Settings
Light Theme
Dark Theme

Draugystė veža. Išgyvenimo stebuklas

Draugystė veža. Išgyvenimo stebuklas
Nov 27, 2021 · 28m 16s

Ankstukais neišnešiotus naujagimius, dar vadinamus coliukais ar nykštukais, nutarė įvardyti jų susilaukusios mamos, susibūrusios į visuomeninę organizaciją. Kiekviena jų, kartu su kūdikiu ir jo tėvu, pereina savo asmeninius pragarus. Baisiausia,...

show more
Ankstukais neišnešiotus naujagimius, dar vadinamus coliukais ar nykštukais, nutarė įvardyti jų susilaukusios mamos, susibūrusios į visuomeninę organizaciją. Kiekviena jų, kartu su kūdikiu ir jo tėvu, pereina savo asmeninius pragarus. Baisiausia, kaip sako mamos, ne pati naujiena, kad vaikas į pasaulį įsiveržė per anksti ir net negali išleisti pirmojo riksmo, jo plaučiai tam dar neišsivystę, o nežinia.
Apie netikėtus džiaugsmus ir rūpesčius, emocinius sunkumus, neretu atveju, ir ne pačias geriausias išeitis laidoje kalbamės su Asta Speičyte Radzevičiene – Neišnešiotų naujagimių asociacijos „Neišnešiotukas“ vadove, projekto „Ankstukai“ vadove ir nacionalinės iniciatyvos „Auginu Lietuvą“ steigėja ir Evelina Sabaityte – medicinos psichologe, dirbančia VUL Santaros klinikų Akušerijos ir ginekologijos centre, konsultuojančia pacientes ir teikiančia psichologinę pagalbą asmenims ir poroms, išgyvenančioms emocinius sunkumus nėštumo ar laikotarpiu po gimdymo, bandančioms susilaukti kūdikio.
Asociacijoje daugiausia buriasi sėkmingus atvejus išgyvenusios šeimos, tačiau būna ir liūdnesnių išeičių. Mažyliai, dėl per ankstyvo atėjimo į šį pasaulį, turi išgyventi nemažai įvairių ir sudėtingų operacijų. Ko pasekoje, tėvus ir kitus artimuosius lydi skausmas, liūdesys, kaltės jausmas. Neregystė, cerebrinis paralyžius, raidos sutrikimai – neretos skausmingos ir liūdnos išeitys.
Laidoje pašnekovės pasakoja, kas yra neišnešiotukas, kokia ankstukų gimimo statistika Lietuvoje, kaip, su metais, keičiasi išgyvenamumo rodiklis. Evelina dalijasi, kaip iš lėto mamos priima psichologų ir kitų specialistų pagalbą ir sako, kad dažnai tenka moterims priminti, kad norint išgelbėti vaiką, reikia nepamiršti rūpintis ir savimi. Asta pasakoja apie pandemijos metu įkurtą neišnešiotukų pagalbos liniją, kurios telefono numeris yra +370 612 03800 ir kviečia šeimas nelikti vienoms su savo skausmu. Pokalbis apie visuomenės, artimųjų, draugų reakcijas ir palaikymo svarbą sudėtingose naujose situacijose, gimus ir augant neišnešiotam vaikeliui.


Ved. Žydrė Gedrimaitė
show less
Information
Author LRT
Website -
Tags
-

Looks like you don't have any active episode

Browse Spreaker Catalogue to discover great new content

Current

Looks like you don't have any episodes in your queue

Browse Spreaker Catalogue to discover great new content

Next Up

Episode Cover Episode Cover

It's so quiet here...

Time to discover new episodes!

Discover
Your Library
Search