Settings
Light Theme
Dark Theme
Podcast Cover

PODRÓŻE FILOZOFICZNE

  • 5m 18s
  • 5m 13s
  • Podróże filozoficzne. Wolff cz. 1

    30 APR 2024 · Postać nieco zapomniana, aczkolwiek niezwykle zasłużona dla historii myśli filozoficznej. Bez jej udziału nie mogłaby się rozwinąć współczesna filozofia, przynajmniej nie w tej postaci, w jakiej ją znamy. Jest nią niemiecki myśliciel, Christian Wolff, bohater kolejnego odcinka „Podróży filozoficznych”.
    5m 56s
  • Podróże filozoficzne. Rousseau cz. 2

    28 APR 2024 · Życiorys twórcy współczesnej pedagogii, jak mówi prof. Janusz Sytnik-Czetwertyński, był zadziwiający. Był to kłótnik  awanturnik, intrygant, wiarołomca, prawdopodobnie morderca, na pewno oszust , złodziej, ogarnięty żądzą zemsty, który nie odczuwał żadnych więzi z ludźmi, nawet własnymi dziećmi. Taki prywatnie był Jean Jacques Rousseau. A jakim był myślicielem? O tym w kolejnym odcinku „Podróży filozoficznych”.
    4m 57s
  • Podróże filozoficzne. Rousseau cz. 1

    21 APR 2024 · Był człowiekiem podłym. Był kłótliwy, skłonny do bitki i intryg, do tego skrajnie nieufny, fałszywy, podstępny i zawzięty. Tak o jednym z twórców współczesnej myśli pedagogicznej mówi prof. Janusz Sytnik-Czetwertyński. Wiele pikantnych szczegółów z życiorysu Jean’a-Jacques’a Rousseau w kolejnym odcinku „Podróży filozoficznych”. Życiorys twórcy współczesnej pedagogii, jak mówi prof. Janusz Sytnik-Czetwertyński, był zadziwiający. Był to kłótnik  awanturnik, intrygant, wiarołomca, prawdopodobnie morderca, na pewno oszust , złodziej, ogarnięty żądzą zemsty, który nie odczuwał żadnych więzi z ludźmi, nawet własnymi dziećmi. Taki prywatnie był Jean Jacques Rousseau. A jakim był myślicielem? O tym w kolejnym odcinku „Podróży filozoficznych”.
    5m 33s
  • Podróże filozoficzne. Wolter

    14 APR 2024 · Ma wielkie zasługi dla popularyzacji filozofii, ale filozofem był słabym – tak o Wolterze mówi prof. Janusz Sytnik-Czetwertyński. Dlaczego? Odpowiedź w kolejnym odcinku „Podróży filozoficznych”.
    4m 49s
  • Podróże filozoficzne. David Hume

    7 APR 2024 · Nasze poznanie świata zewnętrznego opiera się na pierwotnych wrażeniach oraz pochodnych ideach – głosił brytyjski filozof, David Hume. Co się kryje za tą myślą? O tym w kolejnym odcinku „Podróży filozoficznych”.
    5m 25s
  • Podróże filozoficzne. Berkeley

    31 MAR 2024 · Co łączy film „Matrix” z filozofią George’a Berkeley’a. Odpowiedź w kolejnym odcinku „Podróży filozoficznych”.
    5m 33s
  • Podróże filozoficzne. Locke

    24 MAR 2024 · Mówił: „siła naszych przekonań nie dowodzi ich słuszności”, albo „dziecko nie powinno być nigdy karane przez tych, których nie kocha”. Autorem tych stwierdzeń był John Locke – XVII-wieczny filozof, lekarz, polityk i ekonomista. Prof. Janusz Sytnik-Czetwertyński zabiera nas na wyprawę do krainy empirystów angielskich.
    5m 55s
  • Podróże filozoficzne. Newton cz. 2

    18 MAR 2024 · Isaac Newton ponownie jest bohaterem „Podroży filozoficznych”. Tym razem prof. Janusz Sytnik-Czetwertyński koncentruje się na tym, co jeden z największych geniuszy wszechczasów pisał o Bogu.
    5m 30s
Profesor Sytnik-Czetwertyński, filozof, wykładowca uniwersytecki, publicysta, muzyk i pisarz, prowadzi słuchaczy po świecie filozofii i filozofów od czasów starożytnych.
Contacts
Information

Looks like you don't have any active episode

Browse Spreaker Catalogue to discover great new content

Current

Looks like you don't have any episodes in your queue

Browse Spreaker Catalogue to discover great new content

Next Up

Episode Cover Episode Cover

It's so quiet here...

Time to discover new episodes!

Discover
Your Library
Search