Settings
Light Theme
Dark Theme
Podcast Cover

Radiodoba

  • Rozmowa #140. W górach dla Marysi: Marta Owca o himalajskiej wyprawie i pomocy dla innych

    27 APR 2024 · Tym razem przedstawiamy Wam https://www.facebook.com/profile.php?id=100095679966131 - podróżniczkę, która właśnie wyrusza na szlak w Himalaje, aby przekroczyć granice własnych możliwości i walczyć o lepsze jutro dla innych. Marta, mama dwójki dzieci, absolwentka AWF Wrocław, specjalistka ds. kontroli jakości oraz instruktorka fitness, to kobieta, której życie jest pełne niezapomnianych przygód. Ale to, co czyni jej najnowszą wyprawę tak wyjątkową, to nie tylko zdobywanie szczytów, ale także szlachetna misja wspierania Marysi Radziemskiej - dziewczynki cierpiącej na Zespół Retta. Marysia, jak wiele dzieci, potrzebuje ciągłej opieki i wsparcia. Dlatego Marta postanowiła połączyć swoje pasje z działaniem charytatywnym, kierując swoje wysiłki na rzecz tej odważnej wojowniczki. W trakcie swojej wyprawy Marta zbiera środki na rzecz Marysi poprzez zbiórkę na platformie https://zrzutka.pl/twwbjp. Dzięki Marcie odkryjemy, jak pasja, wytrwałość i wrażliwość mogą zmieniać świat. Przeżyjmy razem tę niezwykłą podróż, która prowadzi od polskich gór aż po szczyty Himalajów. Zapraszam Was do wsłuchania się w inspirującą historię Marty i dołączenia do akcji wsparcia dla Marysi. Rozmawia Tomasz Kuriata.
    20m 47s
  • Rozmowa #139. Siła nadziei: historia Mateusza Szota

    24 APR 2024 · Tym razem będzie o niezłomnej determinacji i niezwykłej sile ducha i podzielić się historią niezwykłego sportowca, https://www.siepomaga.pl/mateusz-szot. Mateusz to nie tylko utytułowany pływak, lecz także prawdziwa ikona siły i wytrwałości. Jego życie to prawdziwa podróż przez wzloty i upadki, momenty triumfu i tragedii. Mając zaledwie 27 lat, Mateusz zdobył ponad 100 medali i wyróżnień uczestnicząc w różnorodnych zawodach i wyzwaniach pływackich na terenie całej Polski. Jego pasją jest nie tylko rywalizacja na wodzie, ale także inspiracja innych do osiągania swoich celów. Jednak los rzucił mu ogromne wyzwanie. Tragiczny w skutkach wypadek zmienił jego życie w mgnieniu oka. Ale nawet w obliczu największych przeciwności, Mateusz nie poddał się. Dzięki niezłomnej woli i wsparciu bliskich, podjął walkę o każdy kolejny dzień. Odzyskując świadomość i ruch w części ciała, Mateusz stawia kroki by wrócić do normalności. Jednak droga do pełnego zdrowia jest jeszcze długa i wymagająca. Dlatego też, zapraszamy Was do wysłuchania historii Mateusza i dołączenia do walki o jego powrót do zdrowia. Każdy gest wsparcia przybliża go do celu. Razem możemy uczynić niemożliwe - możliwym. W rozmowie uczestniczy również jego partnerka Małgorzata Tyrek. Rozmawia https://tomaszkuriata.pl/. Więcej o Mateuszu: https://www.siepomaga.pl/mateusz-szot https://www.vratislavia-medica.pl/inspirujaca-historia-rehabilitacji-i-sily-ducha/ https://sportowefakty.wp.pl/plywanie/1075077/z-tym-marzeniem-budze-sie-kazdego-dnia
    28m 24s
  • Rozmowa #138. Światło, cień i emocje. Spotkanie z fotografem Danielem Krześniakiem

