Settings
Light Theme
Dark Theme
Podcast Cover

Põllupäevik

  • Põllupäevik 48 | 2024. Kevadine täiendväetamine

    11 APR 2024 · Eriväetiste tootejuht Ene Kiudsoo, arendusdirektor Margus Ameerikas ja külalisena Aare Viira Patermaa talust räägivad esmastest töödest varakevadistel põldudel. Juttu tuleb sellest: - kuidas ja millega turgutada talivilju: pealtväetamised, pritsimised mikroelementide ja biostimulaatoritega jne; - kuidas parandada oma muldade tervist ja kultuuride kasvutingimusi erinevate tehnoloogiate, toodete ja täiendava orgaanilise väetisega; - kuidas aidata taimedel siduda õhust lämmastikku. Lisaks antakse ülevaade suviteraviljade seemnete ette valmistamisest ja kasvuaegsetest hooldustöödest.
    52m 27s
  • Põllupäevik 47 | 2024. Teenustööd ja maisikasvatus

    10 APR 2024 · Varakevadistest põllumajanduslikest teenustöödest, vedelsõnniku efektiivsuse suurendamisest ja maisist räägivad stuudios tootejuhid Jaak Reemann ja Kusti Aavik ning arendusdirektor Margus Ameerikas. Distantsilt osaleb Avo Samarüütel Tartumaalt firmast Männiku Piim. Tehakse ülevaade kevadistelt põldudelt, taliviljade olukorrast, ümberkülvide võimalustest ja vajadusest. Arutletakse, miks ja millal eelistada teenustöid. Millised tööd on populaarsemad ja kuidas põllumehed teenustööde pakkumisega rahule on jäänud? Samuti tuleb jutuks, kuidas preparaat Instinct suurendab vedelsõnniku efektiivsust ja vähendab lämmastiku kadusid. Põhjalikumalt puudutatakse maisiviljelust: alatest seemnetest, sordi valikust, külvist, vaheltharimisest kuni koristamise ja silo tallamiseni välja.
    38m 47s
  • Põllupäevik 46 | 2024. Taimekaitse mõjutused Euroopast

    11 MAR 2024 · Eesti Taimekaitse Assotsiatsooni tegevjuht Evelin Hillep, Baltic Agro taimekaitse tootejuht Kiti Krebes ning Baltic Agro arendusdirektor Margus Ameerikas vestlevad taimekaitse teemadel. Milline on taimekaitsevahendite säästva kasutamise määruse staatus Euroopa Komisjonis? Kas 50% vähendamise eesmärk on jätkuvalt jõus? Millised on hetkel olulisemad diskussiooni teemad seoses taimekaitsevahenditega Euroopas? Kas ja millised muutused ootavad ees seoses glüfosaadi kasutamisega? Kui oluline on illegaalsete taimekaitsevahendite turg Europas ja Baltikumis ning millised ohud sellega seoses meid varitsevad? Neile küsimustele püüame koos vastuseid leida. Loomulikult ka tähelepanekud põldudelt ning soovitused esimesteks taimekaitsealasteks tegevusteks.
    46m 23s
  • Põllupäevik 45 | 2024. Taimede toitumine ja väetamine

    21 FEB 2024 · EMÜ mullateaduste professor Alar Astover ning Baltic Agro väetiste tootejuht Mihkel Salum ja arendusdirektor Margus Ameerikas vestlevad taimede toitumise teemal üle aastate. Milles seisnesid nõuka-aegne üleväetamine ning suured muutused iseseisvumise järgselt? Täpsemalt käsitletakse kriisiaastate 2009 ja 2023 arenguid, taimetoitainete tasakaalu, süsiniku bilanssi ja jalajälge ning prognoose tulevikuks. Antakse ka soovitusi väetiste efektiivsuse tõstmiseks, mullas süsiniku varu suurendamiseks ja esimesteks kevadtöödeks põldudel.
    44m 2s
  • Põllupäevik 44 | 2024. Yara & Baltic Agro reisikampaania ja väetiste turg

    22 JAN 2024 · Seekordses podcastis on meil väga hea meel tervitada kõiki kuulajaid Põllupäeviku eriosaga! Teeme kokkuvõtte Yara & Baltic Agro väetiste emotsioonipanga kampaaniast ja kuulutame välja need õnnelikud, kes võitsid omale kohad kampaaniareisidele. Aitäh kõigile osalejatele ja õnnitleme võitjaid! Lisaks räägivad Baltic Agro põlluväetiste tootejuht Mihkel Salum ja Yara Eesti tegevjuht Marek Linnutaja lähemalt, mis toimub väetiste turul. Miks hinnad langevad ja tõusevad, kuidas on siiani läinud väetiste müük? Mis või kes mõjutavad väetiste hindasid? Kas kevadel ähvardab Eesti põllumeest väetiste puudus? Head kuulamist!
    39m 45s
  • Põllupäevik 43 | 2024. Kõik algab seemnetest

