Jest siła w siostrzanych zespołach pragnących zmieniać świat i edukację! Poznajcie kolejny sis team - Paulinę Orbitowską-Fernandez i Martę Orbitowską, które razem wprowadzają zmiany i ożywienie w szkolnej edukacji. Paulina jest politologiem, nauczycielem, była wicedyrektorką i dyrektorką szkoły, chce być liderką zmian w oświacie, natomiast Marta pracuje w branży IT jako Scrum Master i jest entuzjastką Agile, czyli zwinnego podejścia do zarządzania zespołami, ukierunkowanego na interakcje
...
See More
międzyludzkie, na produkt, jego jakość i wartość dla klienta. Razem tworzą idealny duet do wdrażania eduScruma w szkole.
Twórcą eduScruma jest holenderski nauczyciel Willy Wijnands, który z powodzeniem stosuje tę metodologię w pracy ze swoimi uczniami. Dzieci w klasie, którą prowadzi, przychodzą z radością i podekscytowaniem na jego lekcje, mimo, że są to lekcje fizyki...a jak wiadomo nie wszyscy są fanami tego przedmiotu :). Dzięki tej metodologii pracy uczniowie są bardziej świadomi samych siebie, uczą się pracy zespołowej, poznają swoje kompetencje, budują relacje z innymi, są kreatywni, potrafią odpowiednio się komunikować oraz krytycznie myśleć.
Ale co to jest w ogóle Scrum? Na czym polega eduScrum oraz skąd się wziął? I czy przyda się także w edukacji domowej? O tym wszystkim posłuchaj w tym odcinku naszego podcastu.
W tym odcinku:
- Co to jest Scrum?
- Co to jest eduScrum?
- Co to są zwinne metody zarządzania?
- Jak wygląda praca w klasie stosującej eduScrum?
- O owocach pracy eduScrumem: kreatywności, współpracy, komunikacji, krytycznym myśleniu, a także lepszych wynikach w nauce.
- Jak pomagać dzieciom odkrywać ich potencjał, kompetencje, wiarę we własne siły?
- Co zrobić, aby grupa dzieci potrafiła ze sobą współpracować?
- Jak dzieci w eduScrumie planują, organizują i sprawdzają swoją pracę?
- Kim jest nauczyciel w eduScrum?
- Czy eduScrum nadaje się do edukacji domowej?