Settings
Light Theme
Dark Theme

Prawo pracy w praktyce - Marcin Frąckowiak, specjalista z zakresu prawa pracy

Prawo pracy w praktyce - Marcin Frąckowiak, specjalista z zakresu prawa pracy
May 18, 2022 · 41m 42s

Gościem piętnastego odcinka serii podcastów „Prawie prawniczo” jest radca prawny Marcin Frąckowiak, specjalista z zakresu zbiorowego oraz indywidualnego prawa pracy. W ramach podcastu radca prawny Marcin Frąckowiakopowiada oprawnych aspektach relacji...

show more
Gościem piętnastego odcinka serii podcastów „Prawie prawniczo” jest radca prawny Marcin Frąckowiak, specjalista z zakresu zbiorowego oraz indywidualnego prawa pracy.

W ramach podcastu radca prawny Marcin Frąckowiakopowiada oprawnych aspektach relacji pomiędzy pracodawcą i pracownikiem, nowatorskim funkcjonowaniu organizacji i związków zawodowych, a także o trybach rozwiązywania umów o pracę.

Ponadto mecenas Marcin Frąckowiak wspomina o najważniejszych zmianach w prawie pracy, zarówno tych planowanych, jak i już wdrożonych. Szeroko komentowana i analizowana, szczególnie w okresie pandemii, praca zdalna zostanie w końcu uwzględniona w Kodeksie pracy. We wstępnych projektach uregulowane zostały m.in. zasady komunikacji z pracownikiem, kontrola w miejscu wykonywania pracy zdalnej, sposoby rozliczania kosztów pracy zdalnej i inne koszty bezpośrednio związane z miejscem wykonywania pracy zdalnej.

Jedną z najbardziej rewolucyjnych planowanych zmian, które wskazuje mecenas Frąckowiak,będzie wprowadzenie regulacji dotyczącej elastycznej organizacji pracy ze względu na wymóg implementacji przez kraje UE do 2 sierpnia 2022 roku dyrektywy work-life balance , co ma istotne znaczenie m.in. w aspekcie urlopów rodzicielskich. Ostatnim poruszonym w ramach podcastu zagadnieniem jest temat sygnalistów, czyli osób informujących o nieprawidłowościach czy naruszeniach prawa, w kontekście obowiązków nałożonych w związku z nową ustawą na pracodawców.

Zapraszamy do słuchania i oglądania.

„Prawie prawniczo” to cykl podcastów, który uruchomiła Krajowa Izba Radców Prawnych. Prowadzącym rozmowy jest Tomasz Palak, radca prawny z Gdańska, członek Komisji Promocji Zawodu Krajowej Rady Radców Prawnych, obecny w mediach społecznościowych i od lat popularyzujący wiedzę na temat zawodu radcy prawnego.

Więcej na temat serii podcastów: https://kirp.pl/prawie-prawniczo-nowy...

Wszystkie odcinki można odnaleźć na platformach streamingowych (Spotify, Spreaker, Google Podcast, Apple Podcast), w wersji wideo na YouTube oraz na kontach KIRP w mediach społecznoścowych.
show less
Information
Author Krajowa Izba Radców Prawnych
Website -
Tags

Looks like you don't have any active episode

Browse Spreaker Catalogue to discover great new content

Current

Looks like you don't have any episodes in your queue

Browse Spreaker Catalogue to discover great new content

Next Up

Episode Cover Episode Cover

It's so quiet here...

Time to discover new episodes!

Discover
Your Library
Search