Settings
Light Theme
Dark Theme
Podcast Cover

Co ludzie powiedzą?

 • Polacy przestali NARZEKAĆ! Zadziwiająca ZMIANA! „Mam dobre ŻYCIE”, ”Jest w porządku”, „Jest ok”

  18 MAY 2024 · „Nie mogę narzekać…”, „Dobrze mi się żyje…”, aż trudno uwierzyć, ale to są słowa Polaków. Jak to możliwe? Skąd taka zmiana w postawie Polaków, którzy jeszcze do niedawna przecież znani byli z zamiłowania do narzekania? Adam Feder tym razem pojechał z mikrofonem i kamerą do Opola, miasta, które zazwyczaj bryluje w ogólnopolskich rankingach na dobre miejsce do życia. Pytał mieszkańców Opola, co to w ogóle znaczy „dobre życie” i jak trzeba żyć.
  15m 8s
 • Polacy BOGATSI od Brytyjczyków za 5 lat? Daj pan spokój… chyba za 100 lat!

  10 MAY 2024 · Za pięć lat Polacy będą zamożniejsi od Brytyjczyków? Brzmi zbyt dobrze, aby mogło być prawdziwe, ale taką właśnie obietnicę złożył Donald Tusk! „Kiedy my świętujemy 20 lat w Unii, w Wielkiej Brytanii toczy się ostra debata wywołana prognozą Banku Światowego, zgodnie z którą dochód na głowę będzie w 2025 wyższy w Polsce niż w UK. I to obiecuję: na 25 rocznicę Polacy będą zamożniejsi od Brytyjczyków. Lepiej być w Unii!”, zadeklarował szef rządu na platformie X. Niedawno prezes PiS Jarosław Kaczyński zapewniał, że przyjdzie taki czas, kiedy to Niemcy będą przyjeżdżać do Polski na szparagi. Adam Feder poszedł na jeden z warszawskich bazarów, szukał tego bogactwa i pytał Polaków o buńczuczne zapowiedzi polityków. Padło wiele mocnych słów! Posłuchajcie Co Ludzie Powiedzą!
  17m 14s
 • Ceny ALKOHOLU w górę? Wódka lepiej TAŃSZA! Bez Wódki Polacy byliby SZCZĘŚLIWI!

  27 APR 2024 · Smakosze napojów wyskokowych mogą czuć się zaniepokojeni. Z kręgów władzy płyną niepokojące sygnały, że alkohol w Polsce jest za tani i zbyt łatwo dostępny! W Ministerstwie Zdrowia trwają analizy zakazu sprzedaży alkoholu na stacjach benzynowych. Ten pomysł popiera ministerka zdrowia Izabela Leszczyna i zapowiada, że będzie do niego przekonywać koleżanki i kolegów z rządu. Tymczasem Senat zajmie się petycją Mazowieckiego Związku Stowarzyszeń Abstynenckich, który chciałby, aby ceny alkoholu w Polsce poszybowały w górę. – Chcielibyśmy, żeby pół litra wódki kosztowało co najmniej 40 złotych, wino 20 złotych, a koło 10 złotych to byłby koszt piwa – powiedział prezes związku Bogdan Urban. Co na to Polacy? Adam Feder poszedł z mikrofonem i kamerą na ulice Warszawy. Emocje sięgnęły zenitu, to trzeba zobaczyć!
  21m 5s
 • Emeryci mają PRZESŁANIE do MŁODYCH! Cieszcie się KAŻDYM dniem! Kochajcie ludzi!

  20 APR 2024 · Co emeryci chcą przekazać młodym ludziom? Co powiedzieliby sami sobie, gdyby spotkali młodszą wersję siebie? Adam Feder poszedł z mikrofonem na ulice Warszawy i pytał emerytów o to, co jest w życiu najważniejsze. Ich słowa wzruszają do łez! W najnowszym Co Ludzie Powiedzą Adama Federa posłuchacie emerytów, którzy mówią o tym, co naprawdę liczy się w życiu.
  22m 38s
 • PiS TRIUMFUJE! Polacy BOJĄ SIĘ, że Kaczyński wróci do władzy! To jest MAFIA!

  13 APR 2024 · Wielu komentatorów wieszczyło rozpad PiS-u, a Jarosława Kaczyńskiego wysyłało na polityczną emeryturę. Wydaje się, że takie głosy są już nieaktualne. Prezes PiS tuż po ogłoszeniu wyników wyborów samorządowych triumfował i cytował Marka Twaina: „Wiadomość o mojej śmierci jest cokolwiek przedwczesna” – powiedział.34% głosów do sejmików województw w skali kraju to wynik, który może pomóc prezesowi PiS poprawić nastroje w PiS i scementować obóz Zjednoczonej Prawicy.Adam Feder poszedł z mikrofonem na jeden z warszawskich bazarów i pytał Polaków, czy boją się powrotu PiS do władzy, a może liczą na taki właśnie scenariusz? Posłuchajcie Co Ludzie Powiedzą!
  20m 26s
 • Chłopaków brać do WOJSKA! Kobiety też, bo równouprawnienie! Polacy GOTOWI na obowiązkowy pobór do ARMII?

