00:00
56:08
Odcinek 58 podcastu Z Warsztatu Lidera “Skuteczne budowanie liderskiej ścieżki kariery” to rozmowa z Piotrem Wielgomasem, Prezesem Zarządu i założycielem grupy BIGRAM S.A. - jednej z najbardziej aktywnych firm doradztwa personalnego w Polsce. Piotr posiada niemalże 30letnie doświadczenie w branży HR, które zdobywał nie tylko w Polsce, ale także w USA i Wielkiej Brytanii. Zarządzana przez Piotra grupa BIGRAM jest również wyłącznym polskim partnerem renomowanych sieci międzynarodowych: IIC Partners Executive Search oraz Career Star Group, a także polskim koordynatorem globalnych projektów Global Management Challenge oraz Enactus.

Dla niektórych ścieżka kariery jest pełną przeszkód, wyboistą drogą, która niejednokrotnie kończy się w ślepej uliczce. Nasz dzisiejszy gość przekonuje jednak, że jej odpowiednie zaplanowanie i sukcesywne budowanie, może doprowadzić wytrwałego, pracowitego lidera do osiągnięcia zamierzonych celów.

Jaki jest przepis na skuteczne budowanie ścieżki kariery? Oraz jakimi kompetencjami i cechami osobowości powinna się odznaczać osoba planująca objęcie stanowiska C-level?

W 58 odcinku podcastu Z WARSZTATU LiDERA poznamy wieloletnią perspektywę naszego gościa na szanse i wyzwania każdego z poszczególnych etapów kariery, aktualne trendy na rynku pracy, a także dowiemy się, na co najbardziej zwracają uwagę pracodawcy oraz jak sprawdzić, czy posiadamy potencjał do zarządzania i kierowania innymi ludźmi.

Zapraszamy do wysłuchania inspirującej rozmowy, podczas której Piotr Wielgomas opowiada jak wygląda skuteczne „zarządzanie sobą w procesie wzrostu” oraz dzieli się swoim wieloletnim doświadczeniem, które pozwala spojrzeć na rynek pracy i rekrutacji „od środka”.

Ten podcast odpowiada na następujące pytania:

- jak wygląda obecnie rynek pracy i jak się zmieniał na przestrzeni lat?
- jakich cech osobowości i kompetencji poszukują pracodawcy od osób ubiegających się o
stanowiska C-level?
- czy kompetencje liderskie to pewien warsztat, którego można się nauczyć?
- z jakich narzędzi korzystają headhunterzy, aby odnaleźć odpowiedniego pracownika?
- jak przygotować się do samodzielnego audytu kariery i co w nim uwzględnić?
- co robić i jak wrócić do gry np. w związku z utratą pracy?
- co robić, aby długofalowo odnosić sukcesy?

Strony, osoby i tematy wymienione w odcinku:

- Profil Piotra na LinkedIn:
https://www.linkedin.com/in/piotr-wielgomas-b1a4382

- Profil BIGRAM na LinkedIn:
https://www.linkedin.com/company/bigram-s-a-/

- Strona BIGRAM:
https://bigram.pl/
Odcinek 58 podcastu Z Warsztatu Lidera “Skuteczne budowanie liderskiej ścieżki kariery” to rozmowa z Piotrem Wielgomasem, Prezesem Zarządu i założycielem grupy BIGRAM S.A. - jednej z najbardziej aktywnych firm doradztwa personalnego w Polsce. Piotr posiada niemalże 30letnie doświadczenie w branży HR, które zdobywał nie tylko w Polsce, ale także w USA i Wielkiej Brytanii. Zarządzana przez Piotra grupa BIGRAM jest również wyłącznym polskim partnerem renomowanych sieci międzynarodowych: IIC Partners Executive Search oraz Career Star Group, a także polskim koordynatorem globalnych projektów Global Management Challenge oraz Enactus. Dla niektórych ścieżka kariery jest pełną przeszkód, wyboistą drogą, która niejednokrotnie kończy się w ślepej uliczce. Nasz dzisiejszy gość przekonuje jednak, że jej odpowiednie zaplanowanie i sukcesywne budowanie, może doprowadzić wytrwałego, pracowitego lidera do osiągnięcia zamierzonych celów. Jaki jest przepis na skuteczne budowanie ścieżki kariery? Oraz jakimi kompetencjami i cechami osobowości powinna się odznaczać osoba planująca objęcie stanowiska C-level? W 58 odcinku podcastu Z WARSZTATU LiDERA poznamy wieloletnią perspektywę naszego gościa na szanse i wyzwania każdego z poszczególnych etapów kariery, aktualne trendy na rynku pracy, a także dowiemy się, na co najbardziej zwracają uwagę pracodawcy oraz jak sprawdzić, czy posiadamy potencjał do zarządzania i kierowania innymi ludźmi. Zapraszamy do wysłuchania inspirującej rozmowy, podczas której Piotr Wielgomas opowiada jak wygląda skuteczne „zarządzanie sobą w procesie wzrostu” oraz dzieli się swoim wieloletnim doświadczeniem, które pozwala spojrzeć na rynek pracy i rekrutacji „od środka”. Ten podcast odpowiada na następujące pytania: - jak wygląda obecnie rynek pracy i jak się zmieniał na przestrzeni lat? - jakich cech osobowości i kompetencji poszukują pracodawcy od osób ubiegających się o stanowiska C-level? - czy kompetencje liderskie to pewien warsztat, którego można się nauczyć? - z jakich narzędzi korzystają headhunterzy, aby odnaleźć odpowiedniego pracownika? - jak przygotować się do samodzielnego audytu kariery i co w nim uwzględnić? - co robić i jak wrócić do gry np. w związku z utratą pracy? - co robić, aby długofalowo odnosić sukcesy? Strony, osoby i tematy wymienione w odcinku: - Profil Piotra na LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/piotr-wielgomas-b1a4382 - Profil BIGRAM na LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/bigram-s-a-/ - Strona BIGRAM: https://bigram.pl/ read more read less

about 1 year ago #doradztwozawodowe, #hr, #kariera, #leadership, #lider, #podcast, #rekrutacja, #rozwój