Settings
Light Theme
Dark Theme
Podcast Cover

Kobieta i argumenty

  • #034 Ekspert celny mówi o wyzwaniach na wschodniej granicy Polski (i UE) w czasie wojny. Rozmowa z Izabellą Tymińską

    29 APR 2022 · Zapraszam do wysłuchania odcinka. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zapomnij, że grupa na FB ("Kobieta i argumenty") powstała właśnie z myślą o Tobie! Dołącz do niej i nie wahaj się pytać, komentować albo kwestionować!
    1h 5m 36s
  • #033 Ekspert sprzedaży mówi nie o "kobiecych", a o rozterkach wrażliwego człowieka. Rozmowa z Tomkiem Kalko

    1 APR 2022 · Zapraszam do wysłuchania odcinka. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zapomnij, że grupa na FB ("Kobieta i argumenty") powstała właśnie z myślą o Tobie! Dołącz do niej i nie wahaj się pytać, komentować albo kwestionować!
    1h 19m 36s
  • #032 Specjalistka w tematyce odpadów i entuzjastka naturoterapii negocjuje pewnie, bo zna wartość swojej pracy. Rozmowa z Julią Wizowską

    11 MAR 2022 · Julia Wizowska - zafascynowana naturoterapią edukatorka ekologiczna. Działa w sieci od 2015 roku, pisząc o upcyclingu, ograniczaniu powstawanie śmieci, czyli o zero waste, oraz o recyklingu odpadów. To rozmowa o tym, co może kryć się za potrzebą ratowania świata, o wsłuchiwaniu się w siebie, korzystaniu z intuicji w negocjacjach oraz w publikowaniu treści w mediach społecznościowych. Znajdziesz ją na www. nanowosmieci.pl W rozmowie usłyszysz m.in. o: - tym, jaki Julia ma najprostszy patent na eko-życie (spoiler: jedna, albo dokładnie tyle ile potrzeba, ekotorba na zakupy) - dlaczego fizyczna forma jej książki jest tak niezwykła - o przekonaniu o wartości pracy, jaką wykonuje, dzięki któremu współprace, jakie prowadzi jej służą - o tym, czym są dla niej negocjacje i jak rozmawia o swojej ofercie - o uważności na swoje zachowania i poziom asertywności w różnych sposobach komunikacji - o kierowaniu się intuicją w działaniu — mediach społecznościowych i działaniu w sieci z sercem - o informacjach zwrotnych, które potwierdzają, że to co, robi, ma wielki sens i zmienia życia ludzi - o sukcesach negocjacyjnych, którymi są nawiązane współprace oraz powracający klienci - o negocjacyjnych porażkach z początku działalności — złości na próby zbijania cen i paleniu mostów z klientami - o emocjach, które sygnalizują naruszanie granic - o świadomości kobiet na temat tego, czego chcemy — a raczej jej braku - o tym, jak podchodzi do współprac i zatrudniania podwykonawców - o kobiecych kręgach i sile kobiet oraz o, nowym świecie równych praw między kobietami i mężczyznami o słuchaniu siebie, bez rozpraszaczy, bo jak usłyszysz siebie i za tym podążysz, to będą działy się cuda Zapraszam do słuchania odcinka. Zapraszam do wysłuchania odcinka. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zapomnij, że grupa na FB ("Kobieta i argumenty") powstała właśnie z myślą o Tobie! Dołącz do niej i nie wahaj się pytać, komentować albo kwestionować!
    1h 13m 59s
  • #031 Słuchajmy, Panowie! A wy, Panie, mówcie! Ekspert biznesu analizuje zachowania negocjatorów. Rozmowa ze Zbyszkiem Dzideczkiem

    24 FEB 2022 · Przepraszamy za słabą jakość audio. Zapraszam do wysłuchania odcinka. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zapomnij, że grupa na FB ("kobieta i argumenty") powstała właśnie z myślą o Tobie! Dołącz do niej i nie wahaj się pytać, komentować albo kwestionować!
    1h 23m 52s
  • #030 Negocjacje to osiąganie