    20 APR 2024 · Zapraszamy na spotkanie z Danielem Krześniakiem, fotografem, który swoją pasją, talentem i zaangażowaniem zdobył uznanie w świecie sztuki fotograficznej. Daniel nie tylko uchwycił świat obiektywem swojego aparatu, ale także jest fachowcem w tworzeniu historii za pomocą fotografii. Jego prace, wyróżnione w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym Portret 2023, są nie tylko zbiorem obrazów, ale także narracją o ludzkich emocjach, relacjach i życiu w ogólnym tego słowa znaczeniu. Ponadto, rozmawiając z Danielem, nie możemy pominąć tematu wiecznego dylematu: fotografia analogowa kontra cyfrowa. Jakie są zalety i wady obu technologii? Jakie piękno tkwi w tradycyjnych metodach, a jakie możliwości daje nam współczesna cyfrowa rewolucja? W trakcie naszej rozmowy Daniel podzieli się także swoimi doświadczeniami ze współpracy z Romanem Mrozowskim, twórcą niezwykłych murali w Dzierżoniowie. Jak sztuka uliczna może inspirować i wpływać na proces twórczy fotografa? Przez pryzmat jego doświadczeń, wspomnień i refleksji zapraszamy was do podróży przez świat fotografii, gdzie światło, cień i emocje łączą się w niepowtarzalne obrazy. Oto Daniel Krześniak - człowiek, który nie tylko patrzy na świat, ale także go interpretuje poprzez obiektyw swojego aparatu. Nikon czy Canom? Posłuchajcie rozmowy, którą przeprowadził Tomasz Kuriata. Jego zdjęcia znajdziesz na Instagramie: @kaerzett @danfoto
    38m 22s
  • Rozmowa #137. W świetle wyborów: Jan Dzięcielski o przyszłości Świdnicy

    17 APR 2024 · Zapraszamy do wysłuchania podcastu z https://www.facebook.com/j.dziecielski, samorządowcem, który kandyduje na stanowisko prezydenta Świdnicy z ramienia Koalicji Obywatelskiej. Nasz gość to przewodniczący świdnickiej rady miejskiej i postać dobrze znana mieszkańcom miasta. Z wykształcenia leśnik. Podczas tego wywiadu postanowiliśmy zadać mu szereg pytań dotyczących jego wizji rozwoju miasta, planów na najbliższą kadencję oraz konkretów dotyczących różnych obszarów życia społecznego i gospodarczego w Świdnicy. Rozmowa ta jest ważna dla mieszkańców Świdnicy zainteresowanych sprawami lokalnymi i samorządowymi. Czy plany Jana Dzięcielskiego mają szansę zmienić oblicze miasta? Jakie inwestycje czekają Świdnicę? Jakie są jego odpowiedzi na pytania dotyczące codziennego życia mieszkańców? W trakcie rozmowy Jan Dzięcielski odpowie na pytanie dotyczące swojego miejsca zamieszkania i jak to wpływa na jego kandydaturę na prezydenta. Ponadto, zapytamy go, co sądzi o swojej konkurencji oraz jak zamierza podchodzić do istotnych dla mieszkańców spraw, takich jak np. przyszłość gazety i portalu samorządowego "Moja Świdnica". Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Janem Dzięcielskim i poznania bliżej jego kandydatury oraz propozycji dla mieszkańców Świdnicy. Rozmawia https://tomaszkuriata.pl/. 
    27m 27s
  • Rozmowa #136. Najważniejsze sprawy świdniczan w podcaście z prezydent miasta Beatą Moskal-Słaniewską

    16 APR 2024 · Razem z https://www.facebook.com/BeataMoskalSlaniewskaPrezydentSwidnicy, kandydatką na prezydenta przed II turą wyborów, porozmawiamy o sprawach, które nurtują mieszkańców Świdnicy. Czy odbędą się Dni Świdnicy? Czy powstanie Aquapark? Czy powrócą cotygodniowe spotkania z mieszkańcami? A co z biurem paszportowym? Poruszymy również kwestię długu miasta, a także przyszłości gazety i portalu "Moja Świdnica". Słuchacze dowiedzą się, co prezydent Świdnicy myśli o swoim kontrkandydacie. Jakie są jej pomysły na zatrzymanie młodych w mieście i inne ważne dla świdniczan sprawy? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w tym wywiadzie. Rozmawia https://tomaszkuriata.pl/.
    53m 3s
  • Rozmowa #135. Droga do świadomej dorosłości: Podcast z twórcami projektu "Młodzi Dorośli"

