? Czy wejdzie specustawa, która uzyskanie warunków przyłączeniowych będzie traktować priorytetowo? Ponadto, nowe przepisy wymagają umożliwienia kierowcom płatności ad hoc na stacjach ładowania. Czy operatorzy w Polsce są przygotowani na wprowadzenie tej możliwości? Jakie są ograniczenia i wyzwania związane z wprowadzeniem płatności ad-hoc? Czy AFIR jest szansą dla Polskiej gospodarki? Jakie możliwości się pojawiają dzięki wprowadzeniu rozporządzenia?Dołącz do nas, aby zgłębić te tematy i dowiedzieć się więcej o przyszłości elektromobilności w Polsce i Europie. 🚗🔋 Subskrybuj nasz kanał i dołącz do EV Generation, aby być na bieżąco z najnowszymi odcinkami i eksperckimi dyskusjami 👉https://bit.ly/Ekoenergetyka_YT Przyłącz się również do naszego newslettera, aby otrzymywać najświeższe informacje, trendy i artykuły bezpośrednio na swoją skrzynkę e-mailową:https://bit.ly/3Xn1tBBhttps://ekoenergetyka.com.pl/pl/ev-generation/#newsletter  Nie zapomnij śledzić nas na LinkedIn (https://bit.ly/3AEsF5Z), Facebooku (https://bit.ly/3XvtOXe) i odwiedzić naszą stronę internetową:http://www.evgenerationpodcast.com/. Do usłyszenia w EV Generation!
  30m 6s
 • Od luki kompetencyjnej do sukcesu: Jak przygotować pracowników na e-rewolucje

  15 MAY 2024 · Branża e-mobilności to jeden z najszybciej rozwijających się sektorów, który nabiera rozpędu w niesamowitym tempie. Według raportu Charge Up Europe, z wysokim 34% wzrostem rok do roku i niezwykłym 924% całkowitym wzrostem prognozowanym do 2030 r., pojazdy elektryczne (EV) szybko stają się głównym nurtem. Oczekuje się, że do 2025 r. całkowita wielkość floty pojazdów elektrycznych osiągnie prawie 16 milionów, a do 2030 r. wzrośnie do ponad 55 milionów. Z tak dynamicznym rozwojem rośnie również zapotrzebowanie na specjalistów ds. elektromobilności, a system edukacji nie nadąża z dostarczaniem odpowiednich kompetencji na zmieniający się rynek pracy. Obecnie trudno znaleźć osoby z doświadczeniem w budowie ładowarek, naprawie baterii samochodów elektrycznych czy produkcji modułów mocy, co tworzy znaczącą lukę kompetencyjną. W Norwegii, na przykład, brakuje mechaników z uprawnieniami na wysokie napięcie, co zmusiło importerów i serwisy do wdrożenia programów szkoleniowych. Jakie są zatem rozwiązania? Jak możemy zapewnić podnoszenie i zmianę kwalifikacji siły roboczej oraz zminimalizować lukę kompetencyjną? W dzisiejszym odcinku dowiesz się, jak powstało Ekoenergetyka Training Center oraz jakie procesy szkolenia i stałego podnoszenia kompetencji pracowników produkcji zostały wdrożone. Omówimy również, w jaki sposób został przygotowany proces onboardingu oraz czym inspirowano się przy tworzeniu tych procesów i programów szkoleniowych. Nasz gość Arkadiusz Stolarek, Manager Ekoenergetyka Training Center, opowie o elastyczności programu, dostosowującym się do szybkich zmian produkcji związanych z wprowadzaniem nowych produktów. Zapraszamy do słuchania! Subskrybuj nasz kanał i dołącz do EV Generation, aby być na bieżąco z najnowszymi odcinkami i eksperckimi dyskusjami 👉https://bit.ly/Ekoenergetyka_YT Przyłącz się również do naszego newslettera, aby otrzymywać najświeższe informacje, trendy i artykuły bezpośrednio na swoją skrzynkę e-mailową:https://bit.ly/3Xn1tBBhttps://ekoenergetyka.com.pl/pl/ev-generation/#newsletter  Nie zapomnij śledzić nas na LinkedIn (https://bit.ly/3AEsF5Z), Facebooku (https://bit.ly/3XvtOXe) i odwiedzić naszą stronę internetową:http://www.evgenerationpodcast.com/. Do usłyszenia w EV Generation!
  22m 14s
 • Elektromobilność od kuchni: kompetencje, certyfikaty i uprawnienia!