    18 FEB 2022 · Realizacja postanowień noworocznych oznacza w podcaście Kobieta i argumenty nową formułę: czyli moje solowe odcinki! Uwielbiam rozmawiać z gośćmi i gościniami i z pewnością tego, do czego zdążyłaś przywyknąć, nie zabraknie. Chcemy jednak (ja i mój Zespół) w tym podcaście przekazywać Ci jak najwięcej negocjacyjnej wiedzy — odpowiadając w odcinkach na te najczęściej pojawiające się pytania. Z odcinka dowiesz się: - o znaczeniu niezłomności w dążeniu do celu — negocjator nie spocznie, póki nie osiągnie dlaczego negocjacje są początkiem relacji i czego lepiej na tym początku unikać - z czego składa się proces osiągania - o osobistym kontakcie i absolutnej szczerości w czasie negocjacji — tym, co pozwala osiągać lepiej niż serwowanie partnerowi w rozmowie wszystkich znanych technik negocjacyjnych - nie ma zasad, nie ma kanonu, każda rozmowa wygląda tak, jak chcesz na to pozwolić (sobie albo innym) - o wywieraniu wpływu na odbiorcę - o staniu przy swoich potrzebach i budowaniu na ich fundamencie - o kontrze między asertywnością i empatią - o tym, że zaawansowany wiek nie musi stanowić podstawy do większego szacunku - o domaganiu się dla siebie, nie tylko w czyimś imieniu - o trudności analizy własnych potrzeb, a to ona dostarcza argumentów do rozmowy oraz o tym gdzie i jak najlepiej negocjacyjne umiejętności trenować Zapraszam do wysłuchania odcinka. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zapomnij, że grupa na FB ("kobieta i argumenty") powstała właśnie z myślą o Tobie! Dołącz do niej i nie wahaj się pytać, komentować albo kwestionować!
    49m 12s
  • #029 Negocjacje w biznesie – umiejętność pożądana czy niezbędna. Rozmowa z Karoliną Brzuchalską

    11 FEB 2022 · W tym roku w podcastach pojawiam się po drugiej stronie mikrofonu — tak brzmi jeden z punktów, który stał się celem na ten rok. I nie zrozum mnie źle — w “Kobiecie i argumentach” nadal znajdziesz wywiady z niezwykłymi przedsiębiorcami z różnych branż, mniejszych i większych firm, ale formuła będzie się rozszerzała! W roli gościa odcinka pojawiłam się w grudniu w podcaście Karoliny Brzuchalskiej ”Co we freelansie piszczy” - rozmawiałyśmy, jak nietrudno zgadnąć, o negocjacjach, bez których… nie ma biznesu. Zapraszam do odcinka! Chociaż rozmowę z Karoliną Brzuchalską odbyłam w grudniu, to zaproszenie do webinaru, o którym słyszysz w podcaście, jest nadal aktualne! Webinary negocjacyjne w “Kobieta i argumenty” to wydarzenia cykliczne. Tutaj sprawdzisz najbliższy termin spotkania oraz dokonasz zapisu: https://kobietaiargumenty.pl/zapis-na-webinar/ Rozmawiałyśmy o: -o tym jak to się stało, że zajęłam się szkoleniem kobiet z zakresu negocjacji -o komunikacji biznesowej i partnerskiej -co jest zakładaniem sobie stryczka na głowę, kiedy idzie się na rozmowę negocjacyjną -gdzie przebiega granica pomiędzy miękkimi i twardymi komunikatami -jak prowadzić rozmowy z „relacjonistą/tką” a jak z „analitykiem/czką” -jak przygotować się do pierwszej rozmowy z klientem -czego tak naprawdę chce klient -o istocie pytania “a dlaczego ja mam od Ciebie kupić?” -o tym, czemu służy zadawanie trudnych pytań -o sile zaufania do własnej intuicji -jak radzić sobie z próbami zbijania ceny podczas rozmów -jak docierać i rozmawiać z tzw. „zimnym leadem”, czyli klientem, który jeszcze nas nie zna i ogrzać go na tyle, by skusił się na ofertę -zrozumienie potrzeb a avatar wymarzonego klienta - na czym polegają -jak informować klientów o podwyżkach -najważniejsze dla początkujących przedsiębiorczyń — zachować autentyczność w rozmowach biznesowych, nie tylko spójność Zapraszam do wysłuchania odcinka. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zapomnij, że grupa na FB ("Kobieta i argumenty") powstała właśnie z myślą o Tobie! Dołącz do niej i nie wahaj się pytać, komentować albo kwestionować!
    54m 39s
  • #028 Jak negocjować pieniądze

