Settings
Light Theme
Dark Theme
Podcast Cover

Aynısı Başıma Geldi

 • 21-Umut Etmek, Öğrenilmiş Çaresizlik ve Kadın Kuaförleri

  14 DEC 2022 · Umut etmek bize neler öğretir? Umutlu olmak her zaman iyi bir şey midir? Kendimizi öğrenilmiş çaresizlik içinde hissetmemizden her zaman biz mi sorumluyuz? Bu soruları sorarken kadın kuaförlerinde harcanan devasa süreleri, yere düşen dondurma toplarından yetişkinliğe uzanan hayal kırıklığı türlerini ve irili ufaklı talihsizliklerimizi de masaya yatırıyoruz. Sonra da masadan kaldırıyoruz. Keyifli dinlemeler!
  30m 49s
 • 20- Grup Davranışı ve Bireyselliğin Savaşı

  16 AUG 2022 · İnsanlar neden bir gruba dâhil olma ihtiyacı duyarlar? Bir gruba dâhil olmak için en fazla neler yapabilirler? Grup davranışlarıyla ilgili insanoğlunun sınırlarını konuştuğumuz bu bölümde "kabul görme"den "night talk"a, "uyum sağlama"dan bu uyum adına içine düştüğümüz tuhaf durumlara dair birçok örneğe değiniyoruz.
  31m 6s
 • 19- Aradığınız Bilgiye Şu Anda Ulaşılamıyor: Bellek ve Unutmak Üzerine

  16 JUN 2022 · Aradığınız bilgiye ulaşamadığınızda Alzheimer mı oluyorum acaba diye korkanlardan mısınız? Kemerlerinizi bağlayın ve unutkanlığın o kadar da korkulacak bir şey olmadığını ve hatta bazen hayatta kalmanızı ve evliliğinizi kurtarabileceğini (umarız başınıza gelmez) konuştuğumuz yeni bölümümüz huzurlarınızda!
  28m 39s
 • 18- Yaşlılık, Metaverse, Yaşlı ve Seksi Tilkiler

  14 APR 2022 · Uzuuun bir aradan sonra şu anda da muzdarip olduğumuz bir konuyu konuşuyoruz; Yaşlılık ve yaşlıların teknoloji ile imtihanı. Metaverse'de bizi neler bekler? Gelecekte otobüs bekler miyiz yoksa Gülben Ergen'in de söylediği gibi uçacak mıyız? Bu bölümü Kalben'in de dediği gibi tüm yaşlı ve seksi tilkilere ve gelecekteki bizlere ithaf ediyoruz.
  35m 51s
 • 17-Seyahat Anıları: "Dünya Çizgi Çizgi Değilmiş"

  1 FEB 2022 · Seyahat anılarını konuştuğumuz bu bölümde, Anadolu topraklarından Balkanlara kadar uzanan yolculukları ve yolda başımıza neler gelmiş onları konuşuyoruz. Bu bölümümüz başta Nil Karaibrahimgil olmak üzere o uzaktaki köye gidip gören özgür kız ve erkeklere gelsin!
  41m 26s
 • 16- Yeni Yıl ve Beklentilerimiz: Hâlâ Neyi Bekliyoruz?

  6 JAN 2022 · Tüm dinleyicilerimizin yeni yılını kutluyor ve beklentiler üzerine konuşuyoruz!
  35m 50s
 • 15-Ertelediklerimiz ve Ertelendiklerimiz: Düzelcez İnşallah!

  23 DEC 2021 · Ertelemek ve ertelenmek üzerine muhabbet ettiğimiz bu bölümde sınırları biraz zorluyoruz. Siz neleri erteliyorsunuz? Ha bir de, Naim'in erteleme rekorunu kırabilen yiğit çıksın ortaya! Keyifli dinlemeler!
  25m 2s
 • 14- Trafikte Erkekler: "Onun Arabası Var"

  2 DEC 2021 · Trafikte erkekliği ve erkekleri konuşuyoruz. Ka-Chow!
  39m 39s
 • 13-Squid Game ve Çocuk Oyunları: Masumiyet, Ödül ve Haz Üzerine

  28 OCT 2021 · Bu bölümde Dünya çapında ses getiren Güney Kore yapımı "Squid Game" drama dizisi ve oyun kavramı üzerine konuşuyoruz. Squid Game Türkiye'de çekilseydi, hangi oyunlar dahil edilirdi? Oyun kavramını olumlu ve olumsuz özellikleri ile değerlendirmekle kalmayıp, hırs ve ödül kavramlarının üzerine de sohbet ediyoruz. Tuba ve Naim karşı karşıya gelseydi, hangisi kazanırdı? Daha fazlası için bizi @aynisibasimageldi Instagram hesabımızdan takip edebilirsiniz.
  38m 3s
 • 12- Bitemeyen Romantik İlişkiler

  22 OCT 2021 · Bir önceki bölümümüzde kaldığımız yerden devam ediyoruz. Bir romantik ilişkinin bittiğini nasıl anlarız? Bittiğini anladığımızda neden uzatırız? Romantik ilişkilerdeki mahşerin dört atlısı nedir? Filmlerden de karakterlerle beslediğimiz bu bölümümüzde parolamız, bizim başımıza geldi ve umarız aynısı başınıza gelmez!
  39m 29s
Hepimizin başına gelen sıradan olaylara sıradışı yaklaşımlar

Twitter: https://twitter.com/aynisibasima
Instagram: https://www.instagram.com/aynisibasimageldi/
E-mail: aynisibasimageldi@gmail.com
Contacts
Information

Looks like you don't have any active episode

Browse Spreaker Catalogue to discover great new content

Current

Looks like you don't have any episodes in your queue

Browse Spreaker Catalogue to discover great new content

Next Up

Episode Cover Episode Cover

It's so quiet here...

Time to discover new episodes!

Discover
Your Library
Search