Settings
Light Theme
Dark Theme
Podcast Cover

Scenariusze Kariery

  • #82 - Magdalena Szubert - O rekrutacji i pracy w sektorze pozarządowym

    10 APR 2024 · Zastanawiasz się, czy praca w sektorze pozarządowym może być dla Ciebie albo jak szukać pracy w organizacjach NGOs? O rekrutacji i pracy w trzecim sektorze opowiada Magdalena Szubert, która specjalizuje się w rekrutacji i programach rozwojowych dla tego sektora.  W tej rozmowie usłyszysz: - na jakie role zatrudnia trzeci sektor i jakich kompetencji poszukuje? - kto decyduje się na pracę w sektorze pozarządowym i dlaczego? - jakie formy zatrudnienia i warunki pracy oferują organizacje NGOs? - jak i gdzie szukać pracy w trzecim sektorze? - informacje o wybranych organizacjach, z którymi moja gościni współpracuje
    1h 4m 44s
  • #81 - Anna Pyrek - Onboarding, czyli o wdrożeniu do nowej roli zawodowej

    19 MAR 2024 · 70% liderów obejmujących nowe stanowiska jako przyczynę swoich porażek wskazało brak zrozumienia organizacyjnych norm i praktyk, co powodowało postępujących brak dopasowania do kultury firmy. Liderom brakowało konstruktywnej informacji zwrotnej, rozumienia dynamiki zespołu, wsparcia przy nawigowaniu w wewnętrznej sieci powiązań.   Z moją gościnią Anna Pyrek – współzałożycielką firmy konsultingowej Kingmakers, coachem i mentorką liderów rozmawiam o wyzwaniach, z jakimi wiąże się objęcie nowego stanowiska w wyniku rekrutacji zewnętrznej lub wewnętrznego awansu oraz obszarach, o które warto na tym etapie zadbać dotyczących relacji z organizacją, z zespołem i z samym/samą sobą.   W tej rozmowie usłyszysz: - Jaki jest czas na osiągnięcie sukcesu w nowej roli? - Jak określać cele i priorytety z perspektywy biznesu, nowej roli i siebie samego/siebie samej? - Jak od początku budować relacje z interesariuszami? - Od czego zacząć współpracę z zespołem? - Na podstawie czego wiedzieć, które kompetencje i nawyki będą wspierające a które szkodliwe w nowej roli? - Gdzie szukać sojuszników w nowej roli?
    52m 25s
  • #80 - Marzena Mazurkiewicz - Jak aktywnie docierać do ofert pracy?

    27 FEB 2024 · Ta rozmowa to zaproszenie do aktywnego poszukiwania pracy i wychodzenia z inicjatywą, tak, jak w dobrze przygotowanym prospectingu sprzedażowym. To zaproszenie do określenia firm, w jakich mamy największą szansę na wygraną ze swoim doświadczeniem, wyszukania informacji, które pozwolą na lepsze zrozumienie sytuacji biznesowej danej firmy i zaplanowania komunikacji. Moja gościni - Marzena Mazurkiewicz – to ekspertka w budowaniu procesów sprzedaży w obszarze prospectingu, tworzeniu strategii pozyskiwania klienta i generowania szans sprzedaży, pisaniu skutecznych wiadomości, social sellingu, budowaniu marki osobistej dla sprzedawców i kadry menedżerskiej. W tej rozmowie usłyszysz:· - Jaka jest przewaga aktywnego szukania pracy nad aplikowaniem na ogłoszenia? - Jakie działania obejmuje dobrze zaprojektowany prospecting? - Gdzie wyszukiwać informacji o firmach? - Co pisać w wiadomościach do pracodawców? - Jak prosić o informację zwrotną? - Jak pytać o polecenia?
    1h 7s
  • #79 - Anna Jarzębska - O radzeniu sobie z "nie wiem" w zmianie zawodowej

    6 FEB 2024 · Jak radzić sobie z „nie wiem” w świecie „wiem”? Jak wiedzę o sobie, swoje dotychczasowe doświadczenie, umiejętności, preferencje połączyć niczym kawałki puzzli w nowy zawodowy obraz? O tym w rozmowie z Anną Jarzębską - psycholożką i mentorką kariery. W tej rozmowie usłyszysz: - Co zatrzymuje a co będzie uruchamiać w zmianie zawodowej? - Jak radzić sobie z trudnymi emocjami, których doświadczamy w zmianie? - Stan „nie wiem” – przeszkoda czy twórczy element w zmianie zawodowej? - Co będzie pomoce w przechodzeniu od „nie wiem” do „wiem”? - Z jakich kawałków wiedzy o sobie budować swój nowy zawodowy obraz?
    53m 7s
  • #78 - Anna Nowak - Jak zadbać o karierę, aby długo pozostać aktywnym zawodowo?

    23 JAN 2024 · W tym odcinku podcastu z moją gościnią Anną Nowak - psycholożką pracy i organizacji zapraszamy do podróży w przyszłość swojego życia zawodowego i zachęcamy do zastanowienia się 📍co robić dzisiaj, aby za 15-20 lat czerpać profity ze swojej pracy, którą wykonujemy 📍jak organizacje mogą wspierać karierę dojrzałych pracowników A wszystko to w świetle psychologii pozytywnej organizacji pracy, koncepcji pozytywnego starzenia się, wydłużającego się życia i wyzwań demograficznych.
    52m 41s
  • #77- Dorota Steliga-Dmochowska - Jak zarządzać swoją marką osobistą w zmianie zawodowej?

