00:00
18:30
Bardzo często usprawiedliwiamy swoje działania i przychodzi nam to z dużą łatwością. Za sprawą pewnego mechanizmu potrafimy usprawiedliwić największą nawet bzdurę, np. pseudonaukowe teorie. Wydaje Ci się, że niemożliwe jest uwierzyć w koniec świata, rozdać wszystko co masz, a kiedy ten koniec nie nadejdzie... jeszcze bardziej uwierzyć, że to co robisz jest słuszne?

Często mylimy się i błędnie oceniamy punkty odniesienia przez co cierpimy i jeśli robisz podobnie (a wielu ludzi tak własnie robi) masz dużo wspólnego z pewnym znanym muzykiem.

Mylimy się też w ocenie sytuacji, co u pewnych osób prowadzi do problemów np. ze schudnięciem.

O tym mówię w siódmym odcinku Mocnego Podcastu, a na koniec wspominam o pewnej nowej rzeczy, która może nie spodobać się kilku osobom ;)
Bardzo często usprawiedliwiamy swoje działania i przychodzi nam to z dużą łatwością. Za sprawą pewnego mechanizmu potrafimy usprawiedliwić największą nawet bzdurę, np. pseudonaukowe teorie. Wydaje Ci się, że niemożliwe jest uwierzyć w koniec świata, rozdać wszystko co masz, a kiedy ten koniec nie nadejdzie... jeszcze bardziej uwierzyć, że to co robisz jest słuszne? Często mylimy się i błędnie oceniamy punkty odniesienia przez co cierpimy i jeśli robisz podobnie (a wielu ludzi tak własnie robi) masz dużo wspólnego z pewnym znanym muzykiem. Mylimy się też w ocenie sytuacji, co u pewnych osób prowadzi do problemów np. ze schudnięciem. O tym mówię w siódmym odcinku Mocnego Podcastu, a na koniec wspominam o pewnej nowej rzeczy, która może nie spodobać się kilku osobom ;) read more read less

4 years ago #nauka, #odchudzanie, #podcast, #pseudonauka, #szczepienia