Settings
Light Theme
Dark Theme

Sevin Okyay, Mustafa Arslantunalı - Patricia Highsmith 100 Yaşında!

Sevin Okyay, Mustafa Arslantunalı - Patricia Highsmith 100 Yaşında!
Jul 13, 2021 · 1h 3m 15s

Patricia Highsmith'ten "polisiye yazarı" diye söz etmek doğrudur kuşkusuz, ama hakikatli okurları, onun psikolojik gerilimin büyük ustası olduğunu bilirler ve romanlarını, insanı anlama ve anlatma uğraşının hiçbir genre'a hapsedilemeyecek birer...

show more
Patricia Highsmith'ten "polisiye yazarı" diye söz etmek doğrudur kuşkusuz, ama hakikatli okurları, onun psikolojik gerilimin büyük ustası olduğunu bilirler ve romanlarını, insanı anlama ve anlatma uğraşının hiçbir genre'a hapsedilemeyecek birer şaheseri sayarlar. Bununla birlikte, Highsmith'in hayatı boyunca tartışmalı bir kişiliğe sahip olmuş, çevresinde "kötücül bir insan" olarak bilinmiş, siyasi görüşlerinde sık sık ırkçı ve anti-Semitik bir çizgiye kaymış bir yazar olduğunu da biliyoruz.

Değerli yazar, çevirmen, eleştirmen ve polisiye tutkunu Sevin Okyay, Highsmith'in kitaplarına, karakterlerine, kişiliğine ve onun eserlerinden uyarlanan filmlere bakan bir konuşmayla karşımızda. 1921-1995 yılları arasında yaşamış, birçoğu sinemaya da uyarlanan Strangers on a Train (Trendeki Yabancılar), The Blunderer (Beceriksiz), This Sweet Sickness (Tatlı Hastalık) ve elbette The Talented Mr. Ripley (Becerikli Bay Ripley) başta olmak üzere Ripley serisinin yaratıcısı, Amerikan edebiyatının güçlü yazarı Patricia Highsmith üzerine su gibi akan sohbetin moderatörlüğünü K24 Genel Yayın Yönetmeni, yazar Mustafa Arslantunalı gerçekleştiriyor.
show less
Information
Author Kiraathane24
Website -
Tags

Looks like you don't have any active episode

Browse Spreaker Catalogue to discover great new content

Current

Looks like you don't have any episodes in your queue

Browse Spreaker Catalogue to discover great new content

Next Up

Episode Cover Episode Cover

It's so quiet here...

Time to discover new episodes!

Discover
Your Library
Search