    4 FEB 2022 · Realizacja postanowień noworocznych oznacza w podcaście Kobieta i argumenty nową formułę: czyli moje solowe odcinki! Uwielbiam rozmawiać z gośćmi i gościniami i z pewnością tego, do czego zdążyłaś przywyknąć, nie zabraknie. Chcemy jednak (ja i mój Zespół) w tym podcaście przekazywać Ci jak najwięcej negocjacyjnej wiedzy — odpowiadając w odcinkach na te najczęściej pojawiające się pytania. Stąd, w pierwszym solowym odcinku zaczynamy od konkretów i porozmawiamy o pieniądzach! Czy uważasz, że potrafisz negocjować pieniądze? Bez względu na to, czy odpowiadasz sobie w duchu „tak, potrafię”, czy „no nie do końca” zapraszam Cię do wysłuchania tego odcinka — z pewnością uporządkuje on Twoją wiedzę, a może uda Ci się dowiedzieć czegoś nowego i zmienić perspektywę — daj znać po wysłuchaniu na naszej grupie na Facebooku "Kobieta i argumenty", jak to u Ciebie było! W odcinku usłyszysz o: - tym, dlaczego negocjowanie pieniędzy jest takie trudne, szczególnie na początku biznesowej drogi - skąd biorą się trudności w ocenianiu siebie, a szczególnie — w pozytywnym ocenianiu - krytyka naszych produktów bywa… krytyką nas samych! - o tym, jak przygotować się na sukces przed rozmowami negocjacyjnymi — co konkretnie trzeba wiedzieć - o formach wywierania wpływu - o zaletach doboru klientów i prowadzenia marketingu dla tych wybranych klientów - o mapie negocjacyjnej, czyli niezbędnym narzędziu każdej rozmowy - o tym, co jest kluczowe w negocjowaniu, czyli o subiektywnej wartości pieniądza - o przewadze budowanej dzięki przedstawianiu zalet i wartości - o ofertowaniu przygotowane pod konkretnego (nie każdego) klienta Zapraszam do wysłuchania odcinka. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zapomnij, że grupa na FB ("kobieta i argumenty") powstała właśnie z myślą o Tobie! Dołącz do niej i nie wahaj się pytać, komentować albo kwestionować!
    29m 30s
  • #027 Filozofka i feministka o negocjowaniu kobiecej niezależności. Rozmowa z Magdaleną Środą.

