00:00
26:25
Nawyki mają plusy i minusy, ale pozwalają wprowadzać trwałe zmiany w swoim życiu. Ich stabilność bywa jednak bardzo zależna od środowiska - nawet niewielkie zmiany mogą sprawić, że trudniej nam będzie wytrwać w nawyku. Posłuchaj odcinka, aby dowiedzieć się:

- czym jest perseweratywność i jakie ma znaczenie w kontekście nawyków,
- czy potrzebujemy nawyków,
- ile czasu trwa zautomatyzowanie nawyku,
- czy każdy potrzebuje porannej rutyny,
- jak utrzymać regularność swoich działań,
- jaka jest rola naszych zasobów psychoenergetycznych w budowaniu nawyków,
- jaki jest związek pomiędzy autentycznością a nawykami,
- jak przestać bać się tego, że inni ludzie nas ocenią - i jak samemu/samej przestać oceniać innych,
- w jaki sposób nasze wartości wpływają na nawyki,
- dlaczego odpuszczamy niektóre nawyki i czy zawsze to źle,

W odcinku opisuję też skuteczną metodę zmiany myślenia w sytuacji, gdy mierzymy się z przeciwnościami. Możesz zastosować ją od razu - jeśli zdecydujesz się to zrobić, to daj mi znać, czy była dla Ciebie pomocna!

Zachęcam również do zakupu Workbook'a z którego dowiesz się wiele rzeczy na temat zmian nawyków odnośnie żywienia : https://akademia.wiem-co-jem.pl/workbook/ praca z Workbookiem pozwoli Ci przenieść się z etapu, w którym jesteś zmęczona i sfrustrowana, bo stosowałaś już wszystkie możliwe diety i każda doprowadziła do efektu jojo, do etapu w którym w końcu zaplanujesz rozwiązania, które pasują do Ciebie, jesz to, co lubisz, a jednocześnie widzisz zmiany w ciele (i w głowie).

Sprawdź moje psychodietetyczne kursy online: https://akademia.wiem-co-jem.pl/
Nawyki mają plusy i minusy, ale pozwalają wprowadzać trwałe zmiany w swoim życiu. Ich stabilność bywa jednak bardzo zależna od środowiska - nawet niewielkie zmiany mogą sprawić, że trudniej nam będzie wytrwać w nawyku. Posłuchaj odcinka, aby dowiedzieć się: - czym jest perseweratywność i jakie ma znaczenie w kontekście nawyków, - czy potrzebujemy nawyków, - ile czasu trwa zautomatyzowanie nawyku, - czy każdy potrzebuje porannej rutyny, - jak utrzymać regularność swoich działań, - jaka jest rola naszych zasobów psychoenergetycznych w budowaniu nawyków, - jaki jest związek pomiędzy autentycznością a nawykami, - jak przestać bać się tego, że inni ludzie nas ocenią - i jak samemu/samej przestać oceniać innych, - w jaki sposób nasze wartości wpływają na nawyki, - dlaczego odpuszczamy niektóre nawyki i czy zawsze to źle, W odcinku opisuję też skuteczną metodę zmiany myślenia w sytuacji, gdy mierzymy się z przeciwnościami. Możesz zastosować ją od razu - jeśli zdecydujesz się to zrobić, to daj mi znać, czy była dla Ciebie pomocna! Zachęcam również do zakupu Workbook'a z którego dowiesz się wiele rzeczy na temat zmian nawyków odnośnie żywienia : https://akademia.wiem-co-jem.pl/workbook/ praca z Workbookiem pozwoli Ci przenieść się z etapu, w którym jesteś zmęczona i sfrustrowana, bo stosowałaś już wszystkie możliwe diety i każda doprowadziła do efektu jojo, do etapu w którym w końcu zaplanujesz rozwiązania, które pasują do Ciebie, jesz to, co lubisz, a jednocześnie widzisz zmiany w ciele (i w głowie). Sprawdź moje psychodietetyczne kursy online: https://akademia.wiem-co-jem.pl/ read more read less

3 years ago