Settings
Light Theme
Dark Theme

Branżowisko #184 - Velux redukuje zatrudnienie. Walka o dotacje

Branżowisko #184 - Velux redukuje zatrudnienie. Walka o dotacje
Nov 14, 2022 · 35m 51s

Odcinek numer 184 naszego podcastu przynosi nam bardzo niepokojące informacje z branży stolarki. Rozpoczynamy od wieści płynących z firmy Velux, która podała, że w związku z pogarszającą się sytuacją popytową...

show more
Odcinek numer 184 naszego podcastu przynosi nam bardzo niepokojące informacje z branży stolarki. Rozpoczynamy od wieści płynących z firmy Velux, która podała, że w związku z pogarszającą się sytuacją popytową zmuszona jest do redukcji zatrudnienia. Pracę straci część pracowników z fabryk w Gnieźnie oraz Namysłowie. Wiemy, że sytuacja na rynku okien dachowych się pogarsza, ale gdzie doszukiwać się źródeł problemów? Próbujemy wskazać szereg opcji w tym epizodzie audycji.

Wspominamy również o liście największych firm prywatnych w Polsce magazynu Forbes, ponieważ znaleźli się na niej reprezentanci branży stolarki otworowej. Trzeci temat dotyczy ważnego tematu termomodernizacji budynków, który został poruszony przez organizację EPPA (europejskie stowarzyszenie branżowe dostawców systemów okiennych z PCW). Wzywa ona do tworzenia programów rządowych stymulujących popyt na efektywne energetycznie wymiany starej stolarki na nową w postaci bezpośredniej dotacji dla inwestorów.

Nie zabrakło tez szybkiego przyjrzenia się pozostałym tematom, którymi żyła branża w ubiegłym tygodniu. W krótkim Przeglądzie Ekonomicznym sprawdziliśmy z kolei wyniki finansowe firm MFO oraz Assa Abloy, z kolei w Stoll Street przyjrzeliśmy się notowaniom giełdowym spółek związanych z naszą branżą. Na koniec oczywiście suchar!

Miłego słuchania!
show less
Information
Author Forum Branżowe
Website -
Tags

Looks like you don't have any active episode

Browse Spreaker Catalogue to discover great new content

Current

Looks like you don't have any episodes in your queue

Browse Spreaker Catalogue to discover great new content

Next Up

Episode Cover Episode Cover

It's so quiet here...

Time to discover new episodes!

Discover
Your Library
Search