00:00
34:33
Odcinek 82 podcastu Z Warsztatu Lidera „Motywacja wewnętrzna - potrzeba porządku” to rozmowa z Mariuszem Dobrzyckim – RMP Pro® Business Masterem, konsultantem, coachem i mentorem, który pełni również funkcję Internal Coach w HL Mando Corporation Poland. Na co dzień ma okazję wykorzystywać Reiss Motivation Profile w pracy z liderami z Polski, Europy Środkowej, Niemiec, Korei.

Reiss Motivation Profile to narzędzie psychometryczne, które precyzyjnie diagnozuje podświadome potrzeby, czyli motywatory wpływające na nasze codzienne zachowanie i decyzje. Ich zaspokajanie pomaga osiągnąć optimum zawodowej efektywności i życiowej satysfakcji.
82 odcinek podcastu jest kontynuacją serii o RMP i skupia się na piątym badanym motywatorze – porządku.

Porządek opisuje potrzebę ładu, planowania i struktury w działaniu. To motywator odwołujący się do życia w systemie. Zaspokojenie tej potrzeby daje uczucie komfortu, natomiast jej niezaspokojenie może skutkować dyskomfortem.

Osoby o dużej potrzebie porządku cenią strukturę, lubią schematy, standardy i instrukcje. Mają potrzebę planowania, przykładają wagę do przygotowania. Są to osoby zorganizowane, precyzyjne i uporządkowane.
Osoby o niskim natężeniu potrzeby porządku są elastyczne, lubią wolność, spontaniczność i zwykle dobrze tolerują niejednoznaczność. Zazwyczaj nie mają potrzeby trzymania się planu i często zmieniają zdanie. Cechuje je kreatywność i szukanie innowacyjności.

Zapraszamy do wysłuchania 82 odcinka podcastu, w którym Mariusz Dobrzycki dzieli się swoim wieloletnim doświadczeniem pracy z Reiss Motivation Profile, a także na konkretnych przykładach tłumaczy jak nasilenie potrzeby porządku wpływa na zachowanie i motywację do pracy.

TEN PODCAST ODPOWIADA NA NASTĘPUJĄCE PYTANIA:

1. Czym jest potrzeba porządku?
2. Jak przejawia się niskie, średnie i wysokie natężenie tego motywatora?
3. Jakie są zalety posiadania osób o różnym natężaniu porządku w zespołach pracujących w obszarze nowych technologii?
4. Jakie są konsekwencje korelacji porządku z innymi potrzebami?
5. Jak w różnych obszarach życia można zaspokajać potrzebę porządku?
6. Jaki związek ma potrzeba porządku z prokrastynacją?

Strony powiązane z odcinkiem:


Odcinek 82 podcastu Z Warsztatu Lidera „ Motywacja wewnętrzna - potrzeba porządku ” to rozmowa z Mariuszem Dobrzyckim – RMP Pro® Business Masterem, konsultantem, coachem i mentorem, który pełni również funkcję Internal Coach w HL Mando Corporation Poland. Na co dzień ma okazję wykorzystywać Reiss Motivation Profile w pracy z liderami z Polski, Europy Środkowej, Niemiec, Korei. Reiss Motivation Profile to narzędzie psychometryczne, które precyzyjnie diagnozuje podświadome potrzeby, czyli motywatory wpływające na nasze codzienne zachowanie i decyzje. Ich zaspokajanie pomaga osiągnąć optimum zawodowej efektywności i życiowej satysfakcji. 82 odcinek podcastu jest kontynuacją serii o RMP i skupia się na piątym badanym motywatorze – porządku. Porządek opisuje potrzebę ładu, planowania i struktury w działaniu. To motywator odwołujący się do życia w systemie. Zaspokojenie tej potrzeby daje uczucie komfortu, natomiast jej niezaspokojenie może skutkować dyskomfortem. Osoby o dużej potrzebie porządku cenią strukturę, lubią schematy, standardy i instrukcje. Mają potrzebę planowania, przykładają wagę do przygotowania. Są to osoby zorganizowane, precyzyjne i uporządkowane. Osoby o niskim natężeniu potrzeby porządku są elastyczne, lubią wolność, spontaniczność i zwykle dobrze tolerują niejednoznaczność. Zazwyczaj nie mają potrzeby trzymania się planu i często zmieniają zdanie. Cechuje je kreatywność i szukanie innowacyjności. Zapraszamy do wysłuchania 82 odcinka podcastu , w którym Mariusz Dobrzycki dzieli się swoim wieloletnim doświadczeniem pracy z Reiss Motivation Profile, a także na konkretnych przykładach tłumaczy jak nasilenie potrzeby porządku wpływa na zachowanie i motywację do pracy. TEN PODCAST ODPOWIADA NA NASTĘPUJĄCE PYTANIA: 1. Czym jest potrzeba porządku? 2. Jak przejawia się niskie, średnie i wysokie natężenie tego motywatora? 3. Jakie są zalety posiadania osób o różnym natężaniu porządku w zespołach pracujących w obszarze nowych technologii? 4. Jakie są konsekwencje korelacji porządku z innymi potrzebami? 5. Jak w różnych obszarach życia można zaspokajać potrzebę porządku? 6. Jaki związek ma potrzeba porządku z prokrastynacją? Strony powiązane z odcinkiem: Strona odcinka: https://leadersisland.com/podcast-menedzera-lidera/motywacja-wewnetrzna-potrzeba-porzadku-mariusz-dobrzycki-leaders-island-podcast-82/ LinkedIn Mariusza: https://www.linkedin.com/in/mariusz-dobrzycki-08a7aa140/ Badanie RMP: https://leadersisland.com/szkolenia/szkolenia-efektywnosc-osobista/motywacja-wewnetrzna-miliard-0-indywidualnie/ Warsztat "Motywacja wewnętrzna, czyli co nas napędza": https://leadersisland.com/szkolenia/szkolenia-menedzerskie-liderskie/motywacja-wewnetrzna-czyli-co-nas-napedza/ read more read less

5 months ago #leadership, #motywacja, #potrzeby, #reissmotivationprofile, #rmp