  9 MAY 2024 · Zapraszamy na nowy odcinek podcastu, gdzie Agata Rzędowska rozmawia z Hubertem Sadowskim, ekspertem w dziedzinie stawiania, serwisowania i funkcjonowania stacji ładowania oraz trenera w Ekoenergetyka Training Center. W dzisiejszym odcinku skupimy się na infrastrukturze ładowania, odkrywając, jakie uprawnienia i kompetencje są potrzebne do pracy w tej branży. Czy prąd w pantografie różni się od tego w ładowarkach AC lub DC z kablem? Jakie certyfikaty i kompetencje są niezbędne do stawiania i serwisowania stacji ładowania? Czy istnieją jednolite normy i przepisy na różnych rynkach, czy też każdy rynek ma swoje wymagania? Hubert Sadowski dzieli się swoimi doświadczeniami z pracy instalacyjnej, odsłaniając kulisy projektu zajezdni autobusowej w Monachium. Dowiesz się także, jakie procedury bezpieczeństwa są stosowane podczas montażu stacji i czy różnorodność zespołu może wpłynąć pozytywnie na zwiększenie bezpieczeństwa. Czy ładowanie samochodu elektrycznego jest bezpieczne? Hubert zdradza kluczowe szczegóły dotyczące bezpieczeństwa i wyjaśnia, dlaczego stacje ładowania są bardziej zabezpieczone niż typowe instalacje domowe. Nie przegap tego fascynującego odcinka, który dostarczy Ci wiedzy na temat infrastruktury ładowania w elektromobilności oraz zagwarantuje unikalny wgląd w innowacyjne projekty branżowe! Subskrybuj nasz kanał i dołącz do EV Generation, aby być na bieżąco z najnowszymi odcinkami i eksperckimi dyskusjami 👉https://bit.ly/Ekoenergetyka_YT Przyłącz się również do naszego newslettera, aby otrzymywać najświeższe informacje, trendy i artykuły bezpośrednio na swoją skrzynkę e-mailową:https://bit.ly/3Xn1tBBhttps://ekoenergetyka.com.pl/pl/ev-generation/#newsletter  Nie zapomnij śledzić nas na LinkedIn (https://bit.ly/3AEsF5Z), Facebooku (https://bit.ly/3XvtOXe) i odwiedzić naszą stronę internetową:http://www.evgenerationpodcast.com/. Do usłyszenia w EV Generation!
  31m 40s
 • Czy elektromobilność zrewolucjonizuje nasze codzienne życie?

