00:00
35:49
Tym razem na tapet bierzemy wyniki topowych amerykańskich producentów stolarki. Jak wypadły ich wyniki po pierwszym kwartale 2023 roku? Jeld-Wen mówi o solidnym kwartale a Masonite o wynikach, które przerosły oczekiwania. Firmy z USA szybko reagowały na warunki rynkowe i wprowadzały oszczędności lub rezygnowały z działalności na poszczególnych rynkach, by skupić się na tych, które stanowią podstawę ich działalności. Przy okazji zwracamy baczną uwagę na wyniki tych producentów w Europie - te nie były najlepsze, co udowadnia, że ten sezon na Starym Kontynencie nie należy do łatwych dla branży stolarki.

Następnie przenieśliśmy się na południe Polski, by porozmawiać o nowych działaniach w firmie Eko-Okna. Jej prezes i właściciel wystosował pod koniec kwietnia list do swoich pracowników, wzywając ich do wzięcia większej odpowiedzialności za stan firmy. Apeluje o większą produktywność i zaangażowanie w pracę, zapowiada jednocześnie w tym liście ograniczanie zatrudnienia, weryfikację pracowników, zmianę systemu premiowego oraz ograniczanie zbędnych kosztów. Jak wygląda produktywność tej firmy w porównaniu z konkurencją? Na finał odcinka opowiadamy oczywiście suchara.

Miłego słuchania/oglądania!
Tym razem na tapet bierzemy wyniki topowych amerykańskich producentów stolarki. Jak wypadły ich wyniki po pierwszym kwartale 2023 roku? Jeld-Wen mówi o solidnym kwartale a Masonite o wynikach, które przerosły oczekiwania. Firmy z USA szybko reagowały na warunki rynkowe i wprowadzały oszczędności lub rezygnowały z działalności na poszczególnych rynkach, by skupić się na tych, które stanowią podstawę ich działalności. Przy okazji zwracamy baczną uwagę na wyniki tych producentów w Europie - te nie były najlepsze, co udowadnia, że ten sezon na Starym Kontynencie nie należy do łatwych dla branży stolarki. Następnie przenieśliśmy się na południe Polski, by porozmawiać o nowych działaniach w firmie Eko-Okna. Jej prezes i właściciel wystosował pod koniec kwietnia list do swoich pracowników, wzywając ich do wzięcia większej odpowiedzialności za stan firmy. Apeluje o większą produktywność i zaangażowanie w pracę, zapowiada jednocześnie w tym liście ograniczanie zatrudnienia, weryfikację pracowników, zmianę systemu premiowego oraz ograniczanie zbędnych kosztów. Jak wygląda produktywność tej firmy w porównaniu z konkurencją? Na finał odcinka opowiadamy oczywiście suchara. Miłego słuchania/oglądania! read more read less

9 months ago #drzwi, #eko-okna, #eksport, #gospodarka, #jeld-wen, #masonite, #okna, #stolarka, #usa