00:00
11:05
WYŚWIETL OBRAZ TUTAJ (zjedź na dół ekranu) >>> http://bajkologia.pl/audiobajka-gwiazdy/

Obraz van Gogha przedstawia miejsce, które istniej naprawdę. Do tej pory turyści odwiedzający francuskie miasteczko Arles w Prowansji mogą usiąść przy okrągłych stolikach i wypić filiżankę kawy.

W bajce kawiarniany taras staje się miejscem akcji dla opowieści o przyjaźni i rozstaniu. Wśród postaci uwiecznionych na płótnie można dostrzec małą figurkę – może to główny bohater, Eric, wracający z rodzicami do domu?

Gwiazdy, na które patrzył Eric, są motywem przewijającym się nieustannie w malarstwie van Gogha. Artysta uwiecznił na obrazie wrześniowe niebo, dlatego fabuła audiobajki także toczy się we wrześniu. A przyjaciółka głównego bohatera wyjeżdża do Paryża. Miasta, które było ważne także dla van Gogha, i w którym mieszkał jego największy przyjaciel – brat Theo.

Jak gwiazdy mogą pomóc rozstającym się przyjaciołom? Posłuchajcie!

Pytania, które możesz zadać dziecku bo wysłuchaniu audiobajki:

Czy wiesz, gdzie leży Francja? Jakie jest jej największe miasto?
Co najbardziej lubisz robić ze swoimi przyjaciółmi?
Czy kiedyś musiałeś/aś rozstać się na dłuższy czas ze swoimi przyjaciółmi? Jak się czułeś/aś, gdy ponownie się spotkaliście?
Czy byłeś/aś kiedyś z rodzicami w kawiarni? Co najbardziej lubisz tam zamawiać?
Czy oglądałeś/aś kiedyś w nocy niebo pełne gwiazd? Jak myślisz, łatwo byłoby je policzyć?

INSTAGRAM BAJKOLOGII http://instagram.com/bajkologia_pl/
BAJKA-USYPIANKA do ściągnięcia (mp3+tekst w pdf) http://bajkologia.pl/do-pobrania
WYŚWIETL OBRAZ TUTAJ (zjedź na dół ekranu) >>> http://bajkologia.pl/audiobajka-gwiazdy/ Obraz van Gogha przedstawia miejsce, które istniej naprawdę. Do tej pory turyści odwiedzający francuskie miasteczko Arles w Prowansji mogą usiąść przy okrągłych stolikach i wypić filiżankę kawy. W bajce kawiarniany taras staje się miejscem akcji dla opowieści o przyjaźni i rozstaniu. Wśród postaci uwiecznionych na płótnie można dostrzec małą figurkę – może to główny bohater, Eric, wracający z rodzicami do domu? Gwiazdy, na które patrzył Eric, są motywem przewijającym się nieustannie w malarstwie van Gogha. Artysta uwiecznił na obrazie wrześniowe niebo, dlatego fabuła audiobajki także toczy się we wrześniu. A przyjaciółka głównego bohatera wyjeżdża do Paryża. Miasta, które było ważne także dla van Gogha, i w którym mieszkał jego największy przyjaciel – brat Theo. Jak gwiazdy mogą pomóc rozstającym się przyjaciołom? Posłuchajcie! Pytania, które możesz zadać dziecku bo wysłuchaniu audiobajki: Czy wiesz, gdzie leży Francja? Jakie jest jej największe miasto? Co najbardziej lubisz robić ze swoimi przyjaciółmi? Czy kiedyś musiałeś/aś rozstać się na dłuższy czas ze swoimi przyjaciółmi? Jak się czułeś/aś, gdy ponownie się spotkaliście? Czy byłeś/aś kiedyś z rodzicami w kawiarni? Co najbardziej lubisz tam zamawiać? Czy oglądałeś/aś kiedyś w nocy niebo pełne gwiazd? Jak myślisz, łatwo byłoby je policzyć? INSTAGRAM BAJKOLOGII http://instagram.com/bajkologia_pl/ BAJKA-USYPIANKA do ściągnięcia (mp3+tekst w pdf) http://bajkologia.pl/do-pobrania read more read less

2 years ago #bajka, #bajkaoobrazie, #dladzieci, #historiasztuki, #sztuka