  25 APR 2024 · 🎙️ Czy elektromobilność zrewolucjonizuje nasze codzienne życie? 🌍 W najnowszym odcinku EV Generation gościem specjalnym jest Paweł Kaceprek, bloger technologiczny i prowadzący kanału Naładowani.TV. 🚗🔋 Polska notuje dynamiczny wzrost liczby samochodów elektrycznych, a od kwietnia 2023 roku AFIR narzuca konkretne wymagania dotyczące infrastruktury dla pojazdów elektrycznych. 📈 Czy rewolucja elektromobilności jest już nieunikniona? 🚗💡 Pomimo rosnącej liczby samochodów elektrycznych, ich udział w rynku pozostaje niewielki. Elektromobilność nadal dotyka głównie mieszkańców dużych miast, a auto elektryczne często zastępuje tradycyjne pojazdy spalinowe. 🏙️ Czy zmiana ta może być krokiem w stronę rewolucji w naszym codziennym życiu? 🛣️ Jak wygląda miasto przyszłości pod kątem infrastruktury ładowania? Stacje ładowania elektryczne mogą stać się integralną częścią przestrzeni miejskiej, podnosząc jej wartość i wpływając na koszty usług. 🌆 Czy to oznacza rewolucję w sposobie postrzegania miejskiej mobilności? Posłuchaj najnowszego odcinka EV Generation, aby poznać odpowiedzi na te pytania i zgłębić temat elektromobilności! 🚀 Zapraszamy do słuchania! ❗ Subskrybuj nasz kanał i dołącz do EV Generation 👉 https://www.youtube.com/@EkoenergetykaEEP?sub_confirmation=1  📬 Dołącz do naszego newslettera i otrzymuj najnowsze wiadomości, trendy i artykuły bezpośrednio na swoją skrzynkę e-mailową: https://ekoenergetyka.com.pl/pl/ev-generation/#newsletter  🔎 Śledź nas na: ✔ LinkedIn:https://bit.ly/3AEsF5Z ✔ Facebook:https://bit.ly/3XvtOXe ✔ Strona internetowa:http://www.evgenerationpodcast.com/http://www.evgenerationpodcast.com
  20m 42s
 • Jak producenci samochodów elektrycznych dążą do ambitnych celów ekologicznych?

  19 APR 2024 · Aleksandra Bogumił, która od 6 lat pracuje w KIA Polska w dziale floty w rozmowie z Agatą Rzędowską opowie, jak wspierać dealerów w sprzedaży aut elektrycznych, czym się zajmuję już ponad 2 lat. Czy auta elektryczne są naprawdę ekologiczne? To często stanowi punkt wyjścia do dyskusji z klientami na temat pojazdów elektrycznych i jest najczęstszym argumentem, który słyszy Aleksandra. Niemniej jednak, paradoksalnie, jest to bardzo dobry punkt wyjścia do wykreowania pełnej narracji, która pokazuje szeroki kontekst elektromobilności. Elektromobilność to o wiele więcej niż tylko sprzedaż aut elektrycznych. To budowa kompleksowego ekosystemu, który ma na celu zmniejszenie emisji CO2. Przykładowo, fabryki KIA korzystają z energii ze źródeł odnawialnych, takich jak fotowoltaika, podobnie jak dealerzy. Cały cykl życia produktu dąży do osiągnięcia neutralności CO2, obejmując proces budowy fabryki, pozyskiwanie surowców, korzystanie z materiałów pochodzących z recyklingu, produkcję oraz recykling samych produktów. W trakcie odcinka poruszymy wiele innych interesujących zagadnień: - Jak przekonać społeczeństwo do aut elektrycznych, szczególnie gdy pojawiają się obawy co do narzucanych rozwiązań przez Unię Europejską? - Jakie strategie wykorzystuje KIA Polska, aby wspierać dealerów i przekonywać klientów do elektrycznych pojazdów? - Co tak naprawdę kryje się za elektromobilnością i jakie argumenty mogą przekonać ludzi do tego typu pojazdów? - Jak wprowadzenie nowej linii pojazdów, takiej jak Kia EV9, wpłynęło na rynek i jakie wyzwania musiała pokonać firma przed wprowadzeniem tego modelu na rynek? Nie czekaj! Posłuchaj najnowszego odcinka EV Generation i pogłęb swoją wiedzę na temat ekologii, ekosystemu elektromobilności i strategii przekonywania do aut elektrycznych. Subskrybuj nasz kanał i dołącz do EV Generation, aby być na bieżąco z najnowszymi odcinkami i eksperckimi dyskusjami 👉https://bit.ly/Ekoenergetyka_YT Przyłącz się również do naszego newslettera, aby otrzymywać najświeższe informacje, trendy i artykuły bezpośrednio na swoją skrzynkę e-mailową:https://bit.ly/3Xn1tBBNie zapomnij śledzić nas na LinkedIn (https://bit.ly/3AEsF5Z), Facebooku (https://bit.ly/3XvtOXe) i odwiedzić naszą stronę internetową:http://www.evgenerationpodcast.com/. Do usłyszenia w EV Generation!
  27m 14s
 • Prąd, lokalizacje, zarobki: Jak elektromobilność zmienia biznes?