    28 JAN 2022 · Rozmowa z Magdaleną Środą, filozofką i etyczką, zajmującą się gender studies, filozofią moralną i polityczną - w rozmowie o kobiecej sprawczości. W wywiadzie usłyszysz m.in.: -O naszej kulturze i filozofii, społecznych fundamanetach funkcjonowania, którą stworzyli mężczyźni — a celem kobiet jest próba odnalezienia partnerskiej kobiecości, równej mężczyznom, niemarginalizowanej do roli dekoracyjnej i prokreacyjnej -chociaż kobiety wywalczyły udział w świecie politycznym, społecznym, produkcyjnym, ekonomicznym, jednak koszty „tradycyjnych” ról rodzinnych nadal leżą po ich stronie -O tradycyjnych cechach przywództwa “fallicznego”: zorientowanego na jeden cel i dążenie do niego, opartego na narcyzmie; natomiast jego przeciwieństwem jest model przywództwa kobiet, oparty na ich wrażliwości, -o micie Antygony Sofoklesa — “tertium genos”, która pokazuje kobiecą drogę zmiany struktury społecznej -o tym, że budowanie swojej drogi jest najtrudniejsze dla osób młodych i nieuprzywilejowanych, które najwięcej tracą na braku mechanizmów kwotowych - ułatwiających wejście kobietom na wcześniej niedostępne dla nich stanowiska i jak ma się do tego wpadanie w stereotyp lepkiej podłogi (zajmowania stanowisk vice); kobiety z zaniżonymi ambicjami nie chcą przewodzić, choć świetnie wykonują swoją pracę -wejście w męski świat to najpierw próba dopasowania się do istniejących warunków, a potem pozostawanie w cieniu — bez wymagań, negocjowania podwyżek, zadowalając się tym, co jest -o wychowaniu dziewczynek i chłopców, które nadal wspiera przekaz podawany od lat, jednak to wiedza i pamięć o przeszłości pozwala pracować na odmienną pozycję -o tym, że heteroseksulane układy z niekompetentnymi partnerami, zdradzającymi, albo nieobecnymi, mogą (niezależnie od orientacji psychoseksualnej) popychać w stronę związków homoseksualnych -czym jest deemancypacja kobiet w dzisiejszych czasach i co na nią wpływa -jak kobiety wpłynęły na innowacyjność przemysłu kosmicznego ZSRR i pozwoliły wyprzedzić USA w kosmicznym wyścigu -niezależność finansowa i obecność na rynku pracy czy samostanowienie — co ma największą wartość instrumentalną -co musiałoby się stać, żeby osoby wykluczone wzięły odpowiedzialność za własne życie -o czynnikach ograniczających dzietność: genderowość ról i potrzeba pomocy w wychowaniu dziecka -o istocie nadawania interpretacji dzieł klasycznych i baśni — czyniąc wychowanie dzieci bardziej świadomym -kobiety pełniące rolę negocjatorki między “słabym” dzieckiem a “silnym” partnerem, uwikłanym w stereotyp macho — ich pozycja rodzinnna i społeczna determinuje to, że są dobrymi negocjatorkami -o tym, że negocjowanie to atrybut moralności w demokracji — nikt nie ma monopolu na prawdę i trzeba uwzględniać potrzeby innych. -szukanie rozwiązania najlepszego dla ogółu (jak w krajach anglosaskich) - nie uprzywilejowuje się jednej osoby, a interes każdego jest istotny, rozstrzyganie konfliktów w taki sposób jest obowiązkiem moralnym -skąd wynosi się normy etyczne i gdzie uczy się współpracy, argumentacji, rozwiązywania problemów -życzenia egoizmu dla kobiet — autocentryzmu i ambicji, zamiast nieustannego niesienia pomocy, oraz zajmowania ról, które mogą pozwolić na zmianę kawałka świata dla siebie i innych kobiet -zwrot ku sobie i wzmocnienie siebie — jesteś najważniejszym polem własnego działania oraz odpowiedzialność za podjęte akcje spada na Ciebie. Potem będą mogły być opokami — nie tylko epatując troską, ale stając się filarem zmiany społecznej. -brak konsensusu zdobywanej drogą argumentów, stawanie naprzeciw stronie, która nie chce niczego osiągnąć jest porażką -przyjrzyj się historii kobiet — to, na co narzekamy, teraz trudno było zdobyć. Jej znajomość wzmacnia Serdecznie zapraszam do rozmowy! A jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o negocjacyjnych technikach i tym, jak ważna jest praca z własnym mindsetem (jeszcze zanim do negocjacji przystąpisz) dołącz do naszej grupy na Facebooku "Kobieta i argumenty", gdzie znajdziesz niepublikowane nigdzie indziej treści, a także masz w każdy czwartek możliwość zadawania mi pytań.
    1h 19m 36s
  • #026 O negocjacjach w biznesie, i czy kobiety negocjują inaczej? Rozmowa z Lidią Krawczyk.

