00:00
55:13
V souvislosti s cukrovkou často řešíme zdravý životní styl. Jenže, co když jste řidič kamionu, který tráví hodiny za volantem a jeho nejbližší zastávkou je benzinka nebo fast food? O tom je další Diabetes Podcastu s kamioňákem Lubošem Dvořákem.

V téměř hodinové epizodě řešíme, jak zvládá starost o cukrovku v kombinaci s řízením několika tunového kamionu. Luboš Dvořák tak vysvětluje, že náklaďák je tak trochu jako byt, proto nemusí nakupovat na benzinkách nebo se zastavovat v mekáči či KFC u dálnice.

Luboš také odkrývá, s jakou glykémií usedá za volant a jak mu ji dokážou zvednout neukáznění řidiči.

0:00 Úvod, představení hosta, jaký je Luboš Dvořák pacient?
2:38 Jak Lubo obelhával diabetologa? A proč přestal býti rebelem? Co jsou tři svaté dny?
5:24 Jak dlouho má Luboš Dvořák cukrovku? Co mají společného mandarinky s jeho cukrovkou?
9:27 Jaké zařízení Luboš používá? Nosí senzor? Proč nechce inzulinovou pumpu? Co řekl pánovi, který mu chtěl sloupnout senzor?
12:48 Jaký je život kamioňáka s cukrovkou? Jak zvládat péči o své tělo a jak se po cestách stravuje?
17:49 Jak často si dává přestávku během řízení? Kontroluje za volantem senzor? Co dělá jeho glykémie na cestách? Proč nejezdí přes noc?
21:25 Jak to je s řidičským průkazem pro diabetiky? Jsou na profesionální řidiče větší nároky a je cukrovka problém? Proč si dává pozor na časté hypoglykémie?
27:48 Co dělají dramatické situace na silnici s Lubošovou glykémií?
34:22 Co dělá Luboš o víkendech, aby vykompenzoval sezení za volantem?
43:18 Jak Luboš řeší hyperglykémii? Co dělal, když od lékaře dostal skrytý senzor?
45:58 Proč má tetování On/Off? Co to znamená?
48:04 Dovede si představit život bez diabetu? Bez všech starostí o glykémii a aplikování inzulinu? Co je podle něj na cukrovce nejlepší?Diabetes Podcast moderuje: Honza Hrušovský

Produkce: Jakub Viliš

Hudba: Michal Princ

Fotograf: Vojtěch Klapuch

Všechny epizody Diabetes Podcastu poslouchejte na www.diabetespodcast.cz.

Další podcasty Raw Audio Productions najdete www.rawaudio.cz.

Otázky, postřehy nebo kritické připomínky posílejte, prosím, na adresu play@rawaudio.
V souvislosti s cukrovkou často řešíme zdravý životní styl. Jenže, co když jste řidič kamionu, který tráví hodiny za volantem a jeho nejbližší zastávkou je benzinka nebo fast food? O tom je další Diabetes Podcastu s kamioňákem Lubošem Dvořákem . V téměř hodinové epizodě řešíme, jak zvládá starost o cukrovku v kombinaci s řízením několika tunového kamionu. Luboš Dvořák tak vysvětluje, že náklaďák je tak trochu jako byt, proto nemusí nakupovat na benzinkách nebo se zastavovat v mekáči či KFC u dálnice. Luboš také odkrývá, s jakou glykémií usedá za volant a jak mu ji dokážou zvednout neukáznění řidiči. 0:00 Úvod, představení hosta, jaký je Luboš Dvořák pacient? 2:38 Jak Lubo obelhával diabetologa? A proč přestal býti rebelem? Co jsou tři svaté dny? 5:24 Jak dlouho má Luboš Dvořák cukrovku? Co mají společného mandarinky s jeho cukrovkou? 9:27 Jaké zařízení Luboš používá? Nosí senzor? Proč nechce inzulinovou pumpu? Co řekl pánovi, který mu chtěl sloupnout senzor? 12:48 Jaký je život kamioňáka s cukrovkou? Jak zvládat péči o své tělo a jak se po cestách stravuje? 17:49 Jak často si dává přestávku během řízení? Kontroluje za volantem senzor? Co dělá jeho glykémie na cestách? Proč nejezdí přes noc? 21:25 Jak to je s řidičským průkazem pro diabetiky? Jsou na profesionální řidiče větší nároky a je cukrovka problém? Proč si dává pozor na časté hypoglykémie? 27:48 Co dělají dramatické situace na silnici s Lubošovou glykémií? 34:22 Co dělá Luboš o víkendech, aby vykompenzoval sezení za volantem? 43:18 Jak Luboš řeší hyperglykémii? Co dělal, když od lékaře dostal skrytý senzor? 45:58 Proč má tetování On/Off? Co to znamená? 48:04 Dovede si představit život bez diabetu? Bez všech starostí o glykémii a aplikování inzulinu? Co je podle něj na cukrovce nejlepší? … Diabetes Podcast moderuje: Honza Hrušovský Produkce: Jakub Viliš Hudba: Michal Princ Fotograf: Vojtěch Klapuch Všechny epizody Diabetes Podcastu poslouchejte na www.diabetespodcast.cz. Další podcasty Raw Audio Productions najdete www.rawaudio.cz. Otázky, postřehy nebo kritické připomínky posílejte, prosím, na adresu play@rawaudio. read more read less

5 months ago #cukrovka, #diabetes, #zdraví