Settings
Light Theme
Dark Theme

#77 Mýtus, že tvrdá práce vede k většímu blahobytu, je vyčerpaný. Práce v pozdním kapitalismu.

#77 Mýtus, že tvrdá práce vede k většímu blahobytu, je vyčerpaný. Práce v pozdním kapitalismu.
Apr 18, 2024 · 53m 49s

V dnešním světě musí téměř každý z nás pracovat, abychom byli schopni pokrýt naše základní životní potřeby. Zároveň je pro nás ale práce i něčím, co nás může naplňovat a...

show more
V dnešním světě musí téměř každý z nás pracovat, abychom byli schopni pokrýt naše základní životní potřeby. Zároveň je pro nás ale práce i něčím, co nás může naplňovat a od čeho odvozujeme naše společenské postavení. Od narativu 90. let, kdy se mluvilo hlavně o kariérním růstu a o tom, že ti, kdo se snaží to daleko dotáhnou, se náš vztah k práci, i vlivem sociálních sítí, v mnohém proměnil. Dneska se už tak mnohem více mluví o důležitosti volného času, požadavku dostatečného ohodnocení nebo třeba o tom, že je v pořádku odmítat pracovat přesčasy, nevykonávat to, co není v popisu naší práce a stanovovat si hranice. S ekonomickým antropologem Martinem Tremčinským jsme se bavili o tom, proč mnohým z nás nevyhovuje způsob, kterým musíme pracovat, o systematickém podhodnocování reprodukční práce, ale i o tom, jakých změn jsme v oblasti práce dosud dosáhli a proč má smysl organizovat se na pracovišti. Moderuje Anežka Lindaurová.
Cover: Valentýna Kloboučníková (@sojova_omacka) je ilustrátorka zaměřující se na autobiografickou autorskou tvorbu a kreslení mimozemských postaviček. Má ráda pastelky a efekty ve photoshopu a největší důraz ve své tvorbě klade ma barevné kombinace. Mimo kreslení ráda tancuje a čte knížky ze svých teenagerských let. 
Support the show
show less
Information
Author Radio 1
Website -
Tags
-

Looks like you don't have any active episode

Browse Spreaker Catalogue to discover great new content

Current

Looks like you don't have any episodes in your queue

Browse Spreaker Catalogue to discover great new content

Next Up

Episode Cover Episode Cover

It's so quiet here...

Time to discover new episodes!

Discover
Your Library
Search