    21 JAN 2022 · Chociaż uwielbiam prowadzić wywiady z gośćmi w podcaście Kobieta i argumenty, to pojawianie się w roli gościa u innych internetowych twórców jest dla mnie przemiłą odmianą — potrafię wnikliwie słuchać, ale też z nieskrywaną przyjemnością opowiadam o mojej filozofii prowadzenia negocjacji. Zapraszam do odcinka podcastu „Biznesninja” Lidii Krawczyk, w którym niedawno gościłam. UWAGA: zaproszenie na pokład programu mentoringowego, o którym opowiadam w odcinku, jest aktualne — to znaczy, w momencie publikacji w Kobieta i argumenty, zapraszam do drugiej edycji tego szkolenia. Link i szczegóły sprawdzisz tutaj: LINK. W wywiadzie rozmawiałyśmy o: - tym, co porwało mnie w negocjacjach korporacyjnych na tyle, że teraz tego uczę i dlaczego uczę negocjowania właśnie kobiety - z czego wynika specyfika kobiecych negocjacji - czego większość o mnie nie wie: moja historia onkologiczna to źródło przebudzenia i wielkiej mocy, z której nieustannie czerpię - o tym jak na kobiece negocjacje wpływa strach — konfrontacje i konflikty przerażają i są wbrew temu, jak większość z nas wychowano - jakie są najczęstsze strategie unikania (zamiast szukania rozwiązań) - o wykorzystaniu NVC w prowadzeniu negocjacji biznesowych - co oznacza bycie dobrą negocjatorką — o roli samopoznania i asertywności (empatii dla siebie) w rozmowach biznesowych - o tym jak negocjować z innymi kobietami oraz o strefach no-go, których lepiej nie poruszać - o sile small talku prowadzonego z uważnością - dobre praktyki negocjacyjne: dobre przygotowanie się do rozmów, benchmark (porównanie propozycji), społeczny dowód słuszności - o znaczeniu przekonań na nasz własny temat, które stoją za określonym działaniem - o pułapce konkurencji i postulowania cen: znaj wartość swojego produktu i wyjątkowość oferty (unique selling point), żeby osiągać swoje negocjacyjne cele - o kwestionowaniu i blefach, kiedy podawana jest nam cena — na co zwracać uwagę - o tym, jakie pytania zadawać kwestionując informacje, jakie otrzymujemy - co robić w sytuacji, kiedy słyszymy „nie mam budżetu” - o 3 kluczowych narzędziach negocjacyjnych: pytaj, słuchaj i korzystaj z intuicji Serdecznie zapraszam do rozmowy! A jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o negocjacyjnych technikach i tym, jak ważna jest praca z własnym mindsetem (jeszcze zanim do negocjacji przystąpisz) dołącz do naszej grupy na Facebooku, gdzie znajdziesz niepublikowane nigdzie indziej treści, a także masz w każdy czwartek możliwość zadawania mi pytań.
    1h 32m 23s
  • #025 Właścicielka szkoły językowej mówi o najtrudniejszych negocjacjach — tych z sobą samą, które są jednocześnie największymi sukcesami.

