Settings
Light Theme
Dark Theme

Branżowisko #186 - Załamanie na rynku budowlanym. Jak zwiększyć popyt w 2023 roku?

Branżowisko #186 - Załamanie na rynku budowlanym. Jak zwiększyć popyt w 2023 roku?
Nov 28, 2022 · 38m 43s

186. odcinek podcastu Branżowisko zaczynamy od niepokojących informacji z polskiego rynku budowlanego. Choć wyniki budownictwa w okresie 10 miesięcy tego roku wyglądały dobrze i w przypadku mieszkań oddanych do użytku...

show more
186. odcinek podcastu Branżowisko zaczynamy od niepokojących informacji z polskiego rynku budowlanego. Choć wyniki budownictwa w okresie 10 miesięcy tego roku wyglądały dobrze i w przypadku mieszkań oddanych do użytku były na delikatnym plusie, tak pozostałe statystyki pozostawiają wiele do życzenia. Okazuje się bowiem, że spadła liczba wydanych pozwoleń na budowę a na dużym minusie są tez dane dotyczące rozpoczętych budów. Choć te liczby nie mają jeszcze bezpośredniego przełożenia na branżę stolarki, można zakładać, że w najbliższym czasie spadki będą odczuwalne również wśród firm działających na rynku okienno-drzwiowym. Czy kolejny sezon będzie pełny wyzwań dla producentów stolarki? W tym odcinku naszej audycji szukamy odpowiedzi na to pytanie.

Skoro dane rynkowe nie pozostawiają złudzeń a nastroje konsumenckie są na fatalnym poziomie, czy jest jakaś szansa na ratowanie popytu na stolarkę w przyszłym roku? Owszem! Wszystko za sprawą powstającej właśnie branżowej Koalicji Termomodernizacji. Pierwsza inicjatywa Koalicji, akcja dotacjenaokna.pl, będzie nie tylko wiedzą, działaniami promocyjnymi czy materiałami szkoleniowymi, ale przede wszystkim narzędziem otwierającym drzwi przed nowymi klientami. W podcaście zdradzamy pierwsze szczegóły i zapraszamy na nasze najbliższe webinarium, podczas którego poznamy więcej informacji na ten, jak i harmonogram akcji. Webinarium odbędzie się 1 grudnia (czwartek) o godz. 10:30 na platformie Eventory. Serdecznie zapraszamy!

Oczywiście nie zabrakło też stałych elementów naszej audycji, Krótkiego Przeglądu Ekonomicznego (tym razem omawiamy wyniki firm Selena, Mercor, Okna Debow oraz Compremum) oraz Stoll Street, czyli naszej zabawy w inwestowanie wirtualnej gotówki w akcje spółek związanych z branżą. Na koniec, zgodnie z tradycją usłyszycie suchar.

Miłego słuchania!
show less
Information
Author Forum Branżowe
Website -
Tags

Looks like you don't have any active episode

Browse Spreaker Catalogue to discover great new content

Current

Looks like you don't have any episodes in your queue

Browse Spreaker Catalogue to discover great new content

Next Up

Episode Cover Episode Cover

It's so quiet here...

Time to discover new episodes!

Discover
Your Library
Search