Settings
Light Theme
Dark Theme

Branżowisko #188 - Redukcja zatrudnienia w branży. Ćwierć wieku GEZE w Polsce

Branżowisko #188 - Redukcja zatrudnienia w branży. Ćwierć wieku GEZE w Polsce
Dec 11, 2022 · 51m 45s

W 188. odcinku podcastu Branżowisko spakowaliśmy nasz studyjny sprzęt i przejechaliśmy 2,3 km (słownie: dwa kilometry trzysta metrów), by znaleźć się w gościnnych progach GEZE Polska. Okazja do tej „długiej”...

show more
W 188. odcinku podcastu Branżowisko spakowaliśmy nasz studyjny sprzęt i przejechaliśmy 2,3 km (słownie: dwa kilometry trzysta metrów), by znaleźć się w gościnnych progach GEZE Polska. Okazja do tej „długiej” podróży była wyjątkowa – firma obchodzi 25-lecie działalności. W jej stołecznej siedzibie porozmawialiśmy nie tylko o jubileuszowym ćwierćwieczu, lecz także tegorocznych wyzwaniach, jakie stoją przed przedstawicielami branży. Jak poradziło sobie z nimi to przedsiębiorstwo? Jakie wyniki oraz plany na najbliższy sezon ma GEZE w Polsce i dlaczego są one bezpośrednio związane z pomieszczeniem, w którym nagrywany był odcinek? Odpowiedzi na te pytania usłyszycie w tym odcinku naszej audycji.

Skoro z GEZE Polska poruszamy temat branżowych wyzwań z tego sezonu, warto też porozmawiać o tym, co bywa niestety skutkiem tych wyzwań. Deceuninck z Jasina pod Poznaniem zdecydował się na redukcję liczby pracowników. Są też firmy, które poszukują oszczędności w związku ze spadającym poziomem zamówień. Rozmawiamy także o Koalicji Termomodernizacji, która została zapowiedziała podczas webinarium z 1 grudnia. Na tymczasowej stronie dotacjenaokna.pl pojawił się zapis wideo z tego wydarzenia oraz dwa pierwsze odcinki programu emitowanego na YouTube, w którym Paweł Gregorczyk rozmawia z przedstawicielami branży o tematach, które zainteresują wszystkich dystrybutorów stolarki.

W Krótkim Przeglądzie Ekonomicznym poruszyliśmy z kolei kwestie finansowe związane z takimi firmami jak Budvar Centrum, Grupa Mercor oraz Fapim. Nie zabrakło też szybkiego podsumowania pozostałych tematów, które pojawiły się w ostatnim tygodniu w serwisie ForumBranzowe.com. W cyklu Stoll Street sprawdziliśmy z kolei najnowsze notowania spółek związanych z branżą stolarki, by sprawdzić, jak sytuacja rynkowa wpływa na ceny akcji. Na koniec, zgodnie z długą tradycją, opowiadamy suchara.

Miłego słuchania!
show less
Information
Author Forum Branżowe
Website -
Tags

Looks like you don't have any active episode

Browse Spreaker Catalogue to discover great new content

Current

Looks like you don't have any episodes in your queue

Browse Spreaker Catalogue to discover great new content

Next Up

Episode Cover Episode Cover

It's so quiet here...

Time to discover new episodes!

Discover
Your Library
Search