Settings
Light Theme
Dark Theme
Podcast Cover

Podcast WSB Merito

  • Ewolucja kobiecości: perspektywy, stereotypy i oczekiwania

    8 MAR 2024 · Powinna być zwiewna i łagodna, a na głowie kwietny ma mieć wianek… Tak przynajmniej przez długi czas postrzegano i opisywano kobiety. A jak na kobiecość patrzyliśmy na przestrzeniostatnich dekad i jak robimy to teraz? O ujęciach archetypicznych kobiet, czasach formułujących kobiecość, mitach męskiego i kobiecego mózgu przez pryzmat neuronauki, a także o wewnętrznych głosach, które kształtują w kobietach ich własny obraz. O tym wszystkim w rozmowie z dr Magdaleną Zubiel – psycholożką, lingwistką i tłumaczką symultaniczną, orędowniczką psychologii pozytywnej, nowej pedagogiki oraz neuronauk. Członkiem Rady Naukowej Czasopisma TSSR (Torun Social Science Review) oraz wykładowczynią Uniwersytetu WSB Merito Bydgoszcz, prowadzącą zajęcia z podstaw komunikacji społecznej, psychospołecznego wywierania wpływu i psychologii.
    40m 45s
  • Jak język odzwierciedla nasz świat, czyli o słowie na „F”

    8 MAR 2024 · Co nowego o feminatywach można powiedzieć w 2024 roku? Zaskakująco wiele. W tej rozmowie sprawdzamy, jak zmienia się język polski, czy językoznawstwo to dziedzina posługująca się szeregiem niezmiennych zasad, jak wyglądają tendencje systemowe oraz oddolne w kwestii używania języka, a także odpowiadamy na pytanie, czy żeńskie formy są ważne i poważne. Skupiamy się również na zagadnieniach dotyczących języka w edukacji i środowiskach akademickich, odnosząc je między innymi do pojęć inkluzywności czy polityki równościowej. Gościem tego odcinka jest dr Karolina Gołębiowska – doktor nauk humanistycznych z zakresu językoznawstwa, metodyk e-learningu w Centrum Nowoczesny Technologii Nauczania WSB Merito w Toruniu, wykładowczyni na kierunkach pedagogika, pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna.
    26m 28s
  • Czy przedsiębiorcza kobieta żadnej pracy się nie boi?

    8 MAR 2024 · O czym należy pamiętać planując własny biznes? Jak wygląda praca na własnych zasadach i co skłania do tego kobiety? Ile daje nam networking i pokazywanie swojej eksperckości? Jakie są ciemne strony kobiecego biznesu? Jaki wpływ na rozwój biznesu mają nasze lęki i samoocena? Ile warta jest dobra księgowa? I na jakie programy pomocowe można liczyć, zakładając swoją firmę? Podsłuchaj rozmowy z dr Katarzyną Kalatą – doktor nauk prawnych, specjalizującą się w ubezpieczeniach społecznych i prawie pracy, radcą prawnym i opiekunką merytoryczną studiów podyplomowych prawo dla HR na Uniwersytecie WSB Merito Łódź.
    36m 11s
  • Jak unikać błędów żywieniowych i utrzymać prawidłową masę ciała

    24 AUG 2023 · Jak unikać błędów żywieniowych i utrzymać prawidłową masę ciała Jedzenie powinno sprawiać przyjemność, sycić i dostarczać organizmowi niezbędnych składników odżywczych. A jeśli tak nie jest? Co, jeśli chodzimy wiecznie głodni lub przejedzeni, podjadamy przekąski lub popijamy energetyki, odczuwamy niedogodności po posiłkach i nie udaje nam się utrzymać sylwetki? To oznacza, że jedzenie jest złe albo człowiek potrzebuje przyjrzeć się swojemu zdrowiu. Pomoże w tym dietetyk, który odczytuje zapotrzebowanie organizmu na podstawie nawyków żywieniowych, dostrzega niedobory substancji ożywczych i nie ocenia skłonności do np. słodyczy. Posłuchaj podcastu z dietetyczką Dorotą Masłowiec, która opowie, jak unikać błędów żywieniowych i nie dać się bezrefleksyjnie ponieść modnym dietom. Z tego podcastu dowiesz się, czym jest racjonalne odżywianie i jak wprowadzić je do swojego życia oraz czym jest prawidłowa masa ciała i jak ją skutecznie utrzymać, by cieszyć się dobrym samopoczuciem i zdrowiem. Poznasz pojęcia bilansu energetycznego, BMI, WHR oraz popularne mity żywieniowe, z którymi walczą dietetycy. 💡 Chcesz wiedzieć więcej? Zapraszamy na studia licencjackie na kierunku dietetyka na Uniwersytecie WSB Merito we Wrocławiu. Sprawdź 👉 https://tiny.pl/cwvbf.
    39m 54s
  • Zawód: dietetyk. Czy ma przyszłość, na czym polega, jak zacząć?

    24 AUG 2023 · Zawód: dietetyk. Czy ma przyszłość, na czym polega, jak zacząć? Kim jest dietetyk, jak pracuje i co charakteryzuje ten zawód? Jak zostać dietetykiem i czy są potrzebne uprawnienia? Czym różni się dietetyka od psychodietetyki? Jakie ścieżki kariery ma się do wyboru w branży? Na te i wiele innych pytań odpowie i swoimi doświadczeniami podzieli się wykładowca kierunku studiów dietetyka dr inż. Joanna Pieczyńska, psychodietetyk, technolog żywności, naukowiec i doradca żywieniowy z kilkunastoletnim doświadczeniem pracy z pacjentami. Zapraszamy do wysłuchania podcastu pt. „Zawód: dietetyk. Czy ma przyszłość, na czym polega, jak zacząć?”, który szczególnie polecamy osobom planującym studia i pracę w zawodzie dietetyka. 💡 Chcesz wiedzieć więcej? Zapraszamy na studia licencjackie na kierunku dietetyka na Uniwersytecie WSB Merito we Wrocławiu. Sprawdź 👉 https://tiny.pl/cwvbf.
    38m 42s
  • Skomplikowana relacja z jedzeniem, czyli o zaburzeniach odżywiania

    24 AUG 2023 · Skomplikowana relacja z jedzeniem, czyli o zaburzeniach odżywiania Wspaniale, gdy jedzenie stanowi źródło energii, zdrowia i dostarcza przyjemności. Bywa jednak, że relacja z jedzeniem staje się skomplikowana i przekształca w chorobę. O tym, z jakimi najczęściej występującymi zaburzeniami odżywiania spotyka się w swojej pracy dietetyk, opowie dr hab. Katarzyna Zabłocka-Słowińska, doradczyni żywieniowa i specjalistka psychodietetyki, członkini Komitetu Nauk o Żywieniu Człowieka Polskiej Akademii Nauk, popularyzatorka wiedzy o odżywianiu oraz wykładowczyni kierunku studiów dietetyka. W podcaście zostaną przedstawione najczęściej występujące zaburzenia odżywiania wraz z charakterystycznymi objawami, kryteriami diagnostycznymi według Międzynarodowej Statystycznej Klasyfikacji Chorób i Problemów Zdrowotnych ICD-11, a także ścieżka postępowania terapeutycznego przy określonym zaburzeniu. Omówiona zostanie również rola interdyscyplinarnego podejścia do leczenia zaburzeń odżywiania, a także wpływ nieprawidłowych nawyków żywieniowych i błędnych przekonań na zdrowie człowieka. To jednak nie wszystko! Porozmawiamy o tzw. kulturze diet, która paradoksalnie wyzwala i podtrzymuje zaburzenia odżywiania oraz o tym, jak i kiedy zaburzone postrzeganie własnego ciała wpływa na relację z jedzeniem. Powiemy również, co może szkodzić a co z pewnością przybliża pacjenta do odzyskania zdrowej relacji z jedzeniem. Podcast pt. „Skomplikowana relacja z jedzeniem, czyli o zaburzeniach odżywiania” polecamy przyszłym dietetykom i osobom pracującym już w zawodzie, oraz wszystkim, którzy chcieliby poszerzyć wiedzę o zaburzeniach odżywiania, ich przyczynach i drodze do zdrowia. 💡 Chcesz wiedzieć więcej? Zapraszamy na studia licencjackie na kierunku dietetyka na Uniwersytecie WSB Merito we Wrocławiu. Sprawdź 👉 https://tiny.pl/cwvbf.
    34m 12s
  • Godziny Dziekańskie: Black Friday - okazja czy pułapka?

    21 NOV 2022 · „Godziny Dziekańskie” to cykl podcastów Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku i Gdyni, który prowadzi dziekan wydziału społeczno-humanistycznego dr Maciej Zborowski. Gościem trzeciego odcinka podcastu jest Łukasz Murawski - wykładowca i ekspert WSB, który od 11 lat uczy psychologii konsumenta, psychologii marketingu i reklamy oraz prostuje wiedzę z zakresu budowania marki i brandingu. Tematem podcastu jest Black Friday - jakie pułapki zastawiają firmy na konsumentów podczas dnia okazji? Czy możemy się spodziewać, że zrobimy w tym czasie dobry interes? Jak konsumenci podchodzą do procesu zakupowego? I najważniejsze - czemu w Polsce Black Friday trwa.. od października? Zapraszamy do słuchania!
    25m 14s
  • Czym różni się dezinformacja od fake newsa?

    8 AUG 2022 · Czym różni się dezinformacja od fake newsa? Dlaczego w dzisiejszych czasach umiejętność poprawnego selekcjonowania informacji jest tak ważna? Co zrobić, kiedy scrollując media społecznościowe, sami napotkamy treści dezinformujące? Jak reagować i komu to zgłosić? Posłuchaj podcastu WSB i dowiedz się, jak bezpiecznie poruszać się w sieci i minimalizować swój kontakt z fake newsami.
    33m 17s
  • Godziny Dziekańskie: cyberbezpieczeństwo na co dzień | dr Maciej Zborowski

    22 MAR 2022 · „Godziny Dziekańskie” to nowy cykl podcastów Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku i Gdyni, który prowadzi dziekan wydziału społeczno-humanistycznego, dr Maciej Zborowski. W drugim odcinku gościem podcastu jest Jennifer Głowacka, wykładowczyni WSB i socjolożka, na co dzień zajmująca się tematami bezpieczeństwa w sieci. Podczas rozmowy eksperci będą rozmawiać o niebezpieczeństwach, jakie czekają na nas w sieci oraz jak się przed nimi uchronić.
    22m 46s
  • 21m 20s
Chcesz wiedzieć więcej? Chcesz się rozwijać? Dobrze trafiłeś.
Podcast Uczelni WSB Merito to miejsce, w którym nasi eksperci dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. #czasnapodcast
Contacts
Information

Looks like you don't have any active episode

Browse Spreaker Catalogue to discover great new content

Current

Looks like you don't have any episodes in your queue

Browse Spreaker Catalogue to discover great new content

Next Up

Episode Cover Episode Cover

It's so quiet here...

Time to discover new episodes!

Discover
Your Library
Search