Settings
Light Theme
Dark Theme

Branżowisko #206 - QDS24 sprzedany. Ponzio częścią niemieckiej grupy

Branżowisko #206 - QDS24 sprzedany. Ponzio częścią niemieckiej grupy
Apr 16, 2023 · 33m 4s

W tym odcinku naszego podcastu omawiamy ostatnie zmiany właścicielskie w polskiej branży stolarki. Firma QDS24 z Solca Kujawskiego, specjalizująca się w produkcji drzwi przesuwnych, stała się częścią PJP Makrum, spółki...

show more
W tym odcinku naszego podcastu omawiamy ostatnie zmiany właścicielskie w polskiej branży stolarki. Firma QDS24 z Solca Kujawskiego, specjalizująca się w produkcji drzwi przesuwnych, stała się częścią PJP Makrum, spółki notowanej na warszawskiej giełdzie. Transakcja odbyła się w połowie marca. PJP Makrum informuje, że QDS24 „znajduje się w trudnej sytuacji ekonomicznej tj. w toku postępowania o zatwierdzenie układu”. Wyniki z 2022 roku zdają się potwierdzać, że QDS24 ma za sobą trudny okres – firma odnotowała w tym okresie stratę ze sprzedaży. Na szczęście nowy właściciel pozytywnie ocenia potencjał producenta stolarki i uważa, że kłopoty na rynku budowlanym są przejściowe. Ma też pomysł na zmiany w modelu sprzedażowym i rozwój działu handlowego.

Pozostając w kwestii zmian właścicielskich warto odnotować, że Ponzio Polska oficjalnie już jest częścią grupy Laumann, właściciela takich marek jak Veka i Gealan. Wszystko za sprawą sfinalizowania zawartej w 2022 roku umowy przejęcia, która została zatwierdzona przez urzędy regulacyjne rynku. W tym odcinku dyskutujemy o tym, jakie korzyści niesie tego typu fuzja dla obu stron i jak może o wpłynąć na konkurencję.

Nie umknęły naszej uwadze również doskonałe wyniki polskiego eksportu stolarki w 2022 roku. Które rynki okazały się źródłem największych wzrostów i dlaczego? Odpowiedzi poszukujemy w tym epizodzie naszej audycji. Na koniec podcastu nie zapomnieliśmy oczywiście o sucharze!

Miłego słuchania!
show less
Information
Author Forum Branżowe
Website -
Tags

Looks like you don't have any active episode

Browse Spreaker Catalogue to discover great new content

Current

Looks like you don't have any episodes in your queue

Browse Spreaker Catalogue to discover great new content

Next Up

Episode Cover Episode Cover

It's so quiet here...

Time to discover new episodes!

Discover
Your Library
Search