Settings
Light Theme
Dark Theme

13 Tęsknota za... życiem bez dzieci

13 Tęsknota za... życiem bez dzieci
Mar 30, 2023 · 1h 1m 51s

Jak to się dzieje, że tak łatwo przyjąć nam, że można kochać swoją pracę i jednocześnie marzyć o wakacjach, a jednocześnie tak bardzo boimy się przyznać, że można kochać swoje...

show more
Jak to się dzieje, że tak łatwo przyjąć nam, że można kochać swoją pracę i jednocześnie marzyć o wakacjach, a jednocześnie tak bardzo boimy się przyznać, że można kochać swoje dzieci, a jednocześnie choc przez chwilę nie mieć z nimi nic wspólnego?

Dlaczego matki czasem żałują, że mają dzieci i... o czym tak naprawdę ten żal może mówić?

Czy to żal, bo dzieci, czy raczej żal, bo nie jest już tak lekko, łatwo i spontanicznie, jak kiedyś?

Czy to żal, bo jestem mamą, czy raczej żal za przespaną nocą, nieprzerywanym wykonywaniem zaplanowanych czynności i byciem sobą, nie tylko w roli mamy?

Jak ma się nasza ludzka natura (to mówię ja, Zuza socjolożka ;) do tego, że stawiamy sobie poprzeczkę za wysoko i chcemy poświęcać się, robić rzeczy niemożliwe, a do tego NIE czuć przy tym żadnej innej emocji, prócz radości i wdzięczności?

Dlaczego uśmiech dziecka się za nas nie wyśpi, nie spełni naszej potrzeby autonomii i nie sprawi, że nie będziemy głodne?

Jak ma się zostanie mamą do kryzysu tożsamości i jak sobie radzić, gdy nie ma już powrotu do poprzedniego życia, a zjada nas żal i z drugiej streony wyrzuty sumienia?

Dlaczego tak trudno nam zaakceptować, że możemy kochać, czuć wdzięczność i w tym samym momencie mieć dość wszystkiego, co jest związane z opieką nad dziećmi?

Jak poskładać siebie na nowo, gdy brakuje nam tego NASZEGO kawałka życia, gdzie tak dla odmiany to nasze potrzeby, marzenia i aspiracje są ważne i zaopiekowane?

O tym i wielu innych, momentami bardzo emocjonujących i/lub mocno niewygodnych tematach, które są wspólne dla wielu mam, rozmawiałyśmy na dzisiejszym lajwie.

Zapraszam Cię do słuchania i napisania w komentarzu, jakie są Twoje przemyślenia 💕

A jeśli chcesz zająć się sobą, poczuć się "nie tylko" mamą, zadbac o własne samopoczucie i potrzeby, juz teraz zapraszam Cię do mojego klubu online dla kobiet, gdzie m.in. tym się zajmujemy - powrotem ze stacji "macierzyństwo" do stacji "ja" :*

Do 4 kwietnia 2023 dołączysz do nas 140 zł taniej (chyba że wolne miejsca skończą się szybciej). Sprawdź szczegóły i... dołącz do nas: www.kobiecakooperatywarozwojowa.pl

To była autopromocja :)

Do usłyszenia!
Zuza Skrzyńska
show less
Information
Author Zuza Skrzyńska
Website -
Tags
-

Looks like you don't have any active episode

Browse Spreaker Catalogue to discover great new content

Current

Looks like you don't have any episodes in your queue

Browse Spreaker Catalogue to discover great new content

Next Up

Episode Cover Episode Cover

It's so quiet here...

Time to discover new episodes!

Discover
Your Library
Search