Settings
Light Theme
Dark Theme
Podcast Cover

WARTOŚĆ DODANA by Adam Mikołajczyk

  • S1E8_Jabłka Grójeckie-prawdopodobnie najsmaczniejsza polska marka eksportowa (Stowarzyszenie Sady Grójeckie, OEES 2019)

    22 DEC 2019 · Podczas ostatniej rozmowy nagranej podczas tegorocznego OEES 2019 w Krakowie rozmawiam z przedstawicielami Stowarzyszenia "Sady Grójeckie" o historii tworzenia marki tych jabłek. Poruszamy także wątki związane z chemizacją rolnictwa oraz współpracą z lokalnym samorządem. Swoich rozmówców pytam także o to, czy jabłko może stać się symbolem promocyjnym naszego kraju. Zapraszam do posłuchania.
    29m 2s
  • S1E7_Czy zrównoważony rozwój miast i regionów to mit? (A.Kassenberg, OEES 2019)

    28 NOV 2019 · Drugi z serii materiałów pozyskanych na OEES 2019 w Krakowie. Tym razem rozmowa z dr Andrzejem Kassenbergiem, wieloletnim prezesem Instytutu na Rzecz Ekorozwoju.
    21m 53s
  • S1E6_Dulkiewicz-Szczurek-Karnowski o Trójmieście (debata trzech prezydentów, OEES 2019)

    21 NOV 2019 · Podczas tegorocznego OEES 2019 w Krakowie udało mi się nagrać praktycznie w całości dyskusję pn. Trójgłos o Trójmieście z udziałem trzech prezydentów: Aleksandy Dulkiewicz - Gdańsk, Wojciecha Szczurka - Gdynia oraz Jacka Karnowskiego - Sopot. Poza mnóstwem zabawnych anegdot dyskusja krążyła wokół dwóch głównych zagadnień - overtourism, czyli jak zarządzać turystyką w mieście aby nadal przynosiła więcej korzyści niż problemów oraz - budowanie tożsamości miasta, kiedyś, tej historycznej, oraz dzisiaj tej nowoczesnego, współnotościowej. Zapraszam do posłuchania.
    1h 7m 2s
  • S1E5_Ile jest Szwecji w Volvo, czyli o efekcie miejsca pochodzenia? (J.Górski, UW, BestPlace)

    7 MAY 2019 · Wszyscy znamy niemieckie samochody, szwajcarskie zegarki, belgijskie czekoladki i włoskie buty. Skąd bierze się przekonanie, że pochodzenie produktów ma znaczenie i jak niektórzy wykorzystują to zjawisko do realizacji swoich celów? Na temat efektu miejsca pochodzenia, ale także etnocentryzmu konsumenckiego oraz sposobach budowania wiarygodnych i wartościowych marek porozmawiam w tym odcinku z dr Jarosławem Górskim z Wydziału Nauk Ekonomicznych UW - ekspertem w obszarze konkurencyjności miejsc i marketingu terytorialnego, doradcą miast i konsultantem biznesowym.
    1h 19m 54s
  • S1E4_Czy marketing sensu ma sens? (J.Kotarbiński)

    30 APR 2019 · Skoro ekonomia sensu może mieś sens, to czy jest coś takiego jak marketing sensu, marketing wartości? Jak budować marki społecznie odpowiedzialne i zaangażowane? Jak prowadzić działania marketingowe w zgodzie z wartościami społecznymi? Postaram się odpowiedzieć na te i inne kwestie w rozmowie z Jackiem Kotarbińskim (http://kotarbinski.com) - znanym rynkologiem, ekonomistą, bloggerem, marketerem i konsultantem z ponad 20-letnim stażem.
    57m 4s
  • S1E3_Czy firmy rodzinne są odpowiedzialne społecznie? (J.Chołodecki)

    26 APR 2019 · Czy firmy rodzinne są bardziej odpowiedzialne społecznie niż wielkie korporacje? Jak prowadzić biznes w oparciu o wartości społeczne w odhumanizowanym i zdigitalizowanym świecie? Co zrobić aby Warszawa była jeszcze lepszym miejscem do życia? Na te i inne pytania postaram się odpowiedzieć w rozmowie z Jarosławem Chołodeckim, który jest członkiem założycielem i byłym wiceprezesem zarządu stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych (http://firmyrodzinne.pl) oraz inicjatorem dorocznych zjazdów firm rodzinnych u-Rodziny. Jest także właścicielem przytulnego hoteliku Chopin B&B w Warszawie (http://bbwarsaw.com) oraz współzałożycielem fundacji Smolna. Był także pomysłodawcą i współorganizatorem corocznych, tygodniowych koncertów z okazji urodzin Chopina. Inicjator wielu innych akcji społecznych aktywizujących środowiska lokalne. W stanie wojennym internowany. Współinicjator i współwydawca pism podziemnych „Interwał” w Nysie i „Kret” w Uhercach. W 1983 r. wyemigrował do USA. Działacz Wspólnoty Rozproszonych Członków „S”, dziennikarz. Współzałożyciel Polsko-Amerykańskiego Forum Gospodarczego. W 1997 r. wrócił do Polski.
    56m 41s
  • S1E2_Firma developerska oparta na wartościach społecznych (K.Witkowski, Virako)

