00:00
20:51
Długo zastanawiałam się o czym ma być ten odcinek. Nie chciałam, żeby była to instrukcja jak założyć firmę, ale bardziej bodziec dla Ciebie do tego, żeby przyjrzeć się własny biznes jest dla Ciebie?
Mam wrażenie, że większość osób, które rozważają tę opcję w pierwszej kolejności myślą o tym, czy ja sobie poradzę. A dużo lepsze pytanie to DLACZEGO i czy właśnie to będzie tabletką na Moje bolączki ?

Już od dobrych kilku lat „bycie na swoim” jest bardzo na czasie. Zewsząd słychać, że to najlepsza z możliwych opcji i droga do spełnienia. Prawda jest taka, że wcale własny biznes nie jest ani lepszy, ani gorszy od etatu. I na pewno nie jest dla każdego. I bardzo dobrze, bo dzięki temu każdy może robić to, do czego jest stworzony.

Jeśli własny biznes nie jest formą ucieczki od rzeczywistości i myśl o jego prowadzeniu powraca do Ciebie jak bumerang- to warto się tej opcji przyjrzeć.
W pierwszej kolejności zastanów się co chcesz osiągnąć i czy potrzebujesz do tego własnej firmy. Bo być może potrzebujesz innego rodzaju zmiany i okaże się, że możesz spokojnie realizować swoje potrzeby np.na etacie.

A może czujesz się wypalony, przytłoczony ilością pracy i szukasz ostatniej deski ratunku. I to jest bardzo niebezpieczny scenariusz – w takiej sytuacji może się okazać, że to wypalenie przeniesiesz do swojego biznesu – a to wcale nie jest fajne ani komfortowe.


Zapraszam do posłuchania.

Jeśli masz jakieś pytania lub sugestie dotyczące poruszanych tematów skontaktuj się ze mną : e-mail: magdazawodowiec@yahoo.com

Dołącz do mnie na Facebooku: https://www.facebook.com/magdazawodowiec

Jeśli masz ochotę postawić mi wirtualną kawkę - będzie mi bardzo miło!
👉buycoffee.to/ magdazawodowiec
Długo zastanawiałam się o czym ma być ten odcinek. Nie chciałam, żeby była to instrukcja jak założyć firmę, ale bardziej bodziec dla Ciebie do tego, żeby przyjrzeć się własny biznes jest dla Ciebie? Mam wrażenie, że większość osób, które rozważają tę opcję w pierwszej kolejności myślą o tym, czy ja sobie poradzę. A dużo lepsze pytanie to DLACZEGO i czy właśnie to będzie tabletką na Moje bolączki ? Już od dobrych kilku lat „bycie na swoim” jest bardzo na czasie. Zewsząd słychać, że to najlepsza z możliwych opcji i droga do spełnienia. Prawda jest taka, że wcale własny biznes nie jest ani lepszy, ani gorszy od etatu. I na pewno nie jest dla każdego. I bardzo dobrze, bo dzięki temu każdy może robić to, do czego jest stworzony. Jeśli własny biznes nie jest formą ucieczki od rzeczywistości i myśl o jego prowadzeniu powraca do Ciebie jak bumerang- to warto się tej opcji przyjrzeć. W pierwszej kolejności zastanów się co chcesz osiągnąć i czy potrzebujesz do tego własnej firmy. Bo być może potrzebujesz innego rodzaju zmiany i okaże się, że możesz spokojnie realizować swoje potrzeby np.na etacie. A może czujesz się wypalony, przytłoczony ilością pracy i szukasz ostatniej deski ratunku. I to jest bardzo niebezpieczny scenariusz – w takiej sytuacji może się okazać, że to wypalenie przeniesiesz do swojego biznesu – a to wcale nie jest fajne ani komfortowe. Zapraszam do posłuchania. Jeśli masz jakieś pytania lub sugestie dotyczące poruszanych tematów skontaktuj się ze mną : e-mail: magdazawodowiec@yahoo.com Dołącz do mnie na Facebooku: https://www.facebook.com/magdazawodowiec Jeśli masz ochotę postawić mi wirtualną kawkę - będzie mi bardzo miło! 👉buycoffee.to/ magdazawodowiec read more read less

about 1 year ago #bycnaswoim, #doradcazawodowy, #doradztwozawodowe, #dzialanoscgospodarcza, #etatczyfirma, #kariera, #konsuktantkariery, #mojbiznes, #naswoim, #owlasnymbiznesie, #praca, #pracanaswoim, #przejsciezetatunafirme, #rynekpracy, #wlasnadzialanosc, #wlasnafirma, #wlasnybiznes, #zmianapracy, #zmianazawodowa, #zyciezawodowe