    14 JAN 2022 · Agnieszka Marcinkowska, właścicielka szkoły językowej LERNE!, prowadząca biznesowego podcastu “Szmula Rozkminia Biznes” oraz krwiodawczyni. Wielokrotnie zdarzało się w rozmowie, że Agnieszka mówiła, że nie umie negocjować, że na negocjacjach się nie zna, a potem niemal wykładała założenia, techniki, które stosuje oraz wnikliwy wgląd w rozmowy, jakie prowadzi. W wywiadzie rozmawiałyśmy o: - jak znajomość języków obcych pomaga w życiu - dlaczego zaczęła prowadzić podcast, który pokazuje jej drogę przedsiębiorcy - o negocjacjach z klientami i lektorami językowymi — siła dogadywania się na równym poziomie - o rozmowie na poziomie faktów, a nie wyobrażeń o sytuacji — dowiadując się o prawdziwych powodach zachowań oraz jasnych komunikatach, które pozwalają unikać konfliktów - jak zatrudnienie lektorów i odpowiedzialność za innych ludzi pomogła jej w egzekwowaniu płatności - jak wejście w stan flow pozwala na zaufanie sobie - pytanie o rozwiązanie sytuacji klientów, to perspektywa, która pozwala zażegnywać spory - negocjacje są wtedy, kiedy uzyskuje się porozumienie — z pierwszego „nie” robi się „tak”, albo jakaś wersja pośrednia, najlepiej win-win - o agresywnej postawie obrony przez atak - o BATNA — alternatywnej wersji, kiedy pierwsza założona zawiedzie i ZOPA - o nakładaniu sobie zbyt wielu obowiązków i braku asertywności, które nie pozwalało zadbać o siebie w trakcie prowadzenia biznesu - o negocjowaniu w imieniu kogoś, kto od nas zależy, które przychodzi łatwiej niż negocjowanie dla samej siebie - gdzie jesteś Ty na liście swoich priorytetów i co możesz zrobić, żeby być agentką dla samej siebie? - sytuacja negocjacyjna to wierch góry lodowej, bo za nami stoi całe nasze życie i wszystko, to co jest naszymi wartościami - o najtrudniejszych negocjacjach — tych samych z sobą, które są jednocześnie największymi sukcesami - o umniejszaniu sobie samym i języku złożonym ze zdrobnień, który to wspiera - o lekcji negocjacyjnej — negatywie na Facebooku, który wynikł z niejasnego komunikatu i ustaleń ustnych - o różnicach w negocjacjach kobiecych i męskich - o tym czemu podejście „kobiety kobietom” nie jest najbardziej idealnym układem wsparcia i rozwoju — pokazywanie mocy bez deprymowaniu swojej działalności - o lustrze społecznym — znajdywaniu swoich mocnych stron pytając bliskich - znaczeniu dywersyfikacji przychodów, nieodpuszczaniu małych bitew i traktowaniu ich jak sytuacje treningowe Jeżeli zainteresowały Cię tematy, o których rozmawiam z Agnieszką Marcinkowską, zapraszam Cię do ich analizy i omówienia, które miesiąc po publikacji każdego odcinka znajdziesz na blogu, a jeżeli zapiszesz się na newsletter – analizę metod negocjacyjnych gości wywiadów wyślemy do Ciebie mailem w środę po każdej nowej audycji. Otrzymasz też w prezencie lekcję video o tym, jak się bronić przed manipulacją w negocjacjach.
    1h 11m 18s

Podcast o negocjacjach w kobiecym wydaniu. Zapraszam Cię do spotkania kobiet, które zaczynały z miejsca „Jestem. I co teraz się ze mną stanie?”, a potem wytyczyły własną ścieżkę, podążają nią,...

show more
Podcast o negocjacjach w kobiecym wydaniu.
Zapraszam Cię do spotkania kobiet, które zaczynały z miejsca „Jestem. I co teraz się ze mną stanie?”, a potem wytyczyły własną ścieżkę, podążają nią, nakłaniają świat, aby im w tym pomógł i czerpią z życia garściami. Posłuchaj mężczyzn, którzy obserwują kobiety w przestrzeni biznesowej i społecznej. Moi goście w wywiadach dzielą się z nami, jak negocjują i jak osiągają oraz co my możemy robić, by również osiągać.

Więcej znajdziesz na: www.kobietaiargumenty.pl
show less
Contacts
Information

Looks like you don't have any active episode

Browse Spreaker Catalogue to discover great new content

Current

Looks like you don't have any episodes in your queue

Browse Spreaker Catalogue to discover great new content

Next Up

Episode Cover Episode Cover

It's so quiet here...

Time to discover new episodes!

Discover
Your Library
Search