  12 APR 2024 · Zapraszamy na kolejny odcinek naszego podcastu, w którym Agata Rzędzowska wraz z Adamem Agacki, Prezesem zarządu StacjeŁadowania.com, poruszają temat elektromobilności i się zastanawiają: Czy elektromobilność to kobieta? 🚗💼 Czy branża e-mobility jest dla kobiet? Jakie kompetencje trzeba posiadać, aby sprzedać rozwiązania związane z elektromobilnością? 🤔 W trakcie odcinka Agata zadaje wiele pytań, dotyczących lokalizacji stacji ładowania. 📍 Czy dostępność przełącza jest głównym kryterium przy wyborze lokalizacji? Jakie miejsca są najbardziej odpowiednie do postawienia stacji ładowania? 🛣️ Lokalizacje przy parkingach, gdzie gromadzi się duża liczba pojazdów, stanowią kluczowy element sukcesu dla stacji ładowania. Potrzebujemy miejsc o dużej rotacji, takich jak centra handlowe czy parki rozrywki, aby przyciągnąć jak najwięcej użytkowników samochodów elektrycznych. To jedna z kluczowych strategii zarabiania na ładowarkach. Co jeszcze ma wpływ na wybór lokalizacji? Odkryj więcej w naszym najnowszym odcinku! 🎧 Odcinek jest również poświęcony rozporządzeniu AFIR, dotyczącym infrastruktury ładowania, które wchodzi w życie od 13 kwietnia. 📅 Czy Polska jest gotowa na realizację tych wymagań? 🇵🇱Rozmawiamy także o finansowaniu budowy infrastruktury, dotacjach, funduszach inwestycyjnych i leasingu. 🏦 Czym kierują się firmy leasingowe przy udzielaniu leasingu na budowę stacji ładowania? 🤝 Czekają nas fascynujące dyskusje na temat przyszłości elektromobilności, innowacyjnych rozwiązań i wyzwań, przed którymi stoi branża e-mobility. 🌟 Nie przegapcie tego odcinka!Zapraszamy do słuchania! ❗ Subskrybuj nasz kanał i dołącz do EV Generation 👉 https://www.youtube.com/@EkoenergetykaEEP?sub_confirmation=1  📬 Dołącz do naszego newslettera i otrzymuj najnowsze wiadomości, trendy i artykuły bezpośrednio na swoją skrzynkę e-mailową: https://ekoenergetyka.com.pl/pl/ev-generation/#newsletter  🔎 Śledź nas na: ✔ LinkedIn:https://bit.ly/3AEsF5Z ✔ Facebook:https://bit.ly/3XvtOXe ✔ Strona internetowa:http://www.evgenerationpodcast.com/http://www.evgenerationpodcast.com
  31m 54s
 • Odkryj tajniki projektowania: jak stworzyć ładowarkę idealną?

