Settings
Light Theme
Dark Theme
Podcast Cover

Mowy nie ma

  • Język jazzu i salsy (Goście: Marialy Pacheco i Omar Sosa)

    26 JUN 2022 · Festiwal Enter nad Jeziorem Strzeszyńskim zabrał nas w tym roku na Kubę. Dzisiaj więc o języku kubańskiej i jazzowej muzyki. Naszymi przewodnikami będą królowa i król jazzowego, kubańskiego fortepianu, Mariali Paczeko i Omar Sosa. Salssaa Drodzy Państwo! W wersji polskiej wystąpili dziennikarze Radia Afera, Magda Chomczyk i Kuba Antkowiak
    22m 5s
  • Język reportażu (Gościni: Katarzyna Kobylarczyk)

    8 JUN 2022 · Reportażystka, Kasia Kobylarczyk, to kawiarniane zwierzę. Dlatego o języku reportażu rozmawiałyśmy w jej naturalnym środowisku, przy kawie. Zresztą, właśnie w takich okolicznościach przyrody autorka rozmawia z bohaterami swoich książek, min. "Kobiety Nowej Huty. Cegły, perły i petardy" czy "Strup. Hiszpania rozdrapuje rany". Posłuchajcie opowieści o poszukiwaniu uczciwej prawdy, przełamywaniu lodów i reporterskim zamiłowaniu do opisywania dramatycznych historii. P.S. Kasia Kobylarczyk mówi, że nie potrafi sobie wyobrazić dobrego reportażu o wesołych rzecach...wszelkie pomysły podsyłajcie na adres: katarzyna.kobylarczyk@gmail.com ! ;)
    32m 7s
  • Język kataloński (Gość: Alfons Gregori i Gomis)

    25 MAY 2022 · Avui parlem de català! ;) O języku katalońskim i o Katalonii opowiada prof. Alfons Gregori i Gomis- wykładowca UAM, tłumacz, katalonista, a przede wszystkim Katalończyk.
    40m 26s
  • Język przyjaźni (Gościni: Monika Czekalska)

    18 MAY 2022 · Audycja wyjątkowa, bo i gościni dla mnie wyjątkowo bliska. O języku przyjaźni rozmawiam z moją przyjaciółką, Moniką Czekalską. Nie mogłam wybrać lepszej ekspertki, żeby pogadać o tym, jak sprawić, by przyjacielska nić komunikacji z czasem stawała się mocną, nieprzerywalną liną wzajemnego wsparcia.
    37m 56s
  • Języki zagrożone (Gość: Tomasz Wicherkiewicz)

    27 APR 2022 · Co dwa tygodnie ze świata znika jeden język. Tomasz Wicherkiewicz jest jednym z badaczy, którzy pragną zachować ich jak najwięcej. Kiedy Tomek opowiada o swojej pracy, aż chce się uczyć nowych języków-tych dużych i tych małych. Posłuchajcie o tym dlaczego warto dbać o języki zagrożone i jak wygląda ich badanie ;)
    38m 33s
  • Język tańca (Gościni: Paulina Jaksim)

    10 APR 2022 · Język uniwersalny jednak istnieje? Jest nadzieja! Paulina Jaksim, tancerka Polskiego Teatru Tańca mówi, że taniec współczesny łączy ludzi z całego świata. Pozwala też poznać lepiej samego siebie i po prostu sprawia, że sami ze sobą lepiej się dogadujemy ;)
    28m 11s
  • Język koreański (Gość: Paweł Kida)

    4 APR 2022 · Kultura europejska i azjatycka to przeciwieństwa, które ostatnio coraz mocniej się wzajemnie przyciągają. Korea fascynuje zachodni świat k-popem, ambitnym kinem i nowymi technologiami. Paweł Kida, tłumacz i wykładowca języka koreańskiego przybliża nam te kulturę i opowiada, jak mocno odzwierciedlona jest w języku.
    40m 57s
  • Jak uczyć się języków obcych i właściwie po co? (Gościni: Katarzyna Karpińska-Szaj)

    29 MAR 2022 · Niektórzy mówią, że mają talent do języków obcych, a inni, że słoń im na językowe ucho nadepnął. Jakie cechy i umiejętności trzeba mieć, żeby nauka języków obcych szła lekko i czy przypadkiem nie jest to po prostu wytrwałość? Katarzyna Karpińska-Szaj, romanistka i glottodydaktyczka, autorka książki "Niezwykłe dzieci, nieobce języki", obala wiele mitów związanych z nauką języków obcych, a także wyjaśnia jakie płyną z tej nauki korzyści dla naszego mózgu i w ogóle naszego jestestwa ;)
    33m 58s
  • Język ukraiński (Gość: Ryszard Kupidura)

    13 MAR 2022 · Setki tysięcy uchodźców z Ukrainy szuka w Polsce schronienia i zrozumienia, a żeby móc lepiej ich zrozumieć powinniśmy bliżej poznać ich język. Gościem “Mowy nie ma” jest więc dr Ryszard Kupidura, ukrainista, wykładowca UAM, a także jedna ze studentek filologii ukraińskiej, która w przyspieszonym tempie stała się tłumaczką i w ten sposób pomaga ukraińskim uchodźcom odnaleźć się w polskiej rzeczywistości.
    27m 8s
  • Psychodeliczna komunikacja (Gościni: Ewa Tracz)

    6 MAR 2022 · Psychodeliki wpływają na poznanie naszych wewnętrznych światów…czyli na komunikację między me myself and I. O ich działaniu opowiada Ewa Tracz, studentka studiów magisterskich kierunku etnologia, laureatka konkursy “study@researcz” pracą: “Oblicza odmiennych stanów świadomości. Studium z zakresu antropologii psychodelicznej”. Niełatwo tak złożone doznania przełożyć na język, dlatego w podcaście pojawi się też inspirowana psychodelikami muzyka!
    28m 17s
Podcast o porozumiewaniu się nie tylko przez język. Rozmowy o różnych obliczach komunikacji, językach świata, literatury i ulicy. Przed mikrofonem, Urszula Salamon.

Sobota, godzina 10:00 w Radiu AFERA.
Contacts
Information

Looks like you don't have any active episode

Browse Spreaker Catalogue to discover great new content

Current

Looks like you don't have any episodes in your queue

Browse Spreaker Catalogue to discover great new content

Next Up

Episode Cover Episode Cover

It's so quiet here...

Time to discover new episodes!

Discover
Your Library
Search