Settings
Light Theme
Dark Theme

Branżowisko #209 - Najgorszy kwartał. Solidarność w Eko-Oknach

Branżowisko #209 - Najgorszy kwartał. Solidarność w Eko-Oknach
May 7, 2023 · 31m 56s

Pomimo majówki ubiegły tydzień przyniósł nam wiele ważnych informacji. Niestety nie były one zbyt pozytywne. Pierwszy kwartał bieżącego roku był najgorszym okresem dla branży stolarki w ostatnich trzech latach. Wyniki...

show more
Pomimo majówki ubiegły tydzień przyniósł nam wiele ważnych informacji. Niestety nie były one zbyt pozytywne. Pierwszy kwartał bieżącego roku był najgorszym okresem dla branży stolarki w ostatnich trzech latach. Wyniki produkcyjne marca były co prawda, jak podaje GUS, lepsze od wyników lutego, jednak cały kwartał zamknął się znacznymi spadkami produkcji. W tym odcinku omawiamy te wyniki i wskazujemy te kategorie produktowe, w których branża poradziła sobie najlepiej a w których najgorzej. Przy okazji poruszamy kilka wątków związanych z tym tematem, takich jak konsekwencje spadków dla małych i średnich przedsiębiorstw oraz rosnące znaczenie rynku remontowego.

Drugi temat to prawdziwa niespodzianka! Okazuje się, że w Eko-Oknach część pracowników postanowiło się zorganizować się w związku zawodowym. Swojego patronatu i wsparcia organizacyjnego udzieliła im Międzyzakładowa Organizacja Związkowa NSZZ „Solidarność” Silesia w Stanowicach. Co tak zmobilizowało tę grupę? Okazuje się, że wcale nie wynagrodzenia, które są w tej firmie dobre. Powody są bardziej prozaiczne, w tym m.in. niewystarczająca liczba miejsc na stołówkach zakładowych, czy kiepską odzież ochronna. Czy to oznacza początek nowego trendu w branży stolarki i za chwilę pojawi się znacznie więcej związków zawodowych wśród producentów okien i drzwi? W tym odcinku dyskutujemy na ten temat.

Na koniec oczywiście suchar.

Miłego słuchania!
show less
Information
Author Forum Branżowe
Website -
Tags

Looks like you don't have any active episode

Browse Spreaker Catalogue to discover great new content

Current

Looks like you don't have any episodes in your queue

Browse Spreaker Catalogue to discover great new content

Next Up

Episode Cover Episode Cover

It's so quiet here...

Time to discover new episodes!

Discover
Your Library
Search