Settings
Light Theme
Dark Theme
Podcast Cover

Podcasty HN

  • Samaras: Celé Česko by mělo využít svůj potenciál jako Praha, říká majitel Kofoly

    30 APR 2024 · „Výsledky Česka napovídají, že je nejvyšší čas s naší ekonomikou něco udělat,“ říká hlavní postava a spolumajitel skupiny Kofola Jannis Samaras, který je také signatářem platformy 2. ekonomické transformace, v podcastu reVize Česka. Podle něj je popsaných několik zřejmých bodů, na kterých by se měla budoucnost stavět. „Pak je vždy ovšem nejdůležitější ta exekuce. Ten finální přístup, jak se jednotlivé věci do reality implementují. Chceme napomoct tomu, aby se šlo správným směrem,“ vysvětluje Samaras. Co si myslí o české značce, pracovní migraci, dani z cukru, růstu DPH na nápoje, zálohování PET lahví nebo cirkulární ekonomice? Plus byznysový pohled na Kofolu, nákup pivovarů Zubr, Holba a Litovel a na další firemní investice.
    44m 59s
  • Opravdu Evropa ekonomicky ztrácí na USA? Není to takové drama a něco děláme líp, než Američané

    30 APR 2024 · Celý díl najdete na HeroHero nebo Gazetisto https://herohero.co/bruselskydiktat https://bruselskydiktat.gazetis.to Zkazky o tom, jak země EU zaostávají za Spojenými státy, jsou hodně přifouknuté, takové drama to není. S Evropou ale rozhodně není vše v pořádku. Co je největší slabinou její ekonomiky a v čem je na tom naopak lépe než Američané? A co by nás z hlediska hospodářství mělo ve skutečnosti znepokojovat mnohem víc, a to jak v Evropě, tak v USA? Vysvětlujeme taky jednu věc, která se sice týká hnutí STAN, ale může zásadně ovlivnit celkový výsledek voleb do Evropského parlamentu. Přinášíme dosud neznámá fakta o návštěvě premiéra Petra Fialy v Bílém domě. A víte, že se v Česku šíří nová konspirační teorie? Týká se, jak jinak, Německa. Díky podcastu Bruselský diktát pochopíte, že pro nás Čechy má mnohem větší význam dění v Evropě než v Praze a v Česku vůbec. A že to rozhodně není nuda. Poslouchejte Ondřeje Housku a Michala Půra, skutečné insidery, kteří znají bruselské i české zákulisí.
    20m 24s
  • Vláda chystá novou vodíkovou strategii. Firmy potřebují dobré zákony i dotace

    29 APR 2024 · Ranní brífink Martina Ehla: Firmy potřebují získat motivaci vodíkovou ekonomiku rozvíjet, říká Veronika Vohlídková. V tuto chvíli je nejdůležitější nastavení zákonů, aby vodík podporovaly. Některé firmy mají řešení, která potřebují i podporu vývozu. První cíl je doprava, i když v Česku bude méně zeleného vodíku a víc toho šedivého a bude ho muset dovážet - jako jeden z hlavní zdrojů se jeví třeba Ukrajina.
    12m 47s
  • Poptávka je obrovská. Hrozí, že na stavbu Dukovan se bude vozit materiál z Rakousk

    29 APR 2024 · Každá koruna investovaná do jádra může tuzemské ekonomice přinést na multiplikačních efektech až 3,27 koruny. Podle studie Centra ekonomických a tržních analýz (CETA) to při stavbě čtyř bloků to znamená celkem 2 124 miliardy korun a dodatečných 731 miliard ve formě daní. Jenže tyto peníze do ekonomiky nepřitečou automaticky. Autoři analýzy identifikovali řadu rizik, při jejíchž naplnění by byl přínos jaderné výstavby pro Česko výrazně nižší. ”Je to třeba nedostatek stavebních materiálů, kdy za posledních 30 let nebyl otevřen žádný nový lom,” říká ekonom Aleš Rod, výkonný ředitel CETA a spoluautor studie. Hrozí proto, že nejen kamenivo, ale i štěrk, písek a další stavební materiály se budou muset do Dukovan a Temelína ze zahraničí a část peněz zůstane tam. Nejde však zdaleka jen o kamenolomy. Firmy se obávají třeba nedostatku kvalifikovaného personálu a růstu mzdových nákladů, v regionu jaderného Třebíčska zase hrozí prudký růst cen nemovitostí. “Je potřeba, aby se trh práce v regionu nevysával, a aby pracovníci, kteří budou stavět jadernou elektrárnu, měli dostatečné zázemí. Tedy aby jich tam co nejvíce zůstávalo, přistěhovali se s celou rodinou a chtěli tam žít dál,” popisuje Rod úkoly státu, o kterých se v souvislosti s chystanou stavbou nových bloků příliš nemluví. Podcast vznikl ve spolupráci se společností EDF.
    32m 53s
  • Češi mají jiné dějiny než Slováci, kteří jsou kulturně blíž k Maďarům. Slovensko je nedokončený stát

    29 APR 2024 · Ranní brífink Martina Ehla: Co se děje a bude dít se slovenskými médii pod novou vládou Roberta Fica, proč jsou Slováci jiní než Češi a proč bude Fico lokálním vládcem podřízeným Viktoru Orbánovi, vysvětluje novinář Arpád Soltesz, který se loni přestěhoval kvůli obavám o bezpečnost z Bratislavy do Prahy.
    10m 49s
  • Že ministryně neměla lajky? U vědy a výzkumu by nepomohl ani Karel Gott

    26 APR 2024 · Ve vládě končí ministryně pro vědu a výzkum Helena Langšádlová z TOP 09. A teď schválně, kolik lidí o jejím vládním angažmá vůbec vědělo? Skoro nikdo? A to je právě ten důvod, proč už se jí to jaksi „nechce dělat“. Jak přesně to bylo s jejím koncem v kabinetu, ale hlavně co to znamená pro její mateřskou stranu i pro celou vládu, to nám v Ranním brífinku vysvětluje zástupkyně šéfredaktora HN Michaela Ryšavá.
    15m 2s
  • Dejte pokoj, aneb proč Evropský parlament nemůže být jako domácí parlament a k čemu je rezoluce

    26 APR 2024 · Média často píšou o tom, co všechno schválil Evropský parlament. Jenže mnohdy jde o případ, že europoslanci přijali nějakou rezoluci – a ty nejsou závazné. K čemu jsou tedy dobré? A proč není náhoda, že Evropský parlament nemá právo předkládat návrhy nových společných evropských norem? Vysvětlujeme v Abecedě Bruselského diktátu. Díky podcastu Bruselský diktát pochopíte, že pro nás Čechy má mnohem větší význam dění v Evropě než v Praze a v Česku vůbec. A že to rozhodně není nuda. Poslouchejte Ondřeje Housku a Michala Půra, skutečné insidery, kteří znají bruselské i české zákulisí. Podpořit nás můžete na HeroHero nebo na Gazetisto https://herohero.co/bruselskydiktat https://bruselskydiktat.gazetis.to
    9m 28s
  • Jak se chce Tesla dostat z problémů a co to znamená robotaxi

    25 APR 2024 · Ranní brífink Jaroslava Maška: Proč automobilce Tesla klesl za první čtvrtletí o 55 procent čistý zisk?Tržby se snížily poprvé za čtyři roky spolu s prodanými kusy. Jak se Tesle daří či nedaří na jednotlivých světových trzích?
    12m 13s
  • Mladí jsou líní a boomeři vyhořelí! Expertka na age management vysvětlí, jak to je doopravdy

    25 APR 2024 · Kolem vztahu jednotlivých generací k práci se vytvořila celá rozvětvená mytologie. A většinou jsou to úplné nesmysly. I když někdy vlastně .... Do dalšího dílu podcastu Generační konflikt jsme si pozvali expertku Kateřinu Legnerovou, která pomáhá firmám s takzvaným age managementem, tedy způsobem řízení lidí s ohledem na jejich věk. Co je klišé a co ne? Jak generačně namixované týmy ve firmách fungují nejlépe? Co se mají učit starší do mladších a naopak? Jak přežít mladšího šéfa či šéfovou? A jde to vůbec? Plus samozřejmě jako bonus generační slovníčky, na kterých tentokrát boomer Petr Honzejk úplně vyhořel.
    47m 9s
  • Jak se chce Tesla dostat z problémů a co to znamená robotaxi

    25 APR 2024 · Ranní brífink Jaroslava Maška: Proč automobilce Tesla klesl za první čtvrtletí o 55 procent čistý zisk? Tržby se snížily poprvé za čtyři roky spolu s prodanými kusy. Jak se Tesle daří či nedaří na jednotlivých světových trzích?
    15m 9s
Informace, které hýbou trhy i politikou. Aktuální podcasty Hospodářských novin.
Contacts
Information

Looks like you don't have any active episode

Browse Spreaker Catalogue to discover great new content

Current

Looks like you don't have any episodes in your queue

Browse Spreaker Catalogue to discover great new content

Next Up

Episode Cover Episode Cover

It's so quiet here...

Time to discover new episodes!

Discover
Your Library
Search