00:00
39:27
W tym odcinku podcastu Branżowisko rozmawiamy o problemach polskiego rynku stolarki oraz ich konsekwencjach. Zaczynamy od wyników produkcyjnych naszej branży, które okazały się najniższe od lat. W pierwszym kwartale 2023 roku wyprodukowaliśmy o ponad milion mniej okien i drzwi niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Ponad dwudziestoprocentowe spadki to sytuacja, z którą nie mieliśmy do czynienia od lat. Dołuje też nasz eksport, który odnotował spadki w zasadzie po raz pierwszy od dekady.

Wspomniane konsekwencje wyników produkcyjnych naszej branży dostrzegane są w sytuacji ekonomicznej niektórych producentów. Jednym z nich jest Okno-Piast Wołów, który ogłosił upadłość. Było to przedsiębiorstwo o 30-letniej tradycji, które produkowało stolarkę na komponentach takich firm jak: Profine, Aluron, Yawal, Press Glass, Siegenia i Portos.

Ostatni temat audycji to propozycja podziału budynków na klasy energetyczne oraz projekt etykiety energetycznej, które zaprezentowano na konferencji rocznej Stowarzyszenia Fala Renowacji. Co to może oznaczać dla branży i jak ma wyglądać ten podział? Szczegóły znajdziecie w tym odcinku naszego podcastu.

Miłego słuchania!
W tym odcinku podcastu Branżowisko rozmawiamy o problemach polskiego rynku stolarki oraz ich konsekwencjach. Zaczynamy od wyników produkcyjnych naszej branży, które okazały się najniższe od lat. W pierwszym kwartale 2023 roku wyprodukowaliśmy o ponad milion mniej okien i drzwi niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Ponad dwudziestoprocentowe spadki to sytuacja, z którą nie mieliśmy do czynienia od lat. Dołuje też nasz eksport, który odnotował spadki w zasadzie po raz pierwszy od dekady. Wspomniane konsekwencje wyników produkcyjnych naszej branży dostrzegane są w sytuacji ekonomicznej niektórych producentów. Jednym z nich jest Okno-Piast Wołów, który ogłosił upadłość. Było to przedsiębiorstwo o 30-letniej tradycji, które produkowało stolarkę na komponentach takich firm jak: Profine, Aluron, Yawal, Press Glass, Siegenia i Portos. Ostatni temat audycji to propozycja podziału budynków na klasy energetyczne oraz projekt etykiety energetycznej, które zaprezentowano na konferencji rocznej Stowarzyszenia Fala Renowacji. Co to może oznaczać dla branży i jak ma wyglądać ten podział? Szczegóły znajdziecie w tym odcinku naszego podcastu. Miłego słuchania! read more read less

8 months ago #drzwi, #eksport, #falarenowacji, #gospodarka, #okna, #okno-piast, #stolarka, #upadłość, #wołów