Settings
Light Theme
Dark Theme

Epizod 43 - lisie nory i ptasie gniazda

Epizod 43 - lisie nory i ptasie gniazda
Oct 23, 2022 · 32m 35s

W czterdziestym trzecim epizodzie podkastu otwarte serce chcemy zapytać o wolność i o to, co do niej przybliża, a co oddala. Znamy pojęcie bezwarunkowej miłości, która przyjmuje wszystko takim ,...

show more
W czterdziestym trzecim epizodzie podkastu otwarte serce chcemy zapytać o wolność i o to, co do niej przybliża, a co oddala. Znamy pojęcie bezwarunkowej miłości, która przyjmuje wszystko takim , jakie jest, na nic nie czeka (na spełnienie jakichś wymagań, oczekiwań, warunków) i dlatego może przyjmować wszystko - już teraz, staje się dzięki temu bardzo realna i konkretna. Aby taka postawa miłości była możliwa potrzebna jest wolność i to jej brak stoi najczęściej na przeszkodzie miłości. Warto zatem przyjrzeć się przeszkodom, które ograniczają wolność, a przez to również zdolność do miłości.
W tym procesie potrzebujemy odwagi zaufania wewnętrznej mądrości, mądrości serca, to ona pokaże nam przeszkody i wskaże właściwe drogi do wolności.
Pragnienie podążania drogą duchową, które odnajdujemy w ewangelicznej opowieści o trzech osobach chcących pójść za Jezusem wskazuje na trzy główne przeszkody na tej drodze. Przywiązanie do stabilności i pewności, ciężary z przeszłości, które już nie dają życia oraz brak spójności, podzielone serce, które nie umie powiedzieć całkowitego - tak.
Może zaskoczy nas to, że samo uświadomienie sobie przeszkód w zupełności wystarczy, by zaczęły ustępować, nic nie musimy zmieniać na siłę, wystarczy zaufać miłości, a łaska dokona reszty.
Chcesz spróbować, śmiało zróbmy to razem.

Spotkania w cyklu Kontemplacyjny wymiar Ewangelii odbywają się na platformie Zoom w każdą niedzielę o 11:00, wszyscy chętni mogą w nich uczestniczyć poprzez link:
https://wojciech555.clickmeeting.com/kontemplacyjny-wymiar-ewangelii

Rozważasz wsparcie tego kanału i mojej pracy oto jak to zrobić - kliknij na link:
https://docs.google.com/document/d/1qSixAlQL1x0lSLZOapg78T7B7BOFw4gPHT6zjZ4p6b4/edit?usp=sharing
show less
Information
Author Wojciech Drążek
Website -
Tags
-

Looks like you don't have any active episode

Browse Spreaker Catalogue to discover great new content

Current

Looks like you don't have any episodes in your queue

Browse Spreaker Catalogue to discover great new content

Next Up

Episode Cover Episode Cover

It's so quiet here...

Time to discover new episodes!

Discover
Your Library
Search