  4 APR 2024 · Codziennie korzystamy z technologicznych produktów, otaczając się coraz większą ilością technologii. Często jednak nie zastanawiamy się, dlaczego dany produkt wygląda tak, a nie inaczej, czy też jak zaprojektować go tak, aby był ergonomiczny, funkcjonalny i estetyczny jednocześnie. Tworzenie produktów to ogromne wyzwanie, które wymaga połączenia różnych czynników, od estetyki po funkcjonalność, aż po koszty produkcji. W nowym odcinku EV Generation Podcast zajmujemy się właśnie tym tematem. Rozmawiamy o wyzwaniach wzornictwa przemysłowego, szczególnie w kontekście ładowarek dla pojazdów elektrycznych. Ładowarki muszą być nie tylko funkcjonalne, ale także dobrze wpisywać się w infrastrukturę miejską, być ergonomiczne i przyjazne dla użytkownika, oraz odpowiadać obecnym trendom stylistycznym. Czym tak naprawdę jest design? Czy estetyka urządzenia to tylko jego ostateczny wygląd? Jak połączyć innowacyjne technologie z minimalistycznym i funkcjonalnym designem? O tym wszystkim rozmawia Marina Vitovtova z Damianem Wolińskim, Kierownikiem pracowni wzornictwa przemysłowego w Ekoenergetyce. Zapraszamy do wysłuchania najnowszego odcinka, gdzie zgłębiamy tajniki projektowania ładowarek oraz rozmawiamy o wyzwaniach, jakie stoją przed wzornictwem przemysłowym w kontekście elektromobilności. ❗ Subskrybuj nasz kanał i dołącz do EV Generation 👉 https://www.youtube.com/@EkoenergetykaEEP?sub_confirmation=1 📬 Dołącz do naszego newslettera i otrzymuj najnowsze wiadomości, trendy i artykuły bezpośrednio na swoją skrzynkę e-mailową:  https://ekoenergetyka.com.pl/pl/ev-generation/#newsletter  🔎 Śledź nas na: ✔ LinkedIn:https://bit.ly/3AEsF5Z ✔ Facebook:https://bit.ly/3XvtOXe ✔ Strona internetowa:http://www.evgenerationpodcast.com/
  18m 20s
 • Szkolenia w elektromobilności - krok w przyszłość czy marnotrawienie zasobów?

  28 MAR 2024 · Arkadiusz Stolarek, Manager Ekoenergetyka Training Center, w fascynującej rozmowie z Agatą Rzędowską, dziennikarką motoryzacyjną, przybliża nam historię i znaczenie powstania Ekoenergetyka Training Center.  🏢 Ten wyjątkowy kompleks szkoleniowy to prawdziwa ostoja wiedzy o elektromobilności, będąca pierwszą taką inicjatywą w Polsce. 🌍 Przed branżą elektromobilności stoją ogromne wyzwania - musimy wyposażyć zespoły w kompetencje potrzebne do rozwijania tej dziedziny w firmach oraz wprowadzania innowacyjnych rozwiązań związanych z elektromobilnością. 🚀 Ekoenergetyka Training Center jest miejscem, które stawia sobie za cel wspieranie przedsiębiorstw w zdobywaniu niezbędnej wiedzy technicznej i kompetencji, a także dostosowywania się do specyfiki międzynarodowych rynków i przepisów prawnych. 💡Ponadto, opowieść o elektromobilności nie byłaby kompletna bez spojrzenia na przykłady z zaawansowanych rynków, takich jak Norwegia, gdzie co trzeci samochód to pojazd elektryczny, a w 2023 roku w kraju, który liczy 5,5 mln mieszkańców, zostało wybudowano 2000 stacji ładowań. 🚗🔋 Pomimo cała branża automotive i energetyczna zgłasza trudności w zaspokojeniu potrzeb edukacyjnych. 🎓🔍 Przedstawione wyzwania stawiają przed nami pytanie o przyszłość zielonych miejsc pracy i niezbędnych kompetencji. 🌿🛠️ W dobie zamknięcia niektórych fabryk produkujących części do samochodów spalinowych, pracownicy muszą przekwalifikować się, aby znaleźć zatrudnienie na rynku pracy. Jaką rolę odgrywają w tym procesie edukacyjne inicjatywy takie jak Ekoenergetyka Training Center? 🤔🔧 Czym są zielone miejsca pracy?Jak zdobywać niezbędne kompetencje? Jak rozwiązać problem powstających luk kompetencyjnych? Zapraszamy do wysłuchania odcinka! ❗ Subskrybuj nasz kanał i dołącz do EV Generation 👉https://www.youtube.com/@EkoenergetykaEEP?sub_confirmation=1  📬 Dołącz do naszego newslettera i otrzymuj najnowsze wiadomości, trendy i artykuły bezpośrednio na swoją skrzynkę e-mailową:https://bit.ly/3Xn1tBB 🔎 Śledź nas na: ✔ LinkedIn:https://bit.ly/3AEsF5Z ✔ Facebook:https://bit.ly/3XvtOXe ✔ Strona internetowa:http://www.evgenerationpodcast.com/
  24m 9s
 • Przyszłość elektromobilności - fazy rozwoju rynku