  5 APR 2024 · Litwa, Łotwa, a wcześniej również Szwecja — kolejne kraje w Europie przywracają obowiązkowy pobór do wojska. Polski MON zapewnia, że nie ma planów powrotu do zawieszonego w 2009 roku poboru, bo nie ma takiej potrzeby. Dobrowolna służba w wojsku cieszy się ogromnym zainteresowaniem, liczba polskich żołnierzy sukcesywnie więc rośnie. Adam Feder poszedł z mikrofonem na ulice Warszawy i pytał Polaków, czy poczuliby się bezpieczniej, gdyby młodzi ludzie odbywali obowiązkową służbę w wojsku i czy takim obowiązkiem powinny również zostać objęte kobiety? W krajach skandynawskich to nic niezwykłego, obowiązkowe roczne szkolenie odbywa właśnie 20-letnia norweska księżniczka Ingryda Aleksandra Glücksburg. Polacy nie przebierali w słowach. Posłuchajcie Co Ludzie Powiedzą!
  23m 11s
 • Polska jest GIT! Ja wyjeżdżam, bo jest MASAKRA! MŁODZI ludzie PODSUMOWALI życie w Polsce.

  29 MAR 2024 · W Polsce przybywa tzw. "gniazdowników", czyli młodych ludzi, których nie stać na wynajem mieszkania. Już ponad połowa Polaków między 25 a 34 rokiem życia mieszka z rodzicami, a jeszcze 10 lat temu to było niewiele ponad 40 proc. – to dane Eurostatu. Ceny wynajmu mieszkań to jedna z największych bolączek, ale młodzi Polacy zauważają też coraz więcej plusów mieszkania w Polsce. Adam Feder poszedł z mikrofonem na ulice Warszawy i pytał młodych przechodniów, czy dobrze im się żyje się w Polsce? Ich odpowiedzi dają dużo do myślenia! Posłuchajcie Co Ludzie Powiedzą!
  19m 49s
 • Za TUSKA już nie ma Polski! A ja widzę same PLUSY! Polacy PODSUMOWALI 100 dni rządu.

  24 MAR 2024 · Minęło 100 dni rządów Donalda Tuska, tymczasem z zapowiadanych przez Koalicję Obywatelską 100 konkretów na 100 dni rządu, udało się zrealizować jedynie kilkanaście. Podwyżki dla nauczycieli, obniżka VAT dla sektora „beauty” do 8 proc., czy finansowanie in vitro z budżetu państwa to nieliczne obietnice, które rząd wprowadził w życie. Dziesiątki „konkretów” mają stać się prawem w bliskiej przyszłości, ale już wiadomo, że na niektóre z nich, na razie nie ma co liczyć. Adam Feder poszedł z mikrofonem na jeden z warszawskich bazarów i pytał Polaków, czy wybaczą rządowi odkładanie na bliżej nieokreśloną przyszłość sztandarowych obietnic takich jak 60 tys. kwoty wolnej od podatku.
  24m 49s
 • Kaczyńskiego po nogach CAŁOWAĆ! Prezes PiS zostaje! ZATOPI polską prawicę?

  16 MAR 2024 · Jarosław Kaczyński jeszcze niedawno zapowiadał, że w 2025 roku odda władzę w partii młodym. Nagle ogłosił, że zmienił zdanie i zamierza zgłosić swoją kandydaturę na prezesa PiS na kolejną kadencję. „Dobra wiadomość” – skomentował krótko tę deklarację Kaczyńskiego Donald Tusk na platformie "X". Adam Feder pojechał z mikrofonem do podwarszawskich Marek i pytał co na to Polacy? Czy uważają, że Jarosław Kaczyński potrafi jeszcze poprowadzić PiS do zwycięstwa, a może boją się, że pociągnie za sobą polską prawicę na sondażowe dno? Na bazarze aż zakotłowało się od emocji! Posłuchajcie Co Ludzie Powiedzą!
  17m 8s
 • Rolnicy są WŚCIEKLI. Taki minister mógłby u mnie KROWY PAŚĆ! Nie mamy za co ŻYĆ, ale JAŁMUŻNY nie chcemy!

  1 MAR 2024 · Tysiące rolników przemaszerowały ulicami Warszawy, żeby zaprotestować przeciwko Zielonemu Ładowi i niekontrolowanemu importowi żywności z Ukrainy. Wraz z rolnikami trasę marszu przeszedł Adam Feder. „Jesteśmy na skraju bankructwa. Za chwilę nasze gospodarstwa rodzinne staną się przeszłością” – przekonywał młody rolnik. „Ja na chleb nie mam!”, żalił się kolejny. „My nie chcemy jałmużny! Chcemy uczciwej zapłaty za nasze płody”!” - stwierdził producent żywności. Posłuchajcie argumentów rolników w Co Ludzie Powiedzą.
  37m 14s

Cotygodniowa audycja, w której Adam Feder rozmawia z Polakami na bazarach, na ulicach miast oraz wsi i porusza z nimi gorące, budzące emocje tematy. Mocne, soczyste wypowiedzi Polaków o drożyźnie,...

show more
Cotygodniowa audycja, w której Adam Feder rozmawia z Polakami na bazarach, na ulicach miast oraz wsi i porusza z nimi gorące, budzące emocje tematy. Mocne, soczyste wypowiedzi Polaków o drożyźnie, biedzie, wojnie, o aferach i politycznych podziałach, sprawy, którymi teraz żyje ulica, okraszone ciętym komentarzem autora, tylko w audycji "Co Ludzie Powiedzą"!
show less
Contacts
Information

Looks like you don't have any active episode

Browse Spreaker Catalogue to discover great new content

Current

Looks like you don't have any episodes in your queue

Browse Spreaker Catalogue to discover great new content

Next Up

Episode Cover Episode Cover

It's so quiet here...

Time to discover new episodes!

Discover
Your Library
Search