Settings
Light Theme
Dark Theme

Epizod 42 - stracić, aby zyskać

Epizod 42 - stracić, aby zyskać
Oct 16, 2022 · 40m 53s

Przemiana, która nie wymaga walki, ogromnego wysiłku, poświęcenia, ale rodzi się z odkrycia fundamentalnej prawdy o dobroci ludzkiej natury. To nie wyklucza zmierzenia się z ludzkimi ograniczeniami, które w istocie...

show more
Przemiana, która nie wymaga walki, ogromnego wysiłku, poświęcenia, ale rodzi się z odkrycia fundamentalnej prawdy o dobroci ludzkiej natury. To nie wyklucza zmierzenia się z ludzkimi ograniczeniami, które w istocie dają szansę na kolejny krok ku dojrzałości i doświadczenie mocy łaski, która przemienia. Tym właśnie chcemy się zająć w 42 epizodzie podkastu - otwarte serce. Zobaczymy Jezusa, który będąc wiernym miłości staje się niewygodny systemom, ale zachowuje wolność. Nasze poszukiwanie wolności od systemów zewnętrznych i wewnętrznych jest początkiem odkrywania potęgi miłości, która pozwala na powiedzenie życiu pełnego - tak. To ma swoje konsekwencje. Jezus nazywa to zaparciem się siebie, czyli porzuceniem życia, które sobie wymyślamy. Paradoksalnie właśnie wtedy zyskujemy pełne życie i porzucamy złudzenia. Stajemy się zdolni do postawy, którą Ewangelia nazywa „braniem krzyża”, czyli udziałem w życiu w pełnej zgodzie na nie, bez prób kontrolowania go.
Chcesz usłyszeć więcej? Zapraszam do wspólnej drogi.

Spotkania w cyklu Kontemplacyjny wymiar Ewangelii odbywają się na platformie Zoom w każdą niedzielę o 11:00, wszyscy chętni mogą w nich uczestniczyć poprzez link:
https://wojciech555.clickmeeting.com/kontemplacyjny-wymiar-ewangelii

Rozważasz wsparcie tego kanału i mojej pracy oto jak to zrobić - kliknij na link:
https://docs.google.com/document/d/1qSixAlQL1x0lSLZOapg78T7B7BOFw4gPHT6zjZ4p6b4/edit?usp=sharing
show less
Information
Author Wojciech Drążek
Website -
Tags
-

Looks like you don't have any active episode

Browse Spreaker Catalogue to discover great new content

Current

Looks like you don't have any episodes in your queue

Browse Spreaker Catalogue to discover great new content

Next Up

Episode Cover Episode Cover

It's so quiet here...

Time to discover new episodes!

Discover
Your Library
Search