    15 APR 2024 · Zapraszamy Was na inspirującą podróż przez świat młodzieży - dla młodzieży. Bohaterami podcastu są Aleksandra Marczuk i Hubert Germański z I LO w Dzierżoniowie. "Młodzi Dorośli" to nie tylko nazwa projektu, to idea, która niesie ze sobą misję ułatwienia młodym ludziom wejścia świadomie w dorosłość. Dowiemy się, jak zrodził się ten projekt, jakie cele stawia przed sobą i jakie wyzwania napotykają na swojej drodze. Ale najważniejsze, poznamy historię pasji i zaangażowania, która kieruje tymi młodymi liderami.  Poniżej adresy mediów społecznościowych i strony internetowej projektu "Młodzi Dorośli": - Strona internetowa: http://mlodzidorosli.com/ - TikTok: mlodzidorosli - Instagram: https://www.instagram.com/mlodzidorosli/ - Facebook: https://www.facebook.com/profile.php?id=61553396814715 Rozmawia https://tomaszkuriata.pl/.
    32m 31s
  • Rozmowa #134. Niemcza: Druga tura, nowa jakość - podcast z Rafałem Pawłowskim

    14 APR 2024 · Tym razem skupiamy się na Niemczy, urokliwym zakątku, którego historia splata się z nowoczesnością, a gdzie polityka nabiera kolorów i... rytmów tanecznego kroku. Gościmy w podcaście https://www.facebook.com/niemczagminanowychmozliwosci, kandydata na burmistrza Niemczy, który właśnie przeszedł do drugiej tury wyborów. Rozmawiamy o zamalowanych freskach, o barwnym języku obrażania po angielsku, ale przede wszystkim o wizji, jaką Pawłowski ma dla swojej społeczności. Nasz gość ma doświadczenie jako pracownik Niemczańskiego Ośrodka Kultury, a teraz staje przed szansą, by poprowadzić miasto w nowym kierunku. Czy fakt, że nie jest mieszkańcem Niemczy, jest wadą czy zaletą? To jedno z pytań, które dziś poruszymy. Pawłowski podzieli się z nami, dlaczego podjął decyzję o starcie w II turze wyborów... tanecznym krokiem, oraz zaprezentuje nam swoją ekipę, z którą walczył w pierwszej rundzie. Jako dziennikarz ma unikalne spojrzenie na politykę lokalną. Porozmawiamy więc o tym, jak to jest, gdy osoba związana z mediami wchodzi w świat samorządowy. Co czeka Niemczę, jeśli Rafał Pawłowski zostanie jej burmistrzem? Priorytetem na początek ewentualnej kadencji jest dla niego weryfikacja rozkładu jazdy komunikacji gminnej oraz przeprowadzenie audytu. Ale to nie koniec planów - festiwal KIWI, rekonstrukcje historyczne czy inicjatywy związane z Arboretum i winnicą to tylko niektóre z pomysłów, które Pawłowski chce zrealizować. Rozmawia https://tomaszkuriata.pl/.
    29m 5s
  • Rozmowa #133. Diora Świdnica: Innowacje i tradycja w świecie audio z Maciejem Rojkiem

    14 APR 2024 · Gościem podcastu jest Maciej Rojek, prezes zarządu https://diora.swidnica.pl/. To firma, która od lat tworzy magię dźwięku, wytwarzając profesjonalne obudowy do kolumn głośnikowych. Dzięki ich pasji i doświadczeniu Diora Świdnica to nie tylko producent, ale także historia, pasja i innowacja. W dzisiejszej rozmowie dowiemy się, jak zaczęła się ta podróż, jakie wyzwania stawia przed nimi rynek audio, a także jakie nowości przygotowali w ostatnich latach i co planują w przyszłości. Rozmawia Tomasz Kuriata. 
    27m 57s
  • Rozmowa #132. Kierunek: Kobiecy Dolny Śląsk. Dyskusja z Edytą Płanetą-Siewierską o przyszłości regionu