    24 APR 2019 · Czy firma developerska może działać w oparciu o zasady ekonomii sensu? Okazuje się, że tak. Porozmawiamy o tym z Krzysztofem Witkowskim, założycielem i prezesem spółki Virako (http://www.virako.pl) – cenionej łódzkiej firmy deweloperskiej. Jako jeden z pierwszych w Polsce dokonał rewitalizacji starych budynków pofabrycznych (fabryka Henryka Wegnera z 1920 roku) adaptując je na lofty biurowe. Na koncie Krzysztofa jest również realizacja Forum 76. Business Centre – pierwszego biurowca klasy A w Łodzi. Budynek został laureatem konkursu Budowa Roku 2009, później wybrany Najlepszym Biurowcem w Polsce 2012 roku w konkursie Eurobuild Awards. Najnowszym projektem firmy Virako jest MONOPOLIS - kompleks dawnych zakładów Monopolu Wódczanego z 1902 roku, trzeci co do wielkości zespół fabryczny w Łodzi (po zakładach Karola Scheiblera i Izraela Poznańskiego). Krzysztof angażuje się równie intensywnie w działania prospołeczne, jest np. pomysłodawcą akcji społecznej "Szczęśliwe Podwórka", wspierającej świetlice środowiskowe opiekujące się dziećmi z miejskich enklaw biedy.
    42m 13s
  • S1E1_Ekonomia wartości – chwilowa moda czy trwała zmiana? (prof. J.Hausner)

    23 APR 2019 · Ekonomia wartości - czyli co? Chwilowa moda czy prawdziwa zmiana paradygmatu w ekonomii? Inauguracyjny odcinek podcastu potraktujmy jako wprowadzenie do głównego tematu tej audycji, czyli ekonomii sensu. A nie ma wybitniejszego rozmówcy w tym temacie jak prof. Jerzy Hausner. Ekonomista, społecznik, wykładowca akademicki, z ważnym epizodem politycznym – był ministrem, wicepremierem i członkiem Rady Polityki Pieniężnej. Obecnie przewodniczy Rady Programowej międzynarodowej konferencji ekonomii wartości - Open Eyes Economy Summit w Krakowie. Profesor jest również laureatem Nagrody Kisiela. Podczas rozmowy poruszymy takie kwestia jak: - czy ekonomia sensu ma sens? - jaka jest geneza tego nowego podejścia do prowadzenia biznesu? - czy polscy przedsiębiorcy są gotowi do tworzenia "wartości dodanej" w biznesie? - przykłady biznesów opartych o wartości społeczne - jak powiązać ekonomię wartości z rozwojem miast? Zapraszam do wysłuchania naszej rozmowy.
    48m 33s

Cześć, witam Cię w audycji „Wartość Dodana”. Nazywam się Adam Mikołajczyk i będę Twoim przewodnikiem po ekonomii wartości i miastach przyszłości. Jeśli tak jak ja czujesz, że pieniądze to jednak...

show more
Cześć, witam Cię w audycji „Wartość Dodana”. Nazywam się Adam Mikołajczyk i będę Twoim przewodnikiem po ekonomii wartości i miastach przyszłości.

Jeśli tak jak ja czujesz, że pieniądze to jednak nie wszystko i potrzebujesz nadawać swojemu życiu biznesowemu głębszych znaczeń, to bardzo dobrze trafiłeś. W tym podcaście dostarczę Ci wiedzy i inspiracji, abyś mógł tworzyć "WARTOŚĆ DODANĄ". Zarówno w sferze biznesowej, jak i poza nią.

Miasta z kolei są fascynującą sceną naszej działalności i zachodzących zmian. W tym podcaście pomogę Ci zrozumieć, jak działa nowoczesne miasto i jak Ty możesz się włączyć w jego rozwój.

Zapraszam na wspólną podróż po ekonomii wartości i miastach przyszłości.
show less
Contacts
Information

Looks like you don't have any active episode

Browse Spreaker Catalogue to discover great new content

Current

Looks like you don't have any episodes in your queue

Browse Spreaker Catalogue to discover great new content

Next Up

Episode Cover Episode Cover

It's so quiet here...

Time to discover new episodes!

Discover
Your Library
Search