00:00
32:18
Październik nazwaliśmy miesiącem przesadzania, bo większość roślin można teraz wykopać, rozsadzić, podzielić i posadzić w nowym miejscu, ale jednak uważaj, żeby z tym przesadzaniem nie przesadzić.

Posłuchaj naszego podcastu, w którym tłumaczymy dokładnie, co można, co trzeba, a czego nie wolno przesadzać jesienią.

W podcaście który powstał dzięki grupie Zielone Inspiracje na Facebooku (w niemalże każdą środę o 17 spotykamy się na żywo z członkami tej grupy) będzie mowa o:

roślinach cebulowych – o tym, kiedy i jak je przesadzać, żeby lepiej kwitły, ale także, aby chronić je przed gryzoniami.

bylinach – bo jesień – zanim nadejdą duże przymrozki – to dobry czas na rozdzielenie przekwitniętych i rozrośniętych kęp

roślinach zimozielonych

roślinach, które gubią liście na zimę – za przesadzanie tych roślin można się zabrać dopiero wtedy, gdy dają sygnał, że już kończą wegetację. Najlepiej robić to w listopadzie, gdy na pędach prawie nie ma już liści albo widać, że łatwo odchodzą od pędów. Na przykład, róże – jeśli widać, że róża zgubiła już liście, to znak, że można ją przesadzić. Jeśli jej liście są zielone, albo, co więcej – róża nadal kwitnie, to pod żadnym pozorem nie wolno jej jeszcze przesadzić. Korzeń nie da rady jednocześnie adaptować się w nowym miejscu i żywić masy zielonej.

W podcaście będzie również mowa o roślinach wrażliwych na przymrozki, których nie wolno teraz przesadzać. Chodzi o magnolie, budleje, hortensje, laurowiśnie, hibiskusy, sosny, jodły, forsycje. Te rośliny przesadza się wiosną.
Październik nazwaliśmy miesiącem przesadzania, bo większość roślin można teraz wykopać, rozsadzić, podzielić i posadzić w nowym miejscu, ale jednak uważaj, żeby z tym przesadzaniem nie przesadzić. Posłuchaj naszego podcastu, w którym tłumaczymy dokładnie, co można, co trzeba, a czego nie wolno przesadzać jesienią. W podcaście który powstał dzięki grupie Zielone Inspiracje na Facebooku (w niemalże każdą środę o 17 spotykamy się na żywo z członkami tej grupy) będzie mowa o: roślinach cebulowych – o tym, kiedy i jak je przesadzać, żeby lepiej kwitły, ale także, aby chronić je przed gryzoniami. bylinach – bo jesień – zanim nadejdą duże przymrozki – to dobry czas na rozdzielenie przekwitniętych i rozrośniętych kęp roślinach zimozielonych roślinach, które gubią liście na zimę – za przesadzanie tych roślin można się zabrać dopiero wtedy, gdy dają sygnał, że już kończą wegetację. Najlepiej robić to w listopadzie, gdy na pędach prawie nie ma już liści albo widać, że łatwo odchodzą od pędów. Na przykład, róże – jeśli widać, że róża zgubiła już liście, to znak, że można ją przesadzić. Jeśli jej liście są zielone, albo, co więcej – róża nadal kwitnie, to pod żadnym pozorem nie wolno jej jeszcze przesadzić. Korzeń nie da rady jednocześnie adaptować się w nowym miejscu i żywić masy zielonej. W podcaście będzie również mowa o roślinach wrażliwych na przymrozki, których nie wolno teraz przesadzać. Chodzi o magnolie, budleje, hortensje, laurowiśnie, hibiskusy, sosny, jodły, forsycje. Te rośliny przesadza się wiosną. read more read less

3 years ago #byliny, #drzewa, #jesienne-przesadzanie, #korzenie, #krzewy, #kwiaty-cebulowe, #ochrona-roślin-przed-zimą, #ogród, #podział, #przesadzanie, #przesadzanie-drzew, #rozsadzanie, #rośliny, #rośliny-wrażliwe, #sadzenie, #zielone-pogotowie