  21 MAR 2024 · 🔋🚗 W tym odcinku zapraszamy Was do dołączenia do ciekawej rozmowy historii i przyszłości branży elektromobilności. 💡 Maciej Wojeński, współzałożyciel Ekoenergetyka Polska S.A. podzieli się z nami niezwykłą historią transformacji samochodów spalinowych w pojazdy elektryczne oraz narodzin pierwszych stacji ładowania. 🚀Kiedy ta branża zaczęła istnieć? Jak wyglądały początki elektromobilności i pierwsze ładowarki? Jakiej mocy były? Jak komunikowały się z pojazdami, zanim pojawił się standard ISO 15118? O tym właśnie opowiada Maciej Wojeński. Przekroczymy granice czasu, aby zrozumieć, jakie wyzwania stoją przed nami obecnie.  🌍 Obecny czas sprzyja rozwojowi elektromobilności, szczególnie z uwagi na regulacje AFIR, które nakładają wymagania dotyczące infrastruktury i procesów dekarbonizacji. To daje nam impuls do przyspieszenia rozwoju branży elektromobilności. Jednak pytanie pozostaje: czy jesteśmy gotowi spełnić te wymagania?  Jak wygląda struktura obecnego rynku elektromobilności? Czy możemy jeszcze zająć swoje miejsce w tej dynamicznie rozwijającej się dziedzinie, czy też pociąg już odjechał? Marina Vitovtova w tym odcinku przeprowadza przez przeszłość oraz teraźniejszość branży elektromobilności aż do przewidywań na temat przyszłości. Jakie fazy rozwoju będzie przechodzić ta branża? Jakie trendy będą ją charakteryzować? Jak będzie wyglądać rynek elektromobilności w 2050 roku? Czy samochody elektryczne staną się integralną częścią systemu energetycznego kraju? Zapraszamy do wysłuchania kolejnego odcinka, gdzie poszukamy odpowiedzi na te pytania oraz wiele innych ciekawych zagadnień związanych z elektromobilnością. 🔌⚡ 📬 Dołącz do naszego newslettera i otrzymuj najnowsze wiadomości, trendy i artykuły bezpośrednio na swoją skrzynkę e-mailową:https://bit.ly/3Xn1tBB ❗ Subskrybuj nasz kanał i dołącz do EV Generation 👉https://bit.ly/Ekoenergetyka_YT 🔎 Śledź nas na: ✔ LinkedIn:https://bit.ly/3AEsF5Z ✔ Facebook:https://bit.ly/3XvtOXe ✔ Strona internetowa:http://www.evgenerationpodcast.com/ Do usłyszenia w EV Generation! 🎙️🌱
  33m 38s
 • Czy elektryk ma dłuższą żywotność niż samochód spalinowy?

