Settings
Light Theme
Dark Theme

Sveikata. Neįprastai anksti vaikus pulti ėmęs peršalimo virusas neramina medikus – ar tai yra COVID-19 pandemijos pasekmė?

Sveikata. Neįprastai anksti vaikus pulti ėmęs peršalimo virusas neramina medikus – ar tai yra COVID-19 pandemijos pasekmė?
Oct 27, 2021 · 27m 28s

JAV, Japonijos ir Europos medikus neramina augantis vaikų sergamumas respiraciniu sincitijaus virusu (RSV) ir tai gali būti susiję su COVID-19 pandemija. Įdomu tai, kad RSV užsikrėtimų skaičius įprastai augdavo šaltuoju...

show more
JAV, Japonijos ir Europos medikus neramina augantis vaikų sergamumas respiraciniu sincitijaus virusu (RSV) ir tai gali būti susiję su COVID-19 pandemija. Įdomu tai, kad RSV užsikrėtimų skaičius įprastai augdavo šaltuoju metų laiku, tačiau dabar sergamumo pakilimas registruotas neįprastai vėlai – pavasario pabaigoje, vasarą. Pavyzdžiui, vienoje Šveicarijos sostinės ligoninių vaikų padidėjęs sergamumas RSV registruotas birželio–rugpjūčio mėnesiais. Tokijaus mokslininkai pranešė didžiausią metinį RSV atvejų skaičių nuo šio viruso stebėjimo pradžios, t. y. 2003 metų. Jungtinės karalystės medikai, stebintys augantį sergamumą RSV ir jo sukeliamą bronchiolitą, su nerimu ruošiasi žiemos sezonui. Daugiausia RSV serga kūdikiai iki vienerių metų. Kokia sergamumo šiuo virusu situacija Lietuvoje? Pokalbis su LSMU Kauno ligoninės Vaikų priėmimo skubios pagalbos ir intensyvios terapijos skyriaus vadovu Dariumi Varaškevičiumi.

Kita laidos tema – astma, kuri kankina daugiau nei 300 mln. pasaulio gyventojų ir tai yra viena iš 8 dažniausių lėtinių ligų Lietuvoje. Skaičiuojama, kad šiuo metu lėtine astma serga daugiau nei 67 tūkst. gyventojų. Astmą mes dažniausiai įsivaizduojame kaip alerginių susirgimų palydovę, tačiau ši liga gali būti ir paveldima. Priepuolius sukelti taip pat gali ir tabako dūmai, rūkas, šaltis, stresas, vaistai, fizinis krūvis ir net virusinės infekcijos. Kartu įdomu ir tai, kad astmos atvejų daugiau registruojama išsivysčiusiose šalyse. Ar yra prevencinių priemonių, kurios padėtų šios ligos išvengti ar bent jau rečiau su priepuoliais susidurti? O gal sergant šia lėtine liga visą likusį gyvenimą turėsime vartoti vaistus? Apie tai pokalbis su Kauno klinikų Plaučių kraujagyslių ir difuzinių ligų sektoriaus vadove, gydytoja pulmonologe doc. Kristina Biekšiene.

Ved. Laura Adomavičienė
show less
Information
Author LRT
Website -
Tags
-

Looks like you don't have any active episode

Browse Spreaker Catalogue to discover great new content

Current

Looks like you don't have any episodes in your queue

Browse Spreaker Catalogue to discover great new content

Next Up

Episode Cover Episode Cover

It's so quiet here...

Time to discover new episodes!

Discover
Your Library
Search