Settings
Light Theme
Dark Theme
Podcast Cover

TOK FM Select

  • Pięcioro obywateli Polski pozywa Skarb Państwa za bezczynność w sprawie kryzysu klimatycznego: "Dla siebie i swojej rodziny"

    10 JUN 2021 · Za bezczynność w czasie kryzysu klimatycznego pięcioro obywatelek i obywateli Polski pozywa Skarb Państwa. Domagają się jasnych terminów neutralności klimatycznej czy konkretnej redukcji dwutlenku węgla. Rozmawiamy z pozywającymi Moniką Stasiak z Fundacji Na Rzecz Wszystkich Istot i aktywistką klimatyczną Mayą Osbayoglu.
    12m 1s
  • Coraz częściej skanujemy twarz, tęczówkę, linie papilarne. Biometria - szansa czy zagrożenie? [sponsorowane]

    10 JUN 2021 · Już teraz na podstawie linii papilarnych czy tęczówki oka można ustalić naszą tożsamość. Dzięki temu nie musimy zapamiętywać ogromnej liczb pinów, kodów i haseł. Jakie szanse wiążą się z biometrią? Czy korzystanie z niej np. w telefonie jest bezpieczne? Anna Stachowska rozmawia z Andrzejem Cieślakiem, ekspertem ds. cyberbezpieczeństwa i komunikacji przemysłowej, o tym, jakie techniki biometryczne funkcjonują już dziś, a jakie czekają na nas w przyszłości. Czy nasza prywatność i tożsamość będą zagrożone? Sponsorem podcastu jest Veolia.
    22m 37s
  • Jak zachować przyzwoitość w niszczonym systemie wymiaru sprawiedliwości

    8 JUN 2021 · Pytanie o to, jak zachować się w sądowej schizofrenii - gdy raz podkreślamy, że pewne rzeczy są nielegalne a innym razem szanujemy orzeczenia - wydaje się filozoficzne. Ale ma ono także bardzo praktyczny wymiar. Bo rozstrzygane konkretne sprawy konkretnych osób, bo trzeba coś zrobić albo postanowić, że czegoś nie zrobimy. Oczekiwania skierowane są wobec sędziów czy adwokatów, ważne jest jednak, nawet jeśli nie jesteśmy prawnikami, pokazywać - na miarę swoich możliwości - naszą niezgodę na niepraworządność. W powodzi wielu negatywnych zdarzeń, kontrowersyjnych orzeczeń, "porażających" newsów warto pokusić się o refleksję. Ale też nadzieję, że z wydarzeń ostatnich lat wyciągniemy wnioski, które posłużą wspólnemu dobru. Do takiej właśnie refleksji zapraszamy wraz z profesorem Włodzimierzem Wróblem, sędzią Sądu Najwyższego i mecenas Agnieszką Helsztyńską, adwokatką i prezes Sądu Dyscyplinarnego przy Izbie Adwokackiej w Warszawie.
    38m 9s
  • Czy Jarosław Gowin zostanie zdradzony?

    7 JUN 2021 · O obecnej sytuacji Jarosława Gowina wewnątrz Zjednoczonej Prawicy, jak i jego własne partii rozmawiamy z Michałem Danielewskim z oko.press. Pyta,y również o możliwość powrotu Donalda Tuska do aktywnej polityki krajowej.
    13m 36s
  • Szczyt G7. "Raje podatkowe nie będą opłacalne"

    7 JUN 2021 · Z dr. Jakubem Sawulskim, kierownikiem zespołu makroekonomii w Polskim Instytucie Ekonomicznym i wykładowcą SGH, rozmawialiśmy o szczycie G7, na którym doszło do porozumienia dotyczącego podatku cyfrowego dla gigantów oraz raportowania wpływu firm na środowisko.
    6m 44s
  • Michnik: wybory 4 czerwca nie były w pełni demokratyczne ale były wolne

    4 JUN 2021 · Gościem programu jest Adam Michnik redaktor naczelny Gazety Wyborczej.
    39m 45s
  • Piecza: FASolki (odcinek 5)