  13 MAR 2024 · W dzisiejszym odcinku kontynuujemy rozmowę Mariny Vitovtovej i Daniela Grzyba, prowadzącego jednego z największych kanałów na polskim YouTube o elektromobilności oraz właściciela wypożyczalni aut elektrycznych Ev Rent, dotyczącą pytania: czy to już ten czas, aby kupić samochód elektryczny? W poprzednim odcinku poruszyliśmy kwestie ceny i zasięgu, a dzisiaj skupimy się na zagadnieniach dotyczących żywotności elektryków, napraw i serwisowania. - Jak długo posłuży nam auto elektryczne? - Czy elektryk może działać sprawnie dłużej niż samochód spalinowy? - Jeśli bateria ulegnie awarii, czy podlega ona regeneracji? Ile kosztuje taka regeneracja baterii?  - Czy rynek wtórny elektryków ma prawo istnieć? - Co się dzieje z elektrykiem podczas stłuczki i ile kosztuje naprawa takiego uszkodzenia?  - Czy ciężko znaleźć serwis? Na te wszystkie pytania, znajdziesz odpowiedź w dzisiejszym odcinku.Koniecznie posłuchaj tej ciekawej rozmowy i daj nam znać swoją opinię, czy to już czas, aby kupić auto elektryczne!❗ Subskrybuj nasz kanał i dołącz do EV Generation 👉https://bit.ly/Ekoenergetyka_YT 📬 Dołącz do naszego newslettera i otrzymuj najnowsze wiadomości, trendy i artykuły bezpośrednio na swoją skrzynkę e-mailową:https://bit.ly/3Xn1tBB 🔎 Śledź nas na: ✔ LinkedIn:https://bit.ly/3AEsF5Z ✔ Facebook:https://bit.ly/3XvtOXe ✔ Strona internetowa:http://www.evgenerationpodcast.com/
  19m 11s

Witaj w EV Generation - podcaście, który przenosi Cię w fascynującą podróż przez świat elektromobilności! - Czy to już ten czas, aby inwestować w auto elektryczne? - Jakie wyzwania przynosi...

show more
Witaj w EV Generation - podcaście, który przenosi Cię w fascynującą podróż przez świat elektromobilności!
 • Czy to już ten czas, aby inwestować w auto elektryczne?
 • Jakie wyzwania przynosi elektromobilność?
 • Jaką przyszłość niesie za sobą nowa technologia?
 • Czy auta elektryczne są gotowe na dłuższe podróże?
Odpowiedzi na te pytania oraz wiele więcej znajdziesz w naszym podcaście. Marina Vitovtova i Agata Rzędowska przeprowadzą Cię przez tematy od ekologii i technologii do stylu życia oraz trendów mobilności.

Nadal myślisz, że auta elektryczne nadają się tylko do miasta, a nawet jeżeli odważysz się wyjechać w trasę wymaga to precyzyjnego planowania, ponieważ stacji ładowania w zasadzie nie ma? Jesteś przekonany, że zasięg auta elektryczne kurczy się zimą, a akumulatory trzeba będzie zakopać w lesie? Jesteś w dobrym miejscu, opowiemy Ci jak jest naprawdę.

W podcaście rozmawiamy o globalnych trendach rozwoju branży, a także zagłębiamy się w konkretne kwestie, takie jak zakup elektryka, praktyczne rady, jak podróżować po Europie samochodem elektrycznym lub jak w rzeczywistości wygląda serwisowanie takich aut. Będziemy też odkrywać nowe aspekty elektromobilności, zastanawiając się, jak najnowsze technologie, takie jak MCS i Plug&Charge, wpływają na branżę oraz jak przepisy AFIR kształtują strategię firm.

W EV Generation poruszamy szeroko rozumiane tematy związane z elektromobilnością, obalać mity i pytamy o trendy. Razem z gościniami i gośćmi podpowiemy Ci, jak znaleźć pracę w nowych zielonych technologiach. Zastanowimy się, czy elektromobilność jest kobietą czy to świat zdominowany przez mężczyzn?

❗ Subskrybuj nasz kanał 👉 https://bit.ly/Ekoenergetyka_YT
Zapisz się na newsletter 👉 https://bit.ly/3Xn1tBB
A przekonasz się, że EV Generation to nie tylko podcast - to zaproszenie do przyszłości już teraz! Do usłyszenia w EV Generation!
show less
Contacts
Information

Looks like you don't have any active episode

Browse Spreaker Catalogue to discover great new content

Current

Looks like you don't have any episodes in your queue

Browse Spreaker Catalogue to discover great new content

Next Up

Episode Cover Episode Cover

It's so quiet here...

Time to discover new episodes!

Discover
Your Library
Search