00:00
61:59
Bartłomiej Kosiak Konsultant z zakresu bezpieczeństwa z wykorzystaniem najlepszych praktyk i rozwiązań Microsoft. Wiedzę i doświadczenie wykorzystuje we współpracy z klientami podczas projektów szkoleniowych oraz wdrożeniowych oraz infrastruktury chmurowej. Chętnie dzielę się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa na spotkaniach i eventach dotyczących technologii Microsoft.

Indiańskie imię: Bodaway (Fire maker)
---------
Partnerzy odcinka:
SOLID.Jobs
FEITIAN
Linux Magazine
----------------
Pytania wstępne:
 1. Z jakiego sprzętu korzystasz na co dzień (pytanie dot. komputera, telefonu, mikrofonu, itp. w zależności od wykorzystywanych sprzętów)?
 2. Czy wybór takiego sprzętu podyktowany był tym czym się zajmujesz na co dzień czy raczej z osobistych decyzji?
 3. Czym się zajmujesz na co dzień? Na czym polega Twoja praca?
Pytania do tematu:
 1. Czym są klucze bezpieczeństwa? (krótko o technicznym aspekcie kluczy – czym są, jak wyglądają)
 2. Dla kogo są takie klucze? Raczej dla osób technicznych? Osób od bezpieczeństwa czy dla każdego? Czy jeśli firma używa np. AD i MFA, to potrzebuję takich kluczy?
 3. Gdzie możemy takie klucze wykorzystywać? Jaki jest cel stosowania takich kluczy? Czy zwiększają bezpieczeństwo? Jak?
 4. Na co zwrócić uwagę podczas zakupu takiego klucza?
 5. Korzystasz z kluczy firmy Feitian? Jakie masz z nimi doświadczenie? Jak się sprawdzają w codziennym użytkowaniu? Które z ich kluczy mógłbyś polecić?
 6. Odbiegając od tematu – pytanie kończące dla każdego gościa: jaką książkę, film lub grę z dowolnego gatunku chciałbyś polecić?
  • Film: Fall, Deadpool
  • Książki (Komiksy): Fables, Lazarus, Indiana Jones
  • Gry: Heroes 3 (HOTA), Tricky Towers, Dying Light/ Planszówki: Terraformacja Marsa, Zamki Burgundii, Brzdęk
Patronite – https://patronite.pl/CDAp
Zapraszam do śledzenia Podcastu na portalach społecznościowych:
Twitter – https://twitter.com/AMolendowski
Instagram – https://www.instagram.com/artur_z.m/
LinkedIn – https://www.linkedin.com/in/artur-molendowski/
Facebook – https://www.facebook.com/chwiladlaadmina/
www – https://chwiladlaadmina.pl
Bartłomiej Kosiak Konsultant z zakresu bezpieczeństwa z wykorzystaniem najlepszych praktyk i rozwiązań Microsoft. Wiedzę i doświadczenie wykorzystuje we współpracy z klientami podczas projektów szkoleniowych oraz wdrożeniowych oraz infrastruktury chmurowej. Chętnie dzielę się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa na spotkaniach i eventach dotyczących technologii Microsoft. Indiańskie imię: Bodaway (Fire maker) --------- Partnerzy odcinka: SOLID.Jobs FEITIAN Linux Magazine ---------------- Pytania wstępne: Z jakiego sprzętu korzystasz na co dzień (pytanie dot. komputera, telefonu, mikrofonu, itp. w zależności od wykorzystywanych sprzętów)? Czy wybór takiego sprzętu podyktowany był tym czym się zajmujesz na co dzień czy raczej z osobistych decyzji? Czym się zajmujesz na co dzień? Na czym polega Twoja praca? Pytania do tematu: Czym są klucze bezpieczeństwa? (krótko o technicznym aspekcie kluczy – czym są, jak wyglądają) Dla kogo są takie klucze? Raczej dla osób technicznych? Osób od bezpieczeństwa czy dla każdego? Czy jeśli firma używa np. AD i MFA, to potrzebuję takich kluczy? Gdzie możemy takie klucze wykorzystywać? Jaki jest cel stosowania takich kluczy? Czy zwiększają bezpieczeństwo? Jak? Na co zwrócić uwagę podczas zakupu takiego klucza? Korzystasz z kluczy firmy Feitian? Jakie masz z nimi doświadczenie? Jak się sprawdzają w codziennym użytkowaniu? Które z ich kluczy mógłbyś polecić? Odbiegając od tematu – pytanie kończące dla każdego gościa: jaką książkę, film lub grę z dowolnego gatunku chciałbyś polecić? Film: Fall, Deadpool Książki (Komiksy): Fables, Lazarus, Indiana Jones Gry: Heroes 3 (HOTA), Tricky Towers, Dying Light/ Planszówki: Terraformacja Marsa, Zamki Burgundii, Brzdęk Patronite – https://patronite.pl/CDAp Zapraszam do śledzenia Podcastu na portalach społecznościowych: Twitter – https://twitter.com/AMolendowski Instagram – https://www.instagram.com/artur_z.m/ LinkedIn – https://www.linkedin.com/in/artur-molendowski/ Facebook – https://www.facebook.com/chwiladlaadmina/ www – https://chwiladlaadmina.pl read more read less

about 1 year ago #ad, #bezpieczeństwo, #chwiladlaadmina, #feitian, #kluczebezpieczeństwa, #mfa, #microsoft, #mvp, #podcast, #security, #solidjobs, #uwierzytelnianie