Settings
Light Theme
Dark Theme

Mity na temat Lean. Dlaczego 9/10 prób zaangażowania pracowników w doskonalenie się nie udaje? SCEO 21

Mity na temat Lean. Dlaczego 9/10 prób zaangażowania pracowników w doskonalenie się nie udaje? SCEO 21
Oct 5, 2021 · 48m 15s

W tym odcinku obalam 5 mitów na temat Lean mojego autorstwa, że Lean to narzędzia, szkolenia, szybsza praca, dedykowany zespół i projekt. Jeśli chcecie mieć zaangażowanych pracowników, zmniejszyć rotację, mieć...

show more
W tym odcinku obalam 5 mitów na temat Lean mojego autorstwa, że Lean to narzędzia, szkolenia, szybsza praca, dedykowany zespół i projekt. Jeśli chcecie mieć zaangażowanych pracowników, zmniejszyć rotację, mieć ponadprzeciętną zdolność do adaptacji i rosnąć szybciej niż Wasza konkurencja, to podejście narzędziowe Was do tego nie doprowadzi. Dlatego 9/10 prób zaangażowania pracowników w doskonalenie się nie udaje.

Jeśli chcecie, aby zaangażowanie w ciągłe doskonalenie przez działanie na środowisku pracy i rozwój liderów przyniosło wyniki Waszej firmie, zapraszam do kontaktu: bezpłatna konsultacja: https://leanpassion.pl/bezplatna-konsultacja/, skutecznyceo@leanpassion.pl. Umówimy się na rozmowę i zobaczymy, czy jako Leanpassion możemy dodać wartość do Waszego biznesu.

W tym odcinku:

Większość organizacji chce "wdrażać Lean-a". Dla mnie oznacza to nic innego jak przekonywanie ludzi do tego, co jest słuszne z naszej perspektywy, ponieważ MY chcemy ICH przekonywać do czegoś, w co sami wierzymy. "Słuszne" - dlatego, że dajemy sobie prawo do tego, żeby ludzi zmuszać, przekonywać, wdrażać im zmiany, dlatego że MY uważamy, że będzie to dobre dla firmy. Co więcej - że będzie to również dobre dla nich.

5 mitów na temat Lean:

Mit 1: Lean to zestaw narzędzi
Mit 2: Lean to szkolenia
Mit 3: Lean to szybsza praca
Mit 4: Lean to dedykowany zespół
Mit 5: Lean to projekt

Drogi CEO, nie dawaj sobie prawa do tego, że ludzie mają robić to, w co TY wierzysz. Zastanów się jak spowodować, że ludzie sami z siebie podniosą rękę do góry, kiedy zobaczą problem. Sami z siebie przyniosą Ci propozycje usprawnienia bez liczenia na to, że im za to zapłacisz. Bo po prostu są, bo im zależy. Naucz swoich liderów, menedżerów liniowych tworzyć środowisko pracy, w którym ludzie rozumieją kontekst biznesowy, rozumieją misję, wizję, cele strategiczne, rozumieją swoją rolę w tym kontekście, chcą współuczestniczyć i chętnie angażują się w firmę i w jej doskonalenie.

Nie bądź jak inni! Nie "wdrażaj Lean-a", nie rób systemów sugestii. Wyrzuć ze swojego słownika takie pojęcia jak: przekonywać, zmuszać, wdrażać, zmieniać. Lean to nie zmiana, to kwestionowanie status quo, a to duża różnica. Lean to przede wszystkim ludzie. Zajmuj się ludźmi, żeby oni zajmowali się procesami.

Posłuchaj i sprawdź, jak to zrobić. Zapraszam!

P.S. W mojej książce „Strategia Lean. Dlaczego w wielkich firmach ludzie nie mogą doczekać się poniedziałków”, którą możecie zakupić na https://radekdrzewiecki.pl/, przeczytacie więcej o naszym podejściu do Lean.
show less
Information
Author Skuteczny CEO Radek Drzewiecki
Website -
Tags

Looks like you don't have any active episode

Browse Spreaker Catalogue to discover great new content

Current

Looks like you don't have any episodes in your queue

Browse Spreaker Catalogue to discover great new content

Next Up

Episode Cover Episode Cover

It's so quiet here...

Time to discover new episodes!

Discover
Your Library
Search