    12 DEC 2023 · Przechodząc przez zmianę zawodową, dotychczas wypracowany komunikat na nasz własny temat często przestaje pasować. Jak ułożyć go na nowo, gdy wychodzimy na rynek pracy albo przechodzimy przez proces przebranżowienia? Na moje pytania odpowiada ekspertka ds. spójnej komunikacji – Dorota Steliga-Dmochowska W tej rozmowie usłyszysz: - Czym wyróżnia się marka osobista w zmianie zawodowej? - Co powinno składać się na opis naszej marki, gdy komunikujemy się z rynkiem pracy? - Kiedy najlepiej i od czego zacząć budowanie marki osobistej? - Jak przedefiniować komunikację o sobie w momencie przebranżowienia? - Jakie działania składają się na budowanie marki osobistej? - Jaką proporcję zachować w komunikowaniu tematów zawodowych vs zainteresowań i pasji pozazawodowych?
    1h 2m 28s
  • #76 - Małgorzata Jakubicz - Dokąd zmierza praca w dobie AI?

    28 NOV 2023 · Jaki wpływ sztuczna inteligencja będzie miała na naszą pracę, samopoczucie w pracy, na nasz rozwój zawodowy? Zapowiada się rewolucja czy ewolucja? O pracy w dobie AI opowiada Małgorzata Jakubicz - ambasadorka humanizmu w dobie cyfrowej, trenerka przywództwa. W tej rozmowie usłyszysz: - Czy AI będzie zabierać, czy przekształcać naszą pracę? - Czy współpraca z AI prowadzi do szczęścia w miejscu pracy? - Jakie kompetencje warto teraz rozwijać? - Na czym będzie polegać partnerstwo człowiek – maszyna? - Jak będzie zmieniała się rola lidera? - Czy zmierzamy w stronę zespołów mieszanych: człowiek maszyna-cyborg? - Czy rzeczywiście będziemy woleli być zarządzani przez algorytmy niż przez człowieka?
    56m 1s
  • #75 - Krzysztof Urbanowicz - ChatGPT w poszukiwaniu pracy. Część 2

    14 NOV 2023 · Jak szukać pracy z ChatGPT? W drugiej części mojej rozmowy z Krzysztofem Urbanowiczem - ekspertem w dziedzinie sztucznej inteligencji i ChatGPT, mediów i dziennikarstwa, komunikacji i marketingu cyfrowego – zanurzamy się w praktykę i przedstawiamy, jak krok po kroku pracować z ChatGPT. W tym odcinku usłyszysz:· - Jak adaptować CV pod ogłoszenie z ChatGPT? - Jakie stosować techniki przy pisaniu maili do pracodawców przy asyście ChatGPT? - Jak symulować pytania rekrutacyjne i całą rozmowę o pracę w czasie rzeczywistym? - Jak tworzyć dobry prompt? W pierwszej części rozmowy (odcinek 74) przedstawiamy, jakie możliwości stwarza ChatGPT a jakie ma ograniczenia, jakich błędów unikać pracując z ChatGPT i przy jakich konkretnie zadaniach może pomóc, gdy szukamy pracy.
    44m 51s
  • #74 - Krzysztof Urbanowicz - ChatGPT w poszukiwaniu pracy. Cześć 1

    31 OCT 2023 · Czy wiesz, że ChatGPT może stać się Twoim bardzo skutecznym asystentem w poszukiwaniu pracy? Może zrobić dla nas naprawdę wiele i pomóc w wielu czasochłonnych zadaniach - od budowania marki osobistej po przygotowanie do rozmowy o pracę. O tym, jak rozmawiać z ChatGPT, jak formułować prompty, jak nie wpadać w pułapki ChatGPT opowiada Krzysztof Urbanowicz - ekspert w dziedzinie sztucznej inteligencji i ChatGPT, mediów i dziennikarstwa, komunikacji i marketingu cyfrowego oraz metodykiem szkoleń z ponad 20 letnim doświadczeniem. To jest pierwszy z dwóch odcinków na temat ChatGPT. W drugim odcinku usłyszysz, jak krok po kroku wykonać 3 wybrane zadania związne z poszukiwaniem pracy przy asyście ChatGPT.
    1h 8m 3s
  • #73 - Solo - Jak projektować swoją pracę, aby już teraz przygotować się na pracę w przyszłości?

    18 OCT 2023 · Wszyscy zdajemy sobie sprawę, jak dużą wartość ma umiejętność uczenia się i oduczania. Mniej osób jednak wie, że naszą zdolność uczenia się możemy rozwijać poprzez dobre projektowanie pracy. Dobre projektowanie pracy nie tylko przekłada się na lepszą wydajność i jakość osiąganych efektów, wpływa też na subiektywne odczuwanie pracy, w tym na poczucie sensu pracy, poczucie odpowiedzialności, wewnętrzną motywację i satysfakcję z pracy, a jak pokazują badania również na procesy uczenia się i krzywą rozwoju zdolności poznawczych. Istnieją mocne dowody na to, że wydajność w pracy nie musi zmniejszać się wraz z wiekiem, jeśli zadbamy o dobre projektowanie pracy już teraz!
    19m 36s

Looks like you don't have any active episode

Browse Spreaker Catalogue to discover great new content

Current

Looks like you don't have any episodes in your queue

Browse Spreaker Catalogue to discover great new content

Next Up

Episode Cover Episode Cover

It's so quiet here...

Time to discover new episodes!

Discover
Your Library
Search