00:00
12:26
Oto trzeci dzień drogi i kolejne ważne pytanie dotyczące powszechnych praktyk religijnych, pytanie o ich sens duchowy, a nie tylko o potrzebę spełniania religijnych obowiązków. Post jako powszechna praktyka wielu wspólnot i poszczególnych osób poszukujących duchowego rozwoju również bywa różnie rozumiany. Każdy osobiście musi mu nadać sens lub w konsekwencji odrzucić praktykę, gdy takiego sensu nie znajdzie. Jednym z ciekawych wymiarów postu jest szeroko rozumiane oczyszczenie, ale nie z grzechów i poczucia winy, ale jako sposób zadbania o stworzenie jak największej przestrzeni na przyjęcie darów. Im więcej przestrzeni - tym więcej darów.

Zachęcam również do obejrzenia wersji YouTube z dużymi napisami, można zatem i słuchać i czytać, nawet w zatłoczonym autobusie, gdy nie ma słuchawek.

Ewangelia - https://youtu.be/vGGcQi2beME
Refleksje - https://youtu.be/pXrYWhDYq9A

Chcesz wspierać projekt „Otwarte serce”, dzięki któremu powstają te podcasty wejdź na stronę:
https://dzieki.my.canva.site/
Oto trzeci dzień drogi i kolejne ważne pytanie dotyczące powszechnych praktyk religijnych, pytanie o ich sens duchowy, a nie tylko o potrzebę spełniania religijnych obowiązków. Post jako powszechna praktyka wielu wspólnot i poszczególnych osób poszukujących duchowego rozwoju również bywa różnie rozumiany. Każdy osobiście musi mu nadać sens lub w konsekwencji odrzucić praktykę, gdy takiego sensu nie znajdzie. Jednym z ciekawych wymiarów postu jest szeroko rozumiane oczyszczenie, ale nie z grzechów i poczucia winy, ale jako sposób zadbania o stworzenie jak największej przestrzeni na przyjęcie darów. Im więcej przestrzeni - tym więcej darów. Zachęcam również do obejrzenia wersji YouTube z dużymi napisami, można zatem i słuchać i czytać, nawet w zatłoczonym autobusie, gdy nie ma słuchawek. Ewangelia - https://youtu.be/vGGcQi2beME Refleksje - https://youtu.be/pXrYWhDYq9A Chcesz wspierać projekt „Otwarte serce”, dzięki któremu powstają te podcasty wejdź na stronę: https://dzieki.my.canva.site/ read more read less

about 1 year ago