    1 JUN 2021 · Marta o pomoc starała się właściwie przez całą ciążę. Chciała, by zamknięto ją w szpitalu, na odwyku - bo teraz, kiedy spodziewa się dziecka, nie może pić, nie może dać się nałogowi. I choć szpital początkowo zgodził się ją leczyć, finalnie Marta na oddział nie trafiła. W październiku 2020 roku na świat przyszła jej córka, u której stwierdzono FAS, czyli płodowy zespół alkoholowy. Dziecko trafiło do rodziny zastępczej. W kolejnym odcinku "Pieczy", otwierającym drugi sezon serialu, Michał Janczura śledzi walkę Marty o odzyskanie córki. Pierwszy sezon radiowego serialu dokumentalnego "Piecza" opowiada o pełnym absurdów, niedoróbek i nielogiczności systemie, w którym dziecko nie jest podmiotem, ale przedmiotem. Przez pryzmat historii konkretnych dzieci i konkretnych rodzin Michał Janczura wyjaśnia, jak skonstruowany jest system, do którego trafiają dzieci opuszczające rodziny biologiczne. A także jak bardzo, nieraz za wszelką cenę i wbrew wszystkiemu, system stara się ich do siebie nie przyjąć. Sezon drugi serialu podąża śladami znanych nam już bohaterów, ale też prezentuje zupełnie nowe historie, a przez ich pryzmat - kolejne zjawiska. Pokazuje, jak bardzo losy pojedynczych dzieci czy rodzin zależne są z jednej strony od systemu, z drugiej - często od arbitralnych decyzji pojedynczych urzędników. I znów w wielu momentach trudno jest uwierzyć, że wydarzenia, o których opowiada Michał Janczura, miały miejsce naprawdę. Kolejne odcinki we wtorki zawsze w samo południe na platformie podcastowej i o 20 na antenie TOK FM.
    57m 38s
  • Dlaczego papierosy są legalne? I czy można ich zakazać?

    31 MAY 2021 · Nikt nie ma wątpliwości, że palenie papierosów przynosi wyłącznie szkody zdrowotne. I to od pierwszego zaciągnięcia się papierosowym dymem. Skoro wszyscy o tym wiemy i od lat rządy wydają mnóstwo pieniędzy na kampanie zniechęcające do palenia i znacznie więcej na leczenie ofiar nałogu, to dlaczego do dziś palenia nie zakazano? Czy to w ogóle możliwe? I jak mogłaby wyglądać droga prowadząca do wychowania pokolenia nieznającego smaku papierosów? O tym w rozmowie z Tomaszem Kopką mówi prof. Łukasz Balwicki, kierownik Zakładu Zdrowia Publicznego i Medycyny Społecznej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, a także kierownik Uniwersyteckiej Poradni Antynikotynowej.
    33m 31s
  • Pogłoski o śmierci biur przez pandemię były przesadzone. „Potrzebujemy ich jak powietrza” [sponsorowane]

    31 MAY 2021 · Nasz dzisiejszy gość – Jarosław Pilch, dyrektor działu powierzchni biurowych w Savills Polska – przekonuje, że home office nie zabił rynku biur i podaje też na to dowody. Wyjaśniamy też, jak działają biura na godziny i dlaczego to może być bardzo ciekawa opcja zarówno dla dużych korporacji, jak i dla jednoosobowych działalności gospodarczych. Pilch radzi też pracodawcom, jak zbudować nowoczesne biuro przyszłości czym skusić pracownika, żeby zechciał porzucić home office i wrócić do open space’ów. Do wysłuchania podcastu zaprasza Savills - międzynarodowa firma doradcza działająca na rynku nieruchomości komercyjnych
    22m 42s
  • Pokolenie, które nie zna trzepaka. Dzieci coraz więcej patrzą w ekran

    28 MAY 2021 · O uzależnieniach behawioralnych dzieci w kontekście zdalnej nauki rozmawiamy ze Sławomirem Klepnerem, pedagogiem ze Stowarzyszenia Twoje Miejsce, nauczycielem w Szkole Podstawowej nr 394 w Warszawie.
    14m 14s

W tym podcaście znajdziesz codziennie jeden starannie wybrany materiał audio, który pozwoli Ci poznać ofertę Radia TOK FM: to o wiele więcej niż newsy i polityka. Całą ofertę Radia TOK...

show more
W tym podcaście znajdziesz codziennie jeden starannie wybrany materiał audio, który pozwoli Ci poznać ofertę Radia TOK FM: to o wiele więcej niż newsy i polityka. Całą ofertę Radia TOK FM - ponad 60 stale aktualizowanych podcastów - znajdziesz tylko na stronie TOKFM.pl i w aplikacji mobilnej TOK FM. Radio TOK FM to kilkanaście godzin najwyższej jakości programu każdego dnia.
show less
Contacts
Information
Author Radio TOK FM
Categories News
Website -
Email pomoc@tok.fm

Looks like you don't have any active episode

Browse Spreaker Catalogue to discover great new content

Current

Looks like you don't have any episodes in your queue

Browse Spreaker Catalogue to discover great new content

Next Up

Episode Cover Episode Cover

It's so quiet here...

Time to discover new episodes!

Discover
Your Library
Search