00:00
57:30
Kiedy na świecie pojawiło się pojęcie sharing economy nikt się nie spodziewał do końca, że zdobędzie ono taką popularność w XXI wieku. Pierwotnie tego określenia zaczęto używać w od 1978 roku, kiedy myślano wspólnym użytkowaniu jakiś dóbr konsumpcyjnych. Później rozszerzono ten zakres o współ kupowanie, współtworzenie. W ostatniej dekadzie pojęcie to upowszechniło się poprzez systemy i platformy ecommerce’owe, jak choćby te do wynajmu krótkotrwałego mieszkania jak np. Airbnb. Idea jednak tego pojęcia jest nieco szersza, a wpływ na jej znaczenie miały media społecznościowe, dzięki którym szybko można zweryfikować wiarygodność osób, które chcą realizować jakiś plan, czy wydatki.
W dzisiejszym odcinku będziecie mieli okazję posłuchać jak z tradycyjnego biznesu jaką jest wynajem aut stworzyć firmę technologiczną, dla której sharing economy to model biznesowy, a auta elektryczne to innowacja na miarę naszych czasów. Zapraszam do rozmowy z Katarzyną Panek, odpowiedzialna m.in. za marketing i PR w Panek SA.

W tej rozmowie będziecie mogli usłyszeć m.in. o tym:

- Dlaczego na świecie zapanowała moda na sharing economy i co to oznacza?
- Jak można określić rynek sharing economy dzisiaj na świecie i w Polsce?
- Czy technologia w biznesie Panek stanowi kluczową rolę?
- Co było potrzebne, by wyjść na rynek z innowacyjnym podejściem do
obsługi Klienta?
- Jakie plany w dywersyfikacji usług mają w kontekście sharing economy?
Kiedy na świecie pojawiło się pojęcie sharing economy nikt się nie spodziewał do końca, że zdobędzie ono taką popularność w XXI wieku. Pierwotnie tego określenia zaczęto używać w od 1978 roku, kiedy myślano wspólnym użytkowaniu jakiś dóbr konsumpcyjnych. Później rozszerzono ten zakres o współ kupowanie, współtworzenie. W ostatniej dekadzie pojęcie to upowszechniło się poprzez systemy i platformy ecommerce’owe, jak choćby te do wynajmu krótkotrwałego mieszkania jak np. Airbnb. Idea jednak tego pojęcia jest nieco szersza, a wpływ na jej znaczenie miały media społecznościowe, dzięki którym szybko można zweryfikować wiarygodność osób, które chcą realizować jakiś plan, czy wydatki. W dzisiejszym odcinku będziecie mieli okazję posłuchać jak z tradycyjnego biznesu jaką jest wynajem aut stworzyć firmę technologiczną, dla której sharing economy to model biznesowy, a auta elektryczne to innowacja na miarę naszych czasów. Zapraszam do rozmowy z Katarzyną Panek, odpowiedzialna m.in. za marketing i PR w Panek SA. W tej rozmowie będziecie mogli usłyszeć m.in. o tym: - Dlaczego na świecie zapanowała moda na sharing economy i co to oznacza? - Jak można określić rynek sharing economy dzisiaj na świecie i w Polsce? - Czy technologia w biznesie Panek stanowi kluczową rolę? - Co było potrzebne, by wyjść na rynek z innowacyjnym podejściem do obsługi Klienta? - Jakie plany w dywersyfikacji usług mają w kontekście sharing economy? read more read less

4 years ago