00:00
36:43
Uszkodzenie więzadła pobocznego piszczelowego to jedna z częstszych kontuzji, do których dochodzi u osób aktywnych fizycznie. Narty i sporty kontaktowe to typowe okoliczności dla tego urazu, ale jeżeli myślisz, że osoby nieuprawiające sportu nie doświadczają tego typu kontuzji... musimy Cię rozczarować. Codzienne sytuacje, niefortunne popchnięcie i śliska nawierzchnia również mogą doprowadzić do tego typu urazu.

Jeżeli zastanawiasz się:
  • jakie są objawy uszkodzonego więzadła pobocznego piszczelowego?
  • jak wygląda rehabilitacja uszkodzonego MCL?
  • czy po uszkodzeniu MCL zalecane są kule lub orteza?
  • czy uszkodzenie MCL leczy się operacyjnie?
  • czy po uszkodzeniu MCL można wrócić do sportu?
Mamy dla Ciebie POTĘŻNĄ porcję wiedzy w tym temacie, którą przygotowali dla Ciebie specjaliści ze studia Fizjo4life na warszawskiej Pradze!

00:00 Czym jest MCL?
1:05 Jak najczęściej dochodzi do urazu MCL?
2:35 Jakie są objawy uszkodzenia MCL?
3:31 Czy można uszkodzić MCL podczas codziennych czynności?
6:00 Jak rozpoznać uszkodzenie MCL?
6:48 Jakie badanie wykonać po uszkodzeniu MCL?
8:00 Do kogo się zgłosić po uszkodzeniu MCL?
11:24 Jak wygląda leczenie MCL?
12:05 Jak wygląda rehabilitacja po uszkodzeniu MCL?
15:56 Czy po uszkodzeniu MCL potrzebna jest orteza?
19:08 Kiedy należy wykonać operację po uszkodzeniu MCL?
20:43 Czy rehabilitacja [przed operacją MCL jest konieczna?
22:17 Ile powinna trwać rehabilitacja przed operacją?
24:28 Czym się różni rehabilitacja przed operacją od leczenia zachowawczego?
26:26 Czy można przyspieszyć proces regeneracji MCL? Suplementy diety.
28:15 Czy można funkcjonować z zerwanym MCL? Konsekwencje nieleczonego zerwania MCL.
30:41 Czy taping pomaga na zerwanie MCL?
31:37 Jak wygląda przykładowe ćwiczenie na MCL?
33:25 Czym się różni rehabilitacja po uszkodzeniu MCL sportowca od przeciętnego pacjenta?
33:58 Bieganie a uszkodzenie MCL.
35:13 Uszkodzenie MCL a jazda na rowerze?

Uwaga, informacje zawarte w naszych podcastach nie stanowią porady medycznej i nie mogą być jako taka porada traktowane. Publikowane w nagraniach treści mają charakter informacyjny i autorzy nie ponoszą odpowiedzialności za skutki działań podejmowanych w oparciu o te treści. Każdy problem fizjoterapeutyczny wymaga bezpośredniej konsultacji ze specjalistą, do czego zawsze ogromnie zachęcamy.
--

Odwiedź stronę naszego Studia zdrowego ciała i ruchu Fizjo4life w Warszawie!https://fizjo4life.pl lub skorzystaj z Booksy, aby zapisać się na wizytę.
Śledź nas: https://www.instagram.com/fizjo4life/ https://www.facebook.com/Fizjo4life
Uszkodzenie więzadła pobocznego piszczelowego to jedna z częstszych kontuzji, do których dochodzi u osób aktywnych fizycznie. Narty i sporty kontaktowe to typowe okoliczności dla tego urazu, ale jeżeli myślisz, że osoby nieuprawiające sportu nie doświadczają tego typu kontuzji... musimy Cię rozczarować. Codzienne sytuacje, niefortunne popchnięcie i śliska nawierzchnia również mogą doprowadzić do tego typu urazu. Jeżeli zastanawiasz się: jakie są objawy uszkodzonego więzadła pobocznego piszczelowego? jak wygląda rehabilitacja uszkodzonego MCL? czy po uszkodzeniu MCL zalecane są kule lub orteza? czy uszkodzenie MCL leczy się operacyjnie? czy po uszkodzeniu MCL można wrócić do sportu? Mamy dla Ciebie POTĘŻNĄ porcję wiedzy w tym temacie, którą przygotowali dla Ciebie specjaliści ze studia Fizjo4life na warszawskiej Pradze! 00:00 Czym jest MCL? 1:05 Jak najczęściej dochodzi do urazu MCL? 2:35 Jakie są objawy uszkodzenia MCL? 3:31 Czy można uszkodzić MCL podczas codziennych czynności? 6:00 Jak rozpoznać uszkodzenie MCL? 6:48 Jakie badanie wykonać po uszkodzeniu MCL? 8:00 Do kogo się zgłosić po uszkodzeniu MCL? 11:24 Jak wygląda leczenie MCL? 12:05 Jak wygląda rehabilitacja po uszkodzeniu MCL? 15:56 Czy po uszkodzeniu MCL potrzebna jest orteza? 19:08 Kiedy należy wykonać operację po uszkodzeniu MCL? 20:43 Czy rehabilitacja [przed operacją MCL jest konieczna? 22:17 Ile powinna trwać rehabilitacja przed operacją? 24:28 Czym się różni rehabilitacja przed operacją od leczenia zachowawczego? 26:26 Czy można przyspieszyć proces regeneracji MCL? Suplementy diety. 28:15 Czy można funkcjonować z zerwanym MCL? Konsekwencje nieleczonego zerwania MCL. 30:41 Czy taping pomaga na zerwanie MCL? 31:37 Jak wygląda przykładowe ćwiczenie na MCL? 33:25 Czym się różni rehabilitacja po uszkodzeniu MCL sportowca od przeciętnego pacjenta? 33:58 Bieganie a uszkodzenie MCL. 35:13 Uszkodzenie MCL a jazda na rowerze? Uwaga, informacje zawarte w naszych podcastach nie stanowią porady medycznej i nie mogą być jako taka porada traktowane. Publikowane w nagraniach treści mają charakter informacyjny i autorzy nie ponoszą odpowiedzialności za skutki działań podejmowanych w oparciu o te treści. Każdy problem fizjoterapeutyczny wymaga bezpośredniej konsultacji ze specjalistą, do czego zawsze ogromnie zachęcamy. -- Odwiedź stronę naszego Studia zdrowego ciała i ruchu Fizjo4life w Warszawie! https://fizjo4life.pl lub skorzystaj z Booksy, aby zapisać się na wizytę. Śledź nas: https://www.instagram.com/fizjo4life/ https://www.facebook.com/Fizjo4life read more read less

2 months ago #bieganie, #fizjoterapia, #kolano, #kolanowy, #kontuzja, #kule, #leczenie, #mcl, #narty, #orteza, #piszczelowe, #poboczne, #praga, #rehabilitacja, #rower, #staw, #uraz, #uszkodzenie, #warszawa, #więzadło