00:00
36:48
Už staroveké civilizácie nechápali telesný pohyb ako športové zápolenie v dnešnom zmysle, ale ako nevyhnutnosť a súčasť kultových a rituálnych obradov. Radosť z pohybu bola súčasť života mužov a žien. Ako teda ženy prenikali do moderného športu? Ako búrali predsudky o nevhodnosti športu pre ženy či predstavy podľa ktorých sa ženy nikdy nemohli vyrovnať mužom som sa rozprávala so sociologičkou Evou Laiferovou. Rovnoprávnosť a postavenie žien bola naša ďalšia téma a takisto otázka pre naše športovkyne zaujímalo ma či vnímajú rozdiel medzi mužom a ženou v profesii vrcholového športu som sa spýtala Nikoli Radosovej, Jany Dukátovej, Natálií Hejkovej, Zuzky Vráblovej ako aj Kataríny Listopadovej.
Prirodzene a otvorene s Volafkou na tému Ženy o športe, ktorá vznikla počas pandémia na diaľku vďaka moderným technológiám.
Už staroveké civilizácie nechápali telesný pohyb ako športové zápolenie v dnešnom zmysle, ale ako nevyhnutnosť a súčasť kultových a rituálnych obradov. Radosť z pohybu bola súčasť života mužov a žien. Ako teda ženy prenikali do moderného športu? Ako búrali predsudky o nevhodnosti športu pre ženy či predstavy podľa ktorých sa ženy nikdy nemohli vyrovnať mužom som sa rozprávala so sociologičkou Evou Laiferovou. Rovnoprávnosť a postavenie žien bola naša ďalšia téma a takisto otázka pre naše športovkyne zaujímalo ma či vnímajú rozdiel medzi mužom a ženou v profesii vrcholového športu som sa spýtala Nikoli Radosovej, Jany Dukátovej, Natálií Hejkovej, Zuzky Vráblovej ako aj Kataríny Listopadovej. Prirodzene a otvorene s Volafkou na tému Ženy o športe, ktorá vznikla počas pandémia na diaľku vďaka moderným technológiám. read more read less

3 years ago #basketbal, #hejkova, #história, #listopadová, #plávanie, #sociologia, #volafka, #wakeskate, #šport, #ženy