    19 JAN 2024 · Tänases osas on jututeemaks seemned. Sellest algab kõik ja tavaliselt on seemned esimene asi, mis talvel kevadkülviks paika pannakse. Täpsemalt räägime, kuidas on seis põldudel taliviljadega, kui palju peaks vaja olema teha ümberkülve? Kas seemet jätkub? Samuti vaatame üle, millised sordid olid parimad eelmise aasta viljelusvõistlusel ja millised uued taimekasvatustehnoloogiad toovad välja uute sortide parimad omadused. Saates on vestlusringis Eesti Seemneliidu tegevjuht Christel Mölder, Eesti Maaülikooli säästva taimekasvatuse professor Evelin Loit-Harro ja Baltic Agro arendusdirektor Margus Ameerikas.
    48m 17s
  • Põllupäevik 42 | 2023. Mulla häälest ja sõpradest

    18 DEC 2023 · Mulla teema on järjest aktuaalsem, kuna kliima muutused ja atmosfääris süsiniku sisalduse tõus on seotud ka põllumajandusega. 5.detsembril oli rahvusvaheline mullapäev, mida tähistati temaatilise konverentsiga EMÜ-s. Seekordses Põllupäevikus kuulebki seal räägitust ja ka palju muud, näiteks: mida saab teha taimekasvataja, et siduda mullas enam süsinikku, milline on meie muldade seisund, kes on parimad mullasõbrad jne. Vestlusringis on Mullasõber 2023 Ants-Endel Sõrra Tartumaalt Kämara-Antsu talust, EMÜ mullateaduse professor Endla Reintam ja Baltic Agro arendusdirektor Margus Ameerikas.
    49m 17s
  • Põllupäevik 41 | 2023. Taimekasvatushooaeg 2023 ja selle õppetunnid II

    21 NOV 2023 · Kas tulukas taimekasvatus kliimamuutuste ja poliitika tõmbetuules on võimalik? Kuidas saadi rekordiline talinisu saak 12,8 t/ha räägivad Erki Plamus Vigalast, Aivar Treiberg Harjumaalt ning Margus Ameerikas, Baltic Agro arendusdirektor. Lisaks räägime päevakajalistest teemadest põllul, toome välja 2023. a taimekasvatushooaja eripärad Lääne- ja Põhja-Eestis, eelkõige tähelepanekud kevadsuvistest põudadest ja õppetunnid tulevikuks.
    29m 30s
  • Põllupäevik 40 | 2023. Taimekasvatushooaeg 2023 ja selle õppetunnid

    3 NOV 2023 · Taimekasvatushooaja 2023 kokkuvõtteid teevad seekordses podcastis Karl-Gustav Peterson Tartu lähedalt Kõivu Agro farmist, taimekasvatuse õppejõud Indrek Keres Eesti Maaülikoolist ja Margus Ameerikas Baltic Agrost. Mida oli meil õppida ekstreemselt kuivast kevadest ja mida on meie põllumehed teinud, et põuaperioodid vähem mõjuks? Kuidas kasvatas Karl Gustav oma viljelusvõistluse talinisu põllul ühe hooaja parima saagi ning kuidas majandavad tulukalt kliimamuutuste ja poliitika tõmbetuules teised Lõuna-Eesti põllumehed?
    43m 55s
  • Põlluteade 34 | 2023. Talvekindluse parandamine teraviljal

    8 SEP 2023 · Üks paremaid abinõusid teraviljade talvekindluse parandamiseks on lehekaudne kaaliumiga pritsimine. Kaaliumil on mitmeid funktsioone, mis mõjutavad nii taime vastupanuvõimet temperatuuride kõikumisele, külmale kui haigustele. Kuna kaaliumi kättesaamine mullast võib olla raskendatud, siis lehekaudne väetamine 2-3 nädalat enne püsivate öökülmade saabumist kindlustab kaaliumivaru talveks. Kaaliumi kasutamist selgitab eriväetiste tootejuht Ene Kiudsoo.
    3m 48s

Baltic Agro Põllupäevik jagab Eesti taimekasvatuse kogemusi põllumeeste põldudelt. Kuula ja oled kursis, mis põllul toimub ja saad teada, kuidas teistel läheb ning võtta kogemused arvesse.

show more
Baltic Agro Põllupäevik jagab Eesti taimekasvatuse kogemusi põllumeeste põldudelt. Kuula ja oled kursis, mis põllul toimub ja saad teada, kuidas teistel läheb ning võtta kogemused arvesse.
show less
Contacts
Information

Looks like you don't have any active episode

Browse Spreaker Catalogue to discover great new content

Current

Looks like you don't have any episodes in your queue

Browse Spreaker Catalogue to discover great new content

Next Up

Episode Cover Episode Cover

It's so quiet here...

Time to discover new episodes!

Discover
Your Library
Search