    4 APR 2024 · W kolejny, podcaście przyjrzymy się perspektywom Dolnego Śląska w towarzystwie https://www.facebook.com/search/top?q=edyta%20p%C5%82aneta-siewierska, "jedynki" z listy Nowej Lewicy do Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. Rozmowa będzie dotyczyć kluczowych tematów dla regionu, takich jak środki z KPO dla regionu wałbrzyskiego, problem wykluczenia komunikacyjnego, jakość powietrza, turystyka i kwestia odpadów na terenie Dolnego Śląska. Przyjrzymy się także działaniom Marszałka Województwa Dolnośląskiego. W trakcie rozmowy zostanie poruszona ważna kwestia minimalizacji polityki w samorządzie na rzecz praktycznych działań na korzyść wyborców. Edyta Płaneta-Siewierska podzieli się również informacją o wsparciu ze strony prezydenta Wałbrzycha dla swojej oraz innych kobiecych kandydatur w wyborach samorządowych. Apeluje także o aktywne uczestnictwo w wyborach, aby wspólnie kształtować przyszłość naszego regionu. Przygotujcie się na rzeczową dyskusję o najważniejszych sprawach Dolnego Śląska. Rozmawia Tomasz Kuriata. Sfinansowane przez KKW Lewica
    23m 56s
  • Rozmowa #131. Transport, niebezpieczne odpady i przyszłość Dolnego Śląska w rozmowie z Patrykiem Wildem

    2 APR 2024 · Tym razem poruszymy tematy ważne dla mieszkańców Dolnego Śląska, z ukierunkowaniem na infrastrukturę, gospodarkę odpadami oraz innowacje w transporcie. Naszym gościem jest https://www.facebook.com/wildpatryk, znany działacz społeczny, obecnie startujący z listy OK Samorząd do Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. Nasz gość z urodzenia Warszawiak, który od lat związany jest ze Srebrną Górą, miejscem, które stało się jego domem. Od 2006 roku aktywnie działa w życiu społecznym, zwłaszcza w kontekście rozwoju infrastruktury kolejowej. Jego zaangażowanie przyczyniło się m.in. do realizacji obwodnicy Dzierżoniowa i nowych linii kolejowych, spełniając obietnice złożone swoim wyborcom. Jednym z głównych tematów naszej rozmowy jest tzw. sudecki Y, czyli planowane drogi ekspresowe S8 i S5, które mają poprawić infrastrukturę komunikacyjną regionu, szczególnie dla mieszkańców południowej części Dolnego Śląska. Patryk Wild opowiada nam również o problemie składowisk odpadów na Dolnym Śląsku, któremu chce poświęcić swoją kolejną kadencję. Rozmawiamy o zmowie odpadowej, która dotyka najwyższych sfer politycznych i powiązaniach polityków z branżą śmieciową. Nasz gość podkreśla, że walka z tym problemem jest niezwykle ważna ze względu na zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców. Mimo zmiany władzy, problem nadal pozostaje nierozwiązany, a Wild widzi w tym ogromny problem. Oprócz tego rozmawiamy o potrzebie ochrony przedsiębiorców i miejsc pracy, zwłaszcza na południu Dolnego Śląska, gdzie sytuacja gospodarcza wymaga szczególnej uwagi. Nie brakuje również miejsca na dyskusję o przyszłości technologii transportu, w tym możliwości transportu autonomicznego, który może odmienić sposób podróżowania między miastami regionu.To tylko wstęp do ważnej rozmowy z Patrykiem Wildem, który podzieli się z nami swoimi wizjami i planami na przyszłość Dolnego Śląska. Zapraszamy do wysłuchania całego odcinka. Rozmawia Tomasz Kuriata. Sfinansowane przez Komitet Wyborczy Koalicja Samorządowa OK Samorząd
    21m 11s
Rozmowy, wywiady, dyskusje z politykami, samorządowcami, ludźmi kultury, sportu, pasjonatami turystyki i historii.
Contacts
Information
Author Tomasz Kuriata
Categories News
Website -
Email tomaszkuriata@gmail.com

Looks like you don't have any active episode

Browse Spreaker Catalogue to discover great new content

Current

Looks like you don't have any episodes in your queue

Browse Spreaker Catalogue to discover great new content

Next Up

Episode Cover Episode Cover

It's so quiet here...

Time to discover new episodes!

Discover
Your Library
Search