Settings
Light Theme
Dark Theme

Branżowisko #183 - Sprawdzamy nastroje producentów. Wielkie plany lidera

Branżowisko #183 - Sprawdzamy nastroje producentów. Wielkie plany lidera
Nov 7, 2022 · 42m 13s

W 183. odcinku podcastu Branżowisko odwiedziliśmy firmę Eko-Okna, czyli lidera produkcji okien z PCW w Polsce. Tym razem rozmowa skupia się jednak na stolarce drewnianej, która od niedawna jest w...

show more
W 183. odcinku podcastu Branżowisko odwiedziliśmy firmę Eko-Okna, czyli lidera produkcji okien z PCW w Polsce. Tym razem rozmowa skupia się jednak na stolarce drewnianej, która od niedawna jest w ofercie tego branżowego giganta z Kornic. O atutach nowych produktów tego producenta oraz o wyzwaniach, jakie stały przed firmą w trakcie wprowadzania ich na rynek, opowiedzieli nam Michał Maciejewski, dyrektor zarządzający oraz Dominik Czerwiński, dyrektor produktu drewno. Przy okazji porozmawialiśmy o tym sezonie i planach na kolejne lata.

Ponadto przybliżamy wyniki polskiej branży stolarki z trzech pierwszych kwartałów. Tegoroczna sprzedaż stolarki i ślusarki otworowej utrzyma zapewne poziom ilościowy sprzedaży z roku 2021, a pod kątem wartości będzie rekordowa. Jedynym segmentem, który doświadcza trwałego spadku produkcji, są drzwi drewniane, których w ciągu 9 miesięcy sprzedano o 15 proc. mniej niż w rok temu. Pozostałe segmenty stolarki są na niewielkim plusie. Czy możemy zatem z umiarkowanym optymizmem myśleć o perspektywach na kolejny sezon? Kolejny temat Branżowiska to inwestycja firmy Rehau w Nochowie pod Śremem, nazwana projektem Argon, która czyni polski oddział centrum dystrybucji produktów koncernu na rynku Europy Środkowo-Wschodniej.

Nie zabrakło też Krótkiego Przeglądu Ekonomicznego, w którym przybliżamy wyniki takich firm jak Hydro, Drutex oraz Mercor. Następnie przyjrzeliśmy się notowaniom giełdowym firm związanych z branżą stolarki w ramach cyklu Stoll Street. Na koniec oczywiście opowiadamy suchar.

Miłego słuchania!
show less
Information
Author Forum Branżowe
Website -
Tags

Looks like you don't have any active episode

Browse Spreaker Catalogue to discover great new content

Current

Looks like you don't have any episodes in your queue

Browse Spreaker Catalogue to discover great new content

Next Up

Episode Cover Episode Cover

It's so quiet here...

Time to discover new episodes